Перейти до вмісту
SettleMetric

ES · MALAGAМісцеві дані

Малага: життя та переїзд.

Найбільше місто Коста-дель-Соль і шосте за величиною в Іспанії, із середземноморським кліматом, який радше спекотний, ніж м'який: вісім місяців на рік денна температура тримається між 15°C і 28°C, але липень і серпень у середньому перевищують 30°C. Дощі — справа зими, за рік їх набирається 512 мм, більше, ніж у Мадриді чи Валенсії. Оренда приблизно на п'яту частину дорожча, ніж у Валенсії, і на третину дешевша, ніж у Мадриді, а з 7,3 мкг/м³ PM2.5 повітря тут друге найчистіше серед іспанських міст у цій добірці.

ПеревіреноОновлено

Населення 599 063

INE — Cifras oficiales de población de los municipios españoles (Revisión del Padrón Municipal), table 2882, series Málaga/Total (DPOP13663)

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Офіційна чисельність населення Малаги (муніципалітет 29067) за даними INE на 1 січня 2025 року, зчитана з таблиці Cifras oficiales 2882 через JSON API INE (servicios.ine.es/wstempus/js/ES/DATOS_TABLA/2882?tv=19:485), серія DPOP13663 = 599 063. Перевірено за цією ж таблицею: Hombres (287 625) + Mujeres (311 438) = 599 063.
Примітки
Лише муніципалітет — забудоване узбережжя тягнеться на захід через Торремолінос і Бенальмадену та на схід до Рінкон-де-ла-Вікторія. Зростання швидке за іспанськими мірками: та сама офіційна серія дає 579 076 осіб на 1 січня 2022 року і 591 637 на 1 січня 2024 року, тобто майже 20 000 мешканців за три роки. Новіша Estadística Continua de Población від INE оцінює муніципалітет у 603 144 особи на 1 січня 2026 року, але це інша серія, ніж офіційні дані Padrón, використані тут і для решти іспанських міст у цьому наборі даних. Таблиця столиць провінцій INE 2911 ставить Малагу на шосте місце серед іспанських столиць після Мадрида, Барселони, Валенсії, Севільї та Сарагоси, а жоден нестоличний муніципалітет навіть близько не має такого розміру, тож це шосте за величиною місто країни.
· Europe/Madrid· Діють правила країни: Іспанія

ES · MALAGA

01

Коротко

Ключові цифри (Малага) — кожна з власним джерелом і датою. Жива офіційна цифра — це не те саме, що оцінка з опитування чи 30-річна кліматична норма.

01

Вартість життя

7.8/10
$941/міс
2024зведено

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.

02

Оренда, 1–3 кімн.

6.3/10
$815–$1 886

/міс

2026зведено

Індекс орендних цін idealista — муніципалітет і райони Малаги (індекс по місту за липень 2026 року, індекси районів за жовтень 2025 року)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 лип. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Базова орендна плата за типом = індекс idealista по місту 16,4 €/м²/місяць (липень 2026 року) × репрезентативна площа: студія 35 м² (574 €), 1BR 50 м² (820 €, збігається з rent-1br-center), 2BR 70 м² (1 148 €), 3BR 95 м² (1 558 €). Множники центр/за межами центру — з власних індексів районів idealista за жовтень 2025 року, узятих як відношення до індексу по місту за той самий місяць (15,4 €/м²), щоб версії даних взаємно скоротилися: центр = середнє з Centro (16,6), Este (16,9) і Carretera de Cádiz (15,0) = 16,17 €/м² → ×1,050 від середнього по місту; за межами центру = середнє з Campanillas (12,4), Puerto de la Torre (13,9) і Churriana (13,5) = 13,27 €/м² → ×0,861. Конвертовано за курсом ЄЦБ EUR/USD 1,1534 (data/fx-rates.json, 2026-08-13). Напр., 1BR у центрі = 820 × 1,050 × 1,1534 = 993 $; студія за межами центру = 574 × 0,861 × 1,1534 = 570 $.
Примітки
ВСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² за районами, але ніколи не дає сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/за межами центру. Центр = історичне ядро плюс два райони, що прилягають до нього вздовж берега; за межами центру = три західні та внутрішні периферійні райони. П'ять районів середнього кільця (Bailén–Miraflores, Ciudad Jardín, Cruz de Humilladero, Teatinos, Martiricos–La Roca) не використано в жодному. Martiricos–La Roca виключено свідомо: з 24,4 €/м² він на 45% вище за будь-який інший район міста — невеликий анклав нових прибережних веж, а не ринок, на якому орендар справді шукає житло. Множники беруться з €/м² по районах, що контролює площу, на відміну від середньої орендної плати по району. Показники по місту та по районах — за різні місяці, бо в Internet Archive немає знімка таблиці районів Малаги від idealista за 2026 рік, а прямі запити блокуються; узяття обох як відношення всередині версії за жовтень 2025 року тримає їх узгодженими між собою.

03

Податок фрилансера

5.3/10
28,4%
2026зведено

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

Безпека

9.6/10
0,72/100 тис.
2024відкриті дані

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.

Якість повітря

9.1/10
7,3 µg/m³
2024відкриті дані

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.

Інтернет

5.0/10
50 Mbps
2023відкриті дані

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.

Англійська

5.0/10
Помірний
2025опитування

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

Приватна медицина

9.1/10
$821/рік
2026зведено

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Що означають позначкиофіційне — жива цифра від держоргану чи офіційного джерелавідкриті дані — відкритий набір даних (Eurostat, EEA, M-Lab, UdSC…)опитування — оцінка з опитування чи індексузведено — оцінка, зведена SettleMetric — метод у джерелі

02

Скільки це коштує на місяць

Орієнтовний розрахунок: реальна орендна ставка плюс кошик витрат, масштабований під ваше домогосподарство. Це не пропозиція ціни.

Домогосподарство
Спосіб життя
Розташування
Орієнтовно разом
$1 754/міс

≈ $21 048 / рік

З чого складається
  • Оренда (1-кімн.)$815
  • Їжа та безалкогольні напої$205
  • Транспорт$147
  • Ресторани та харчування поза домом$128
  • Комунальні послуги (вода, електрика, газ)$66
  • Відпочинок і культура$64
  • Одяг та взуття$54
  • Охорона здоров'я (з власної кишені)$52
  • Товари для дому$48
  • Страхування та фінансові послуги$48
  • Особиста гігієна та інше$47
  • Зв'язок$42
  • Освіта$21
  • Алкоголь та тютюн$17
  • Поточні витрати$939

Оренда — з матриці орендних ставок нижче. Поточні витрати масштабують кошик на одну особу ($939/міс) за розміром домогосподарства й способом життя; коефіцієнти еквівалентності — наше припущення. Навчання та разові витрати на облаштування не враховано.

03

Вартість життя

Скільки одна людина витрачає щомісяця — їжа, комунальні, транспорт, харчування поза домом та інше — без урахування оренди.

Типові щомісячні витрати (середнє по країні)

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
усього939 USD/міс
01Їжа та безалкогольні напої205 USD
02Транспорт147 USD
03Ресторани та харчування поза домом128 USD
04Комунальні послуги (вода, електрика, газ)66 USD
05Відпочинок і культура64 USD
06Одяг та взуття54 USD
07Охорона здоров'я (з власної кишені)52 USD
08Товари для дому48 USD
09Страхування та фінансові послуги48 USD
10Особиста гігієна та інше47 USD
11Зв'язок42 USD
12Освіта21 USD
13Алкоголь та тютюн17 USD

Кошик бюджету домогосподарства для однієї особи, без урахування оренди (Іспанія). Витрати без оренди мало різняться між містами — специфічна для міста частина — це оренда, показана в розділі «Житло» нижче.

01Вартість життя (одна особа, без оренди)на рівні країни941USD/місяць, одна особа, без оренди7.8

Що це вимірює

Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.

Менше — кращеUSD/місяць, одна особа, без орендиповторна перевірка кожні 365 днів

Підготовлено SettleMetric

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.

04

Житло

Скільки коштує оренда — за типом квартири й розташуванням.

Орієнтовна оренда за типом квартири й розташуванням

Індекс орендних цін idealista — муніципалітет і райони Малаги (індекс по місту за липень 2026 року, індекси районів за жовтень 2025 року)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 лип. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Базова орендна плата за типом = індекс idealista по місту 16,4 €/м²/місяць (липень 2026 року) × репрезентативна площа: студія 35 м² (574 €), 1BR 50 м² (820 €, збігається з rent-1br-center), 2BR 70 м² (1 148 €), 3BR 95 м² (1 558 €). Множники центр/за межами центру — з власних індексів районів idealista за жовтень 2025 року, узятих як відношення до індексу по місту за той самий місяць (15,4 €/м²), щоб версії даних взаємно скоротилися: центр = середнє з Centro (16,6), Este (16,9) і Carretera de Cádiz (15,0) = 16,17 €/м² → ×1,050 від середнього по місту; за межами центру = середнє з Campanillas (12,4), Puerto de la Torre (13,9) і Churriana (13,5) = 13,27 €/м² → ×0,861. Конвертовано за курсом ЄЦБ EUR/USD 1,1534 (data/fx-rates.json, 2026-08-13). Напр., 1BR у центрі = 820 × 1,050 × 1,1534 = 993 $; студія за межами центру = 574 × 0,861 × 1,1534 = 570 $.
Примітки
ВСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² за районами, але ніколи не дає сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/за межами центру. Центр = історичне ядро плюс два райони, що прилягають до нього вздовж берега; за межами центру = три західні та внутрішні периферійні райони. П'ять районів середнього кільця (Bailén–Miraflores, Ciudad Jardín, Cruz de Humilladero, Teatinos, Martiricos–La Roca) не використано в жодному. Martiricos–La Roca виключено свідомо: з 24,4 €/м² він на 45% вище за будь-який інший район міста — невеликий анклав нових прибережних веж, а не ринок, на якому орендар справді шукає житло. Множники беруться з €/м² по районах, що контролює площу, на відміну від середньої орендної плати по району. Показники по місту та по районах — за різні місяці, бо в Internet Archive немає знімка таблиці районів Малаги від idealista за 2026 рік, а прямі запити блокуються; узяття обох як відношення всередині версії за жовтень 2025 року тримає їх узгодженими між собою.
ВСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² за районами, але ніколи не дає сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/за межами центру. Центр = історичне ядро плюс два райони, що прилягають до нього вздовж берега; за межами центру = три західні та внутрішні периферійні райони. П'ять районів середнього кільця (Bailén–Miraflores, Ciudad Jardín, Cruz de Humilladero, Teatinos, Martiricos–La Roca) не використано в жодному. Martiricos–La Roca виключено свідомо: з 24,4 €/м² він на 45% вище за будь-який інший район міста — невеликий анклав нових прибережних веж, а не ринок, на якому орендар справді шукає житло. Множники беруться з €/м² по районах, що контролює площу, на відміну від середньої орендної плати по району. Показники по місту та по районах — за різні місяці, бо в Internet Archive немає знімка таблиці районів Малаги від idealista за 2026 рік, а прямі запити блокуються; узяття обох як відношення всередині версії за жовтень 2025 року тримає їх узгодженими між собою.
КвартираЦентрПоза центром
Студія695 USD/міс570 USD/міс
1-кімнатна993 USD/міс815 USD/міс
2-кімнатна1 390 USD/міс1 141 USD/міс
3-кімнатна1 886 USD/міс1 548 USD/міс

05

Клімат

Температура й опади протягом року, а також якість повітря.

Місячні норми — Малага

NOAA/WMO Climate Normals 1991–2020 — station MÁLAGA/AEROPUERTO, WMO 8482 (data supplied by AEMET)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Місячні середні зчитано з бюлетеня кліматичних норм WMO 1991–2020 для окремої станції WMO 8482: параметр 3 (Daily_Maximum_Temperature, розрахунок Mean) → tMax, параметр 4 (Daily_Minimum_Temperature, Mean) → tMin, параметр 1 (Precipitation_Total, Sum) → precipMm. Бюлетень повідомляє про наявність 30 з 30 років для кожного місяця за всіма трьома параметрами. Незалежно звірено з NOAA NCEI Global Summary of the Month для тієї самої станції (ідентифікатор GHCN SP000006155): перерахунок місячних середніх за 1991–2020 роки з GSOM відтворює кожен максимум і мінімум із точністю до 0,3 °C, а річну суму опадів — до 6 мм (506,4 мм проти 512,2 мм), на 30 роках для кожного місяця.
Примітки
Станція — аеропорт Малага–Коста-дель-Соль, приблизно за 8 км на південний захід від центру міста і на висоті 5 м над рівнем моря; це єдина станція з довгим рядом спостережень для міста. Аеропорт лежить у дельті Гвадальорсе просто біля берега, тож його показники якщо й відрізняються, то у бік трохи м'якших, ніж у внутрішніх районах Театінос чи Кампанільяс. Зима — сезон дощів: у листопаді, грудні та березні в середньому випадає понад 60 мм, тоді як у липні — 0,1 мм.
Денний максимум °CНічний мінімум °CОпади, мм
16°31°050100ммсічлютберквіттравчервлипсерпвержовтлистгрудсічень — максимум 17.4°C, мінімум 8.1°C, опади 62.3 ммлютий — максимум 18.1°C, мінімум 8.6°C, опади 58.9 ммберезень — максимум 19.9°C, мінімум 10.3°C, опади 66.1 ммквітень — максимум 21.9°C, мінімум 12°C, опади 41.4 ммтравень — максимум 24.8°C, мінімум 14.9°C, опади 23.1 ммчервень — максимум 28.5°C, мінімум 18.6°C, опади 4.4 ммлипень — максимум 30.9°C, мінімум 21.1°C, опади 0.1 ммсерпень — максимум 31.4°C, мінімум 21.8°C, опади 2.7 ммвересень — максимум 28.4°C, мінімум 19.2°C, опади 25.2 ммжовтень — максимум 24.4°C, мінімум 15.5°C, опади 60.8 ммлистопад — максимум 20.4°C, мінімум 11.5°C, опади 79.3 ммгрудень — максимум 18°C, мінімум 9.2°C, опади 87.9 мм

Середня денна/нічна температура (лінії, ліва вісь) і сумарні опади (стовпчики, права вісь) за кожен місяць — норми 1991–2020. Наведіть на місяць для точних значень.

За місяцями
січлютберквіттравчервлипсерпвержовтлистгруд
Денний максимум °C17.4°18.1°19.9°21.9°24.8°28.5°30.9°31.4°28.4°24.4°20.4°18.0°
Нічний мінімум °C8.1°8.6°10.3°12.0°14.9°18.6°21.1°21.8°19.2°15.5°11.5°9.2°
Опади, мм625966412340325617988
01Кліматичний комфорт8приємних місяців/рік8.0

Що це вимірює

Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.

Більше — кращеприємних місяців/рікповторна перевірка кожні 3650 днів

Підготовлено SettleMetric

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Málaga/Aeropuerto 8482)

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Визначення критерію: кількість місяців, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум між 15°C і 28°C і місячну суму опадів менше 150 мм. Вісім місяців відповідають — січень (17,4°C), лютий (18,1), березень (19,9), квітень (21,9), травень (24,8), жовтень (24,4), листопад (20,4) і грудень (18,0). Чотири не проходять через спеку: червень 28,5°C, липень 30,9, серпень 31,4 і вересень 28,4 — кожен трохи або значно вище стелі у 28°C. Жоден місяць навіть не наближається до межі в 150 мм; найвологіший, грудень, дає в середньому 87,9 мм.
Примітки
Такий самий бал, як у Валенсії (8), і на три більше, ніж у Мадриді (5), але з іншої причини: Малага втрачає свої чотири місяці на спекотному кінці, а не на холодному. Червень і вересень не дотягують до порогу на пів градуса, тож читач, який витримує 29°C удень, нарахував би тут десять місяців.
02Якість повітря (PM2.5)7,3мкг/м³, середньорічний PM2.59.1

Що це вимірює

Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.

Менше — кращемкг/м³, середньорічний PM2.5повторна перевірка кожні 730 днів

Відкриті дані

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.

06

Безпека

Наскільки безпечне повсякденне життя, за офіційною статистикою злочинності.

01Рівень умисних вбивствна рівні країни0,7умисні вбивства на 100 000/рік9.6

Що це вимірює

Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).

Менше — кращеумисні вбивства на 100 000/рікповторна перевірка кожні 730 днів

Відкриті дані

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Злочинність за видамина рівні країнизареєстровано поліцією на 100 000 · 2024

Eurostat — police-recorded offences by category (crim_off_cat, ICCS, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
12 лип. 2026 р.
Примітки
Зареєстровані поліцією злочини на 100 000 населення, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, крадіжки зі зломом 0501, грабежі 0401, тяжкі тілесні ушкодження 020111, наркозлочини 0601, сексуальне насильство 0301). Умисні вбивства (0,72, той самий ряд Eurostat за 2024) — оцінюваний показник безпеки, наведений окремо. Практики реєстрації та юридичні визначення різняться між країнами, тож сприймайте рівні як контекст, а не турнірну таблицю.
01Крадіжки451на 100 тис.
02Крадіжки зі зломом293на 100 тис.
03Грабежі та розбій130на 100 тис.
04Тяжкі тілесні ушкодження59,1на 100 тис.
05Наркозлочини44,3на 100 тис.
06Сексуальне насильство40,4на 100 тис.

Зареєстровані поліцією злочини на 100 000 населення, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, крадіжки зі зломом 0501, грабежі 0401, тяжкі тілесні ушкодження 020111, наркозлочини 0601, сексуальне насильство 0301). Умисні вбивства (0,72, той самий ряд Eurostat за 2024) — оцінюваний показник безпеки, наведений окремо. Практики реєстрації та юридичні визначення різняться між країнами, тож сприймайте рівні як контекст, а не турнірну таблицю.

Злочини на ґрунті ненависті (за даними поліції)на рівні країнизареєстровано поліцією · 2024

OSCE ODIHR Hate Crime Reporting — Spain (official police-recorded)

Офіційне джерело

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
15 лип. 2026 р.
Примітки
OSCE ODIHR 2024: поліція зафіксувала 1 808 злочинів на ґрунті ненависті; розподіл за упередженнями точно сумується до загальної кількості, з них 804 расистські/ксенофобські — найбільша категорія (також 528 антиЛГБТІ, 181 на гендерному ґрунті). Застереження ODIHR: поліцейські дані включають деякі правопорушення поза межами визначення ОБСЄ (наприклад, підбурювання/наклеп), які не вдалося виключити; додатково було виключено 147 ідеологічно вмотивованих правопорушень. Не порівнюється між країнами.
1 808
зареєстровано поліцією
804
на расовому / ксенофобському ґрунті

OSCE ODIHR 2024: поліція зафіксувала 1 808 злочинів на ґрунті ненависті; розподіл за упередженнями точно сумується до загальної кількості, з них 804 расистські/ксенофобські — найбільша категорія (також 528 антиЛГБТІ, 181 на гендерному ґрунті). Застереження ODIHR: поліцейські дані включають деякі правопорушення поза межами визначення ОБСЄ (наприклад, підбурювання/наклеп), які не вдалося виключити; додатково було виключено 147 ідеологічно вмотивованих правопорушень. Не порівнюється між країнами.

07

Інфраструктура

Швидкість інтернету й те, як посилки дістаються до ваших дверей.

01Якість внутрішньої доставкина рівні країниДобра7.0

Що це вимірює

Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.

Оцінюється за категорієюповторна перевірка кожні 730 днів

Підготовлено SettleMetric

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
02Легкість міжнародної доставкина рівні країниНезначні перешкоди7.0

Що це вимірює

Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.

Оцінюється за категорієюповторна перевірка кожні 365 днів

Офіційне джерело

Agencia Tributaria (Aduanas) — envíos hasta 150 euros; EU Reg. 2026/382 removal of the €150 customs-duty exemption

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
03Швидкість інтернетуна рівні країни50,4Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження5.0

Що це вимірює

Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.

Більше — кращеМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняповторна перевірка кожні 365 днів

Відкриті дані

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.

08

Охорона здоров’я

Скільки коштує повноцінне приватне медичне страхування.

01Вартість приватної медицинина рівні країни821USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний9.1

Що це вимірює

Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.

Менше — кращеUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийповторна перевірка кожні 365 днів

Підготовлено SettleMetric

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.

09

Гроші та крипто

Правила щодо крипто й наскільки вільно рухаються особисті кошти.

01Регулювання криптовалютна рівні країниЛегально, регульовано8.0

Що це вимірює

Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.

Оцінюється за категорієюповторна перевірка кожні 180 днів

Офіційне джерело

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02Рівень фінансового контролюна рівні країниНизький10.0

Що це вимірює

Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.

Оцінюється за категорієюповторна перевірка кожні 365 днів

Підготовлено SettleMetric

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.

10

Мова

Наскільки далеко заведе вас англійська в побуті та сервісах.

01Рівень володіння англійськоюна рівні країниПомірний5.0

Що це вимірює

Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.

Оцінюється за категорієюповторна перевірка кожні 730 днів

Дослідження

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

11

Освіта

Можливості міжнародного шкільного навчання для родин.

01Міжнародні школи5акредитовані міжнародні школи, кількість6.0

Що це вимірює

Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).

Більше — кращеакредитовані міжнародні школи, кількістьповторна перевірка кожні 730 днів

Підготовлено SettleMetric

Реєстри акредитаційних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España) та AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger)

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл усередині офіційної міської агломерації Малаги, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитаційного органу. Використана межа агломерації — POTAUM, територіальний план Junta de Andalucía для Aglomeración Urbana de Málaga, затверджений Decreto 308/2009 (BOJA 142 за 2009 рік), тринадцять муніципалітетів якого: Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre, Almogía, Álora, Benalmádena, Cártama, Casabermeja, Coín, Málaga, Pizarra, Rincón de la Victoria, Torremolinos і Totalán. NABSS, чиї 82 школи-члени зчитано з її власного каталогу разом із поштовими адресами: The British School of Málaga (Calle Centáurea 8, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga), Sunny View School (Calle Teruel 32, 29620 Torremolinos), The British College of Benalmádena (Torremuelle, 29639 Benalmádena) і Novaschool Sunland International (Estación de Cártama, 29580 Cártama). AEFE (aefe.gouv.fr/fr/etablissements?pays=Espagne): Lycée français international de Málaga, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga. = 5 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не перепис, і найбільше тут вирішує саме межа агломерації. Ще шість шкіл NABSS розташовані в провінції Малага, але поза агломерацією — усі на Коста-дель-Соль-Оксіденталь, за 50–80 км уздовж узбережжя: Aloha College, Calpe School, Laude San Pedro, Swans International і The British International School of Marbella у Марбельї, а також The International School of Estepona. Deutsche Schule Málaga виключено з тієї ж причини — реєстр PASCH подає її кампус як Urbanización Elviria, 29612 Ojén, поруч із Марбельєю, а не в місті, ім'ям якого вона названа. Школи, єдина акредитація яких — IB, ймовірно, відсутні: ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, і, на відміну від випадку Лас-Пальмаса, знімка відповідних сторінок шкіл в Internet Archive не знайшлося. Atlas American School of Málaga і Colegio Internacional Torrequebrada в Бенальмадені обидві рекламують програми IB і потрапили б у межі агломерації, якби реєстр можна було прочитати.

12

Демографія

Хто ще тут живе — частка іноземних мешканців і найбільші національні спільноти, за офіційною статистикою.

Відкритість до іноземцівна рівні країниДуже відкритеGallup MAI 7,44/9 · 2016 · WVS w7 · KCL 13% проти сусідів-іноземців

Що це вимірює

Наскільки прихильно населення-резиденти ставиться до мігрантів та іноземців — протилежність ксенофобії, реальне питання для того, хто переїжджає. Наша власна оцінка з п'яти рівнів (дуже відкрите / відкрите / помірне / стримане / низьке), сформована передусім за Gallup Migrant Acceptance Index (шкала 0–9: три питання — про мігрантів, які живуть у країні, стають сусідами та одружуються в родині; хвиля 2019 року), і перехресно звірена, де це можливо, з питанням World Values Survey хвилі 7 / European Values Study 2017 про те, чи не хотіли б люди мати іммігрантів або іноземних працівників сусідами (більша частка = більша ворожість). Орієнтир розподілу за балом Gallup 0–9: ≥7,0 дуже відкрите, 5,5–7,0 відкрите, 4,0–5,5 помірне, 2,5–4,0 стримане, нижче 2,5 низьке (глобальне середнє 2019 року 5,21 потрапляє в «помірне»). Лише на рівні країни: достовірних опитувань про ставлення до іноземців на рівні міст не існує, тому на сторінках міст показано країнову оцінку як контекст країни. Gallup — дослідницьке джерело, що цитується з атрибуцією, а не републікується масово; сам бал індексу/рік та будь-яка перехресна цифра зберігаються всередині кожного значення. Форма значення: { band, gallupMai?, gallupYear?, unwantedNeighborPct?, unwantedNeighborSource? }. Лише для відображення: це оцінка ставлення на основі опитувань ~2019 року, тому показано як чесний контекст і ніколи не входить у композитний бал.

Довідкові даніповторна перевірка кожні 1825 днів

Дослідження

Gallup Migrant Acceptance Index, first wave (2016–2017 Gallup World Poll) — full 139-country table (research, attribution)

Дані станом на
23 серп. 2017 р.
Перевірено
15 лип. 2026 р.
Примітки
Gallup MAI 7,44/9 (хвиля 2016/2017) — серед 20 найприязніших країн світу. Перехресна перевірка — World Values Survey, хвиля 7 (за міжкраїновим аналізом King's College London): 13% відповіли, що не хотіли б мати іммігрантів чи іноземних працівників сусідами (середній показник для Західної Європи). Градація: дуже відкрите.
Хто тут живена рівні країниіноземні мешканці 12,5%

INE — Estadística Continua de Población, table 79544, población residente por sexo y nacionalidad (española/extranjera), municipality of Málaga

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Estadística Continua de Población від INE на 1 січня 2026 року, зчитано через JSON API (servicios.ine.es/wstempus/js/ES/DATOS_TABLA/79544?tv=19:485): 75 476 іноземних громадян (серія ECP357749) із 603 144 мешканців (ECP357751) = 12,51%, округлено до 12,5. Розподіл майже точно рівний за статтю — 37 694 чоловіки і 37 782 жінки.
Примітки
Громадянство, а не місце народження: натуралізовані мешканці рахуються тут як іспанці, і за країною народження показник був би вищим. Це серія ECP, свіжіша за дані Padrón, використані для чисельності населення вище, і вона дає трохи більший підсумок (603 144 проти 599 063 на 1 січня 2025 року) — сама частка, будучи відношенням усередині однієї серії, від цього не змінюється.
Найбільші спільноти серед іноземних мешканців6 911 971 усього

INE — Censo Anual de Población, foreign population by nationality, 1 Jan 2025

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Показники INE щодо іноземного населення за громадянством станом на 1 січня 2025 року; частки = кількість ÷ 6 911 971 загальної кількості іноземних громадян. Показано топ-10; реєстр охоплює значно більше громадянств.
Примітки
Переважають латиноамериканські спільноти (Колумбія, Венесуела, Перу, Гондурас, Еквадор) та марокканська, а також великі групи громадян ЄС з Румунії та Італії. Українці (177 929) включають отримувачів тимчасового захисту, зареєстрованих у padrón.
01Марокко14%968 999
02Колумбія9,8%676 534
03Румунія8,8%609 270
04Італія5,5%377 809
05Венесуела5%345 777
06Велика Британія3,9%266 462
07Китай3,4%238 372
08Перу2,9%202 105
09Україна2,6%177 929
10Гондурас2,1%148 585

Переважають латиноамериканські спільноти (Колумбія, Венесуела, Перу, Гондурас, Еквадор) та марокканська, а також великі групи громадян ЄС з Румунії та Італії. Українці (177 929) включають отримувачів тимчасового захисту, зареєстрованих у padrón.

13

Як ви можете залишитися

Як можна легально в’їхати й залишитися. Діють по всій країні (Іспанія).

Усі вимоги та фільтр громадянства

14

Скільки ви платитимете податків

Податкові режими, з-поміж яких може обирати фрилансер. Правила загальнонаціональні — однакові скрізь (Іспанія).

Усі режими та калькулятор

Порахуйте, скільки лишиться

Ваш дохід проти реальних податкових режимів (Іспанія) — той самий рушій, що й у повному калькуляторі.

  1. 1 Режим Beckham — спеціальний податок для імпатріантів (фіксовані 24%)
    45 600 EURнетто/рік
    24.0% навантаження
  2. 2 Autónomo — спрощене пряме нарахування (RETA + IRPF)
    40 767 EURнетто/рік
    32.1% навантаження

15

Кому підходить Малага?

Те саме місто читається по-різному залежно від мети переїзду. Кожна призма збирає найважливіші факти для цього плану — з джерелами й чесно названими компромісами.

Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.

Грає на вашу користь

Вартість життя (одна особа, без оренди)$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Якість внутрішньої доставкиДобра

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).

На що зважати

Податкове навантаження фрилансера28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Швидкість інтернету50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
Рівень володіння англійськоюПомірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.

Грає на вашу користь

Рівень умисних вбивств0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Вартість приватної медицини$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Якість повітря (PM2.5)7,3 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.

На що зважати

Міжнародні школи5

Реєстри акредитаційних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España) та AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл усередині офіційної міської агломерації Малаги, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитаційного органу. Використана межа агломерації — POTAUM, територіальний план Junta de Andalucía для Aglomeración Urbana de Málaga, затверджений Decreto 308/2009 (BOJA 142 за 2009 рік), тринадцять муніципалітетів якого: Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre, Almogía, Álora, Benalmádena, Cártama, Casabermeja, Coín, Málaga, Pizarra, Rincón de la Victoria, Torremolinos і Totalán. NABSS, чиї 82 школи-члени зчитано з її власного каталогу разом із поштовими адресами: The British School of Málaga (Calle Centáurea 8, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga), Sunny View School (Calle Teruel 32, 29620 Torremolinos), The British College of Benalmádena (Torremuelle, 29639 Benalmádena) і Novaschool Sunland International (Estación de Cártama, 29580 Cártama). AEFE (aefe.gouv.fr/fr/etablissements?pays=Espagne): Lycée français international de Málaga, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga. = 5 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не перепис, і найбільше тут вирішує саме межа агломерації. Ще шість шкіл NABSS розташовані в провінції Малага, але поза агломерацією — усі на Коста-дель-Соль-Оксіденталь, за 50–80 км уздовж узбережжя: Aloha College, Calpe School, Laude San Pedro, Swans International і The British International School of Marbella у Марбельї, а також The International School of Estepona. Deutsche Schule Málaga виключено з тієї ж причини — реєстр PASCH подає її кампус як Urbanización Elviria, 29612 Ojén, поруч із Марбельєю, а не в місті, ім'ям якого вона названа. Школи, єдина акредитація яких — IB, ймовірно, відсутні: ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, і, на відміну від випадку Лас-Пальмаса, знімка відповідних сторінок шкіл в Internet Archive не знайшлося. Atlas American School of Málaga і Colegio Internacional Torrequebrada в Бенальмадені обидві рекламують програми IB і потрапили б у межі агломерації, якби реєстр можна було прочитати.

Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.

Грає на вашу користь

Регулювання криптовалютЛегально, регульовано

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
Рівень фінансового контролюНизький

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.

На що зважати

Податкове навантаження фрилансера28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.

Грає на вашу користь

Рівень умисних вбивств0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Якість повітря (PM2.5)7,3 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.
Кліматичний комфорт8/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Málaga/Aeropuerto 8482)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Визначення критерію: кількість місяців, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум між 15°C і 28°C і місячну суму опадів менше 150 мм. Вісім місяців відповідають — січень (17,4°C), лютий (18,1), березень (19,9), квітень (21,9), травень (24,8), жовтень (24,4), листопад (20,4) і грудень (18,0). Чотири не проходять через спеку: червень 28,5°C, липень 30,9, серпень 31,4 і вересень 28,4 — кожен трохи або значно вище стелі у 28°C. Жоден місяць навіть не наближається до межі в 150 мм; найвологіший, грудень, дає в середньому 87,9 мм.
Примітки
Такий самий бал, як у Валенсії (8), і на три більше, ніж у Мадриді (5), але з іншої причини: Малага втрачає свої чотири місяці на спекотному кінці, а не на холодному. Червень і вересень не дотягують до порогу на пів градуса, тож читач, який витримує 29°C удень, нарахував би тут десять місяців.
Вартість життя (одна особа, без оренди)$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.

16

Відеоогляди

Дібрані вручну YouTube-огляди та розповіді про життя тут — кожен перевірено, що досі відтворюється.

Малага — ідеальне місце для життя?

Де жити? · Детальний розбір міста для переїзду

17

Малага: порівняння

Повна картина по країні:

огляд: Іспанія