Перейти до вмісту
SettleMetric

CITY / CITYПеревірене порівняння міст

МалагапротиВаленсія.

Малага сильніше за 1 з 8 ключових фактів; Валенсія — за 0. Вартість життя (одна особа, без оренди): Малага $941/міс, Валенсія $941/міс. Податкове навантаження фрилансера: Малага 28,4%, Валенсія 28,4%. Кліматичний комфорт: Малага 8/12 міс, Валенсія 8/12 міс.

ПеревіреноОновлено

14 порівняних критеріїв · 19 джерел · факти рівня країни чітко позначено

es / es · SettleMetric

01

Ключові відмінності

Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.

Результат за ключовими фактами

Малага попереду в 1 з 8

Малага

1

Валенсія

0

01Вартість життя (одна особа, без оренди)
Малага
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Валенсія
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
02Податкове навантаження фрилансера
Малага
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Валенсія
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
03Рівень умисних вбивств
Малага
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Валенсія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
04Кліматичний комфорт
Малага
8/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Málaga/Aeropuerto 8482)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Визначення критерію: кількість місяців, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум між 15°C і 28°C і місячну суму опадів менше 150 мм. Вісім місяців відповідають — січень (17,4°C), лютий (18,1), березень (19,9), квітень (21,9), травень (24,8), жовтень (24,4), листопад (20,4) і грудень (18,0). Чотири не проходять через спеку: червень 28,5°C, липень 30,9, серпень 31,4 і вересень 28,4 — кожен трохи або значно вище стелі у 28°C. Жоден місяць навіть не наближається до межі в 150 мм; найвологіший, грудень, дає в середньому 87,9 мм.
Примітки
Такий самий бал, як у Валенсії (8), і на три більше, ніж у Мадриді (5), але з іншої причини: Малага втрачає свої чотири місяці на спекотному кінці, а не на холодному. Червень і вересень не дотягують до порогу на пів градуса, тож читач, який витримує 29°C удень, нарахував би тут десять місяців.
Валенсія
8/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Валенсія/аеропорт 8284)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 років мають середній добовий максимум 15–28°C та опади < 150 мм: січень (16,7), лютий (17,5), березень (19,7), квітень (21,7), травень (25,0), жовтень (24,8), листопад (20,0), грудень (17,1) = 8. Червень–вересень виключено (максимум 28,4–31,4°C).
05Швидкість інтернету
Малага
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
Валенсія
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
06Рівень володіння англійською
Малага
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Валенсія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
07Вартість приватної медицини
Малага
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Валенсія
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
08Якість повітря (PM2.5)
Малагасильніше
7,3 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.
Валенсія
12,4 µg/m³

Generalitat Valenciana — Red Valenciana de Vigilancia y Control de la Contaminación Atmosférica, open data 'Mediciones diarias de contaminantes atmosféricos y ozono 2024' (station València-Vivers, 46250043)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середнє значення денних показників PM2.5 за 2024 рік на міській фоновій станції Валенсія-Віверс (46250043), обчислене з 12 офіційних місячних CSV-файлів відкритого набору даних GVA: 277 валідних денних середніх за всі 12 календарних місяців, середнє = 12,44 мкг/м³ (округлено до 12,4). Віверс — це міська фонова станція Валенсії, яка використовується національним індексом впливу MITECO (IME). Підтверджено станцією Валенсія-Авд. Франсія (транспортна, 46250047): 10,45 мкг/м³ за 341 день; та національним середнім IME за 2022–2024 роки, зваженим за населенням, 11,5 мкг/м³ (MITECO). Виключено Валенсія-Піста-де-Сілья (5,97 мкг/м³) як неправдоподібно низьке значення для транспортної точки (ймовірно, через різницю в приладах/розмірах).
Примітки
Річне середнє міської фонової станції, 75,7% денного охоплення (нижче за поріг відповідності ЄС 90%, але вище за мінімум EEA 75%; представлено всі 12 місяців, тому немає сезонного зміщення). Приблизно у 2,5 рази вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), у межах поточного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Перегляд якості повітря європейських міст EEA (пріоритетне джерело критерію) не вдалося опитати безпосередньо (інтерактивний інструмент, без статичного експорту по містах); цей розрахунок за національною мережею є прозорим запасним варіантом.

02

Яке місто підходить вашому плану?

Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.

Віддалене IT / фриланс

Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.

Тут майже порівну

01Податкове навантаження фрилансера
Малага
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Валенсія
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
02Швидкість інтернету
Малага
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
Валенсія
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
03Рівень володіння англійською
Малага
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Валенсія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
04Вартість життя (одна особа, без оренди)
Малага
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Валенсія
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
05Якість внутрішньої доставки
Малага
Добра

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
Валенсія
Добра

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).

Сім’я

Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.

Тут майже порівну

01Міжнародні школи
Малага
5

Реєстри акредитаційних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España) та AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл усередині офіційної міської агломерації Малаги, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитаційного органу. Використана межа агломерації — POTAUM, територіальний план Junta de Andalucía для Aglomeración Urbana de Málaga, затверджений Decreto 308/2009 (BOJA 142 за 2009 рік), тринадцять муніципалітетів якого: Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre, Almogía, Álora, Benalmádena, Cártama, Casabermeja, Coín, Málaga, Pizarra, Rincón de la Victoria, Torremolinos і Totalán. NABSS, чиї 82 школи-члени зчитано з її власного каталогу разом із поштовими адресами: The British School of Málaga (Calle Centáurea 8, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga), Sunny View School (Calle Teruel 32, 29620 Torremolinos), The British College of Benalmádena (Torremuelle, 29639 Benalmádena) і Novaschool Sunland International (Estación de Cártama, 29580 Cártama). AEFE (aefe.gouv.fr/fr/etablissements?pays=Espagne): Lycée français international de Málaga, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga. = 5 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не перепис, і найбільше тут вирішує саме межа агломерації. Ще шість шкіл NABSS розташовані в провінції Малага, але поза агломерацією — усі на Коста-дель-Соль-Оксіденталь, за 50–80 км уздовж узбережжя: Aloha College, Calpe School, Laude San Pedro, Swans International і The British International School of Marbella у Марбельї, а також The International School of Estepona. Deutsche Schule Málaga виключено з тієї ж причини — реєстр PASCH подає її кампус як Urbanización Elviria, 29612 Ojén, поруч із Марбельєю, а не в місті, ім'ям якого вона названа. Школи, єдина акредитація яких — IB, ймовірно, відсутні: ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, і, на відміну від випадку Лас-Пальмаса, знімка відповідних сторінок шкіл в Internet Archive не знайшлося. Atlas American School of Málaga і Colegio Internacional Torrequebrada в Бенальмадені обидві рекламують програми IB і потрапили б у межі агломерації, якби реєстр можна було прочитати.
Валенсіясильніше
14

Реєстри акредитаторів — IB (ibo.org find-an-ib-school), Cambridge International, AEFE (aefe.gouv.fr), німецька Auslandsschulwesen/ZfA

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл Валенсійської агломерації, кожна з яких підтверджена принаймні одним із перелічених акредитаційних органів (без дублювання). IB (профілі ibo.org): American School of Valencia (Пусоль), Complejo Educativo Mas Camarena (Патерна), Colegio Camarena Valterna (Патерна), El Plantío International School (Патерна, також Cambridge), Colegio Internacional Ausiàs March (Пікассент), Colegio CEU San Pablo Valencia, IALE International School, Shackleton International School (також Cambridge). Cambridge International: Caxton College (Пусоль), Cambridge House British International School (Рокафорт), British School of Valencia (офіційний екзаменаційний центр Cambridge). AEFE: Lycée Français International de Valence (Патерна). Німецька Auslandsschulwesen/ZfA (німецький Abitur): Deutsche Schule Valencia. British College La Cañada (Патерна, британська/Cambridge). = 14 окремих шкіл.
Примітки
Перевірений МІНІМУМ, а не вичерпний перепис: реєстри IB (ibo.org), AEFE (aefe.gouv.fr) та німецької ZfA перехресно перевірено; кілька шкіл Cambridge підтверджено, але реєстри Cambridge та CIS/COBIS захищені від ботів, тому ймовірно існують додаткові члени Cambridge/CIS (British School of Valencia зазначає 8 центрів «Cambridge Advantage Premium» лише в регіоні Валенсія). Розраховано для агломерації (місто Валенсія плюс Патерна, Рокафорт, Пусоль, Пікассент, Бетера, Ла-Каньяда). Похибка ±3.
02Рівень умисних вбивств
Малага
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Валенсія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
03Вартість приватної медицини
Малага
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Валенсія
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
04Якість повітря (PM2.5)
Малагасильніше
7,3 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.
Валенсія
12,4 µg/m³

Generalitat Valenciana — Red Valenciana de Vigilancia y Control de la Contaminación Atmosférica, open data 'Mediciones diarias de contaminantes atmosféricos y ozono 2024' (station València-Vivers, 46250043)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середнє значення денних показників PM2.5 за 2024 рік на міській фоновій станції Валенсія-Віверс (46250043), обчислене з 12 офіційних місячних CSV-файлів відкритого набору даних GVA: 277 валідних денних середніх за всі 12 календарних місяців, середнє = 12,44 мкг/м³ (округлено до 12,4). Віверс — це міська фонова станція Валенсії, яка використовується національним індексом впливу MITECO (IME). Підтверджено станцією Валенсія-Авд. Франсія (транспортна, 46250047): 10,45 мкг/м³ за 341 день; та національним середнім IME за 2022–2024 роки, зваженим за населенням, 11,5 мкг/м³ (MITECO). Виключено Валенсія-Піста-де-Сілья (5,97 мкг/м³) як неправдоподібно низьке значення для транспортної точки (ймовірно, через різницю в приладах/розмірах).
Примітки
Річне середнє міської фонової станції, 75,7% денного охоплення (нижче за поріг відповідності ЄС 90%, але вище за мінімум EEA 75%; представлено всі 12 місяців, тому немає сезонного зміщення). Приблизно у 2,5 рази вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), у межах поточного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Перегляд якості повітря європейських міст EEA (пріоритетне джерело критерію) не вдалося опитати безпосередньо (інтерактивний інструмент, без статичного експорту по містах); цей розрахунок за національною мережею є прозорим запасним варіантом.
05Рівень володіння англійською
Малага
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Валенсія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

Гроші та крипта

Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.

Тут майже порівну

01Регулювання криптовалют
Малага
Легально, регульовано

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
Валенсія
Легально, регульовано

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02Рівень фінансового контролю
Малага
Низький

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
Валенсія
Низький

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
03Податкове навантаження фрилансера
Малага
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Валенсія
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

Спокійне життя

Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.

Малага підходить краще — 1 з 4

01Рівень умисних вбивств
Малага
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Валенсія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
02Якість повітря (PM2.5)
Малагасильніше
7,3 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.
Валенсія
12,4 µg/m³

Generalitat Valenciana — Red Valenciana de Vigilancia y Control de la Contaminación Atmosférica, open data 'Mediciones diarias de contaminantes atmosféricos y ozono 2024' (station València-Vivers, 46250043)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середнє значення денних показників PM2.5 за 2024 рік на міській фоновій станції Валенсія-Віверс (46250043), обчислене з 12 офіційних місячних CSV-файлів відкритого набору даних GVA: 277 валідних денних середніх за всі 12 календарних місяців, середнє = 12,44 мкг/м³ (округлено до 12,4). Віверс — це міська фонова станція Валенсії, яка використовується національним індексом впливу MITECO (IME). Підтверджено станцією Валенсія-Авд. Франсія (транспортна, 46250047): 10,45 мкг/м³ за 341 день; та національним середнім IME за 2022–2024 роки, зваженим за населенням, 11,5 мкг/м³ (MITECO). Виключено Валенсія-Піста-де-Сілья (5,97 мкг/м³) як неправдоподібно низьке значення для транспортної точки (ймовірно, через різницю в приладах/розмірах).
Примітки
Річне середнє міської фонової станції, 75,7% денного охоплення (нижче за поріг відповідності ЄС 90%, але вище за мінімум EEA 75%; представлено всі 12 місяців, тому немає сезонного зміщення). Приблизно у 2,5 рази вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), у межах поточного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Перегляд якості повітря європейських міст EEA (пріоритетне джерело критерію) не вдалося опитати безпосередньо (інтерактивний інструмент, без статичного експорту по містах); цей розрахунок за національною мережею є прозорим запасним варіантом.
03Вартість життя (одна особа, без оренди)
Малага
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Валенсія
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
04Кліматичний комфорт
Малага
8/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Málaga/Aeropuerto 8482)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Визначення критерію: кількість місяців, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум між 15°C і 28°C і місячну суму опадів менше 150 мм. Вісім місяців відповідають — січень (17,4°C), лютий (18,1), березень (19,9), квітень (21,9), травень (24,8), жовтень (24,4), листопад (20,4) і грудень (18,0). Чотири не проходять через спеку: червень 28,5°C, липень 30,9, серпень 31,4 і вересень 28,4 — кожен трохи або значно вище стелі у 28°C. Жоден місяць навіть не наближається до межі в 150 мм; найвологіший, грудень, дає в середньому 87,9 мм.
Примітки
Такий самий бал, як у Валенсії (8), і на три більше, ніж у Мадриді (5), але з іншої причини: Малага втрачає свої чотири місяці на спекотному кінці, а не на холодному. Червень і вересень не дотягують до порогу на пів градуса, тож читач, який витримує 29°C удень, нарахував би тут десять місяців.
Валенсія
8/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Валенсія/аеропорт 8284)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 років мають середній добовий максимум 15–28°C та опади < 150 мм: січень (16,7), лютий (17,5), березень (19,7), квітень (21,7), травень (25,0), жовтень (24,8), листопад (20,0), грудень (17,1) = 8. Червень–вересень виключено (максимум 28,4–31,4°C).

03

Повне порівняння

Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.

01

Податки

1 перевірений факт
01+Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікМалага28,4Валенсія28,4

Що це вимірює

Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.

Менше — краще· % ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рік· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

Валенсія

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

02

Легалізація

1 перевірений факт
01+Легкість легалізації віддаленої роботиМалагаОкрема віза для цифрових кочівниківВаленсіяОкрема віза для цифрових кочівників

Що це вимірює

Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Малага

Ministerio de Inclusión, Seguridad Social y Migraciones (UGE) — international teleworkers authorization; PRIE portal

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Іспанія має окремий шлях для цифрових кочівників: дозвіл на проживання для міжнародної дистанційної роботи (autorización de residencia por teletrabajo de carácter internacional), створений Законом 28/2022 (Закон про стартапи), чинний з січня 2023 року. Доступний для громадян не з ЄС, які працюють дистанційно на неіспанські компанії (максимум 20% діяльності від іспанських фірм). Вимога до доходу — 200% SMI (мінімальної заробітної плати). Початкова віза на 1 рік (з-за кордону) або 3-річний дозвіл на проживання через UGE-CE, з можливістю продовження, шлях до постійного проживання.

Валенсія

Ministerio de Inclusión, Seguridad Social y Migraciones (UGE) — international teleworkers authorization; PRIE portal

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Іспанія має окремий шлях для цифрових кочівників: дозвіл на проживання для міжнародної дистанційної роботи (autorización de residencia por teletrabajo de carácter internacional), створений Законом 28/2022 (Закон про стартапи), чинний з січня 2023 року. Доступний для громадян не з ЄС, які працюють дистанційно на неіспанські компанії (максимум 20% діяльності від іспанських фірм). Вимога до доходу — 200% SMI (мінімальної заробітної плати). Початкова віза на 1 рік (з-за кордону) або 3-річний дозвіл на проживання через UGE-CE, з можливістю продовження, шлях до постійного проживання.

03

Вартість життя

1 перевірений факт
01+Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиМалага941Валенсія941

Що це вимірює

Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.

Менше — краще· USD/місяць, одна особа, без оренди· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.

Валенсія

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Щомісячні витрати за категоріями (по країні, без оренди)

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
усього939 USD/міс
Їжа та безалкогольні напої205 USD
Транспорт147 USD
Ресторани та харчування поза домом128 USD
Комунальні послуги (вода, електрика, газ)66 USD
Відпочинок і культура64 USD
Одяг та взуття54 USD
Охорона здоров'я (з власної кишені)52 USD
Товари для дому48 USD
Страхування та фінансові послуги48 USD
Особиста гігієна та інше47 USD
Зв'язок42 USD
Освіта21 USD
Алкоголь та тютюн17 USD

04

Житло

0 перевірених фактів

Оренда за типом квартири

Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).

Малага

Індекс орендних цін idealista — муніципалітет і райони Малаги (індекс по місту за липень 2026 року, індекси районів за жовтень 2025 року)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 лип. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Базова орендна плата за типом = індекс idealista по місту 16,4 €/м²/місяць (липень 2026 року) × репрезентативна площа: студія 35 м² (574 €), 1BR 50 м² (820 €, збігається з rent-1br-center), 2BR 70 м² (1 148 €), 3BR 95 м² (1 558 €). Множники центр/за межами центру — з власних індексів районів idealista за жовтень 2025 року, узятих як відношення до індексу по місту за той самий місяць (15,4 €/м²), щоб версії даних взаємно скоротилися: центр = середнє з Centro (16,6), Este (16,9) і Carretera de Cádiz (15,0) = 16,17 €/м² → ×1,050 від середнього по місту; за межами центру = середнє з Campanillas (12,4), Puerto de la Torre (13,9) і Churriana (13,5) = 13,27 €/м² → ×0,861. Конвертовано за курсом ЄЦБ EUR/USD 1,1534 (data/fx-rates.json, 2026-08-13). Напр., 1BR у центрі = 820 × 1,050 × 1,1534 = 993 $; студія за межами центру = 574 × 0,861 × 1,1534 = 570 $.
Примітки
ВСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² за районами, але ніколи не дає сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/за межами центру. Центр = історичне ядро плюс два райони, що прилягають до нього вздовж берега; за межами центру = три західні та внутрішні периферійні райони. П'ять районів середнього кільця (Bailén–Miraflores, Ciudad Jardín, Cruz de Humilladero, Teatinos, Martiricos–La Roca) не використано в жодному. Martiricos–La Roca виключено свідомо: з 24,4 €/м² він на 45% вище за будь-який інший район міста — невеликий анклав нових прибережних веж, а не ринок, на якому орендар справді шукає житло. Множники беруться з €/м² по районах, що контролює площу, на відміну від середньої орендної плати по району. Показники по місту та по районах — за різні місяці, бо в Internet Archive немає знімка таблиці районів Малаги від idealista за 2026 рік, а прямі запити блокуються; узяття обох як відношення всередині версії за жовтень 2025 року тримає їх узгодженими між собою.
Валенсія

Індекс оренди по місту idealista для Валенсії (14,1 €/м²/місяць, травень 2026) + середня заявлена орендна плата idealista за районами (звіт за квітень 2026)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 трав. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Базова орендна плата за типом = індекс оренди по місту idealista 14,1 €/м²/місяць (травень 2026) × репрезентативна площа для довгострокової оренди: студія 35 м² (€493,5), 1-кімнатна 50 м² (€705, відповідає rent-1br-center), 2-кімнатна 70 м² (€987), 3-кімнатна 95 м² (€1339,5). Множники центр/поза центром отримано із середньої запитуваної орендної плати за районами idealista за квітень 2026 року порівняно із середнім по місту €1716: центр = середнє Сьютат-Вейя (€1890) та Ешампле (€2147) = €2018,5 → ×1,176; поза центром = середнє Патраш (€1287), Беніманлет (€1486), Хесус (€1392), Оліверета (€1305), Ла-Саїдія (€1453) = €1384,6 → ×0,807. EUR→USD за курсом 1,1399 (data/fx-rates.json, базовий курс ЄЦБ EUR, 02.07.2026). Наприклад, 1-кімнатна в центрі = 705 × 1,176 × 1,1399 = $945; студія поза центром = 493,5 × 0,807 × 1,1399 = $454. Сторінки idealista захищені від ботів (HTTP 403), тому і €/м² по місту, і середні за районами взято з власної опублікованої звітності idealista (через сторінки звітів idealista / прес-резюме), а не отримано з живої сторінки.
Примітки
УСІ комірки РОЗРАХОВАНІ, а не спостережувані безпосередньо: idealista публікує €/м² по місту та окремо середню загальну орендну плату за районами, але ніколи не публікує таблицю студія/1-кімнатна/2-кімнатна/3-кімнатна × центр/поза центром. Розподіл за кімнатами = €/м² по місту × репрезентативна площа; розподіл центр/поза центром = співвідношення середньої орендної плати за районами (яке поєднує розміри квартир, тому множник відображає надбавку за розташування, а не показник з контролем за розміром при рівних умовах). Центр = Сьютат-Вейя + Ешампле (визначення завдання); поза центром = зовнішні райони Патраш, Беніманлет, Хесус, Оліверета, Ла-Саїдія. 1-кімнатна в центрі ($945) на ~18% перевищує середнє по місту значення для 1-кімнатної rent-1br-center ($804), як і очікувалося.
01Студія
Малага
$695$570 поза центром
Валенсіядешевше
$661$454 поза центром
021-кімнатна
Малага
$993$815 поза центром
Валенсіядешевше
$945$649 поза центром
032-кімнатна
Малага
$1 390$1 141 поза центром
Валенсіядешевше
$1 323$908 поза центром
043-кімнатна
Малага
$1 886$1 548 поза центром
Валенсіядешевше
$1 796$1 232 поза центром

05

Безпека

1 перевірений факт
01+Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікМалага0,7Валенсія0,7

Що це вимірює

Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).

Менше — краще· умисні вбивства на 100 000/рік· повторна перевірка кожні 730 днів

Малага

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.

Валенсія

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.

06

Клімат

2 перевірені факти
01+Кліматичний комфортприємних місяців/рікМалага8Валенсія8

Що це вимірює

Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.

Більше — краще· приємних місяців/рік· повторна перевірка кожні 3650 днів

Малага

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Málaga/Aeropuerto 8482)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Визначення критерію: кількість місяців, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум між 15°C і 28°C і місячну суму опадів менше 150 мм. Вісім місяців відповідають — січень (17,4°C), лютий (18,1), березень (19,9), квітень (21,9), травень (24,8), жовтень (24,4), листопад (20,4) і грудень (18,0). Чотири не проходять через спеку: червень 28,5°C, липень 30,9, серпень 31,4 і вересень 28,4 — кожен трохи або значно вище стелі у 28°C. Жоден місяць навіть не наближається до межі в 150 мм; найвологіший, грудень, дає в середньому 87,9 мм.
Примітки
Такий самий бал, як у Валенсії (8), і на три більше, ніж у Мадриді (5), але з іншої причини: Малага втрачає свої чотири місяці на спекотному кінці, а не на холодному. Червень і вересень не дотягують до порогу на пів градуса, тож читач, який витримує 29°C удень, нарахував би тут десять місяців.

Валенсія

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Валенсія/аеропорт 8284)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 років мають середній добовий максимум 15–28°C та опади < 150 мм: січень (16,7), лютий (17,5), березень (19,7), квітень (21,7), травень (25,0), жовтень (24,8), листопад (20,0), грудень (17,1) = 8. Червень–вересень виключено (максимум 28,4–31,4°C).
02+Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Малагасильніше7,3Валенсія12,4

Що це вимірює

Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.

Менше — краще· мкг/м³, середньорічний PM2.5· повторна перевірка кожні 730 днів

Малага

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Malaga/ESP — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Malaga/ESP, 2024 рік, у базі міст WHO v8.0 (2026): pm25_concentration = 7,32 мкг/м³ по п'яти станціях (дві фонові приміські, одна фонова міська, одна промислова приміська, одна транспортна міська), джерело «European Environmental Agency», населення міста 578 460. Звірено з первинною мережею: «Evaluación de la Calidad del Aire en Andalucía 2024» від Junta de Andalucía (опубліковано в листопаді 2025 року) наводить для трьох постів PM2.5 у муніципалітеті Малага: Campanillas 6,5 мкг/м³ за 89,99% дійсних даних, Avda. Juan XXIII 10 мкг/м³ за 17,21% і Carranque 4,6 мкг/м³ за 17,49% — середнє по трьох станціях 7,0 мкг/м³, у межах 0,3 від використаного тут значення. Жодне з них навіть близько не сягає річного граничного значення ЄС у 25 мкг/м³.
Примітки
Два застереження, які варто тримати на увазі. Перше — часове покриття: запис WHO/EEA повідомляє лише про 54% покриття PM2.5 за 2024 рік, нижче за 90% ціль ЄС щодо якості даних, бо два з трьох муніципальних постів — ручні гравіметричні пробовідбірники, які працюють приблизно один день із шести. Та сама серія за майже повного покриття дає 7,97 мкг/м³ у 2021 році (96%) і 11,2 у 2022 році (97%), потім 8,57 у 2023 році (62%), тож 7,3 — це нижній край спадного, але шумного ряду, а не усталений рівень. Друге — порівнюваність: андалузька мережа віднімає вторгнення сахарського пилу і застосовує гравіметричний поправочний коефіцієнт, як дозволяє звітність про відповідність нормам ЄС, тоді як показник Лас-Пальмаса в цьому наборі даних — сира середня по мережі, яка все ще містить свою каліму. За однакового сирого вимірювання Малага показала б дещо більше.

Валенсія

Generalitat Valenciana — Red Valenciana de Vigilancia y Control de la Contaminación Atmosférica, open data 'Mediciones diarias de contaminantes atmosféricos y ozono 2024' (station València-Vivers, 46250043)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середнє значення денних показників PM2.5 за 2024 рік на міській фоновій станції Валенсія-Віверс (46250043), обчислене з 12 офіційних місячних CSV-файлів відкритого набору даних GVA: 277 валідних денних середніх за всі 12 календарних місяців, середнє = 12,44 мкг/м³ (округлено до 12,4). Віверс — це міська фонова станція Валенсії, яка використовується національним індексом впливу MITECO (IME). Підтверджено станцією Валенсія-Авд. Франсія (транспортна, 46250047): 10,45 мкг/м³ за 341 день; та національним середнім IME за 2022–2024 роки, зваженим за населенням, 11,5 мкг/м³ (MITECO). Виключено Валенсія-Піста-де-Сілья (5,97 мкг/м³) як неправдоподібно низьке значення для транспортної точки (ймовірно, через різницю в приладах/розмірах).
Примітки
Річне середнє міської фонової станції, 75,7% денного охоплення (нижче за поріг відповідності ЄС 90%, але вище за мінімум EEA 75%; представлено всі 12 місяців, тому немає сезонного зміщення). Приблизно у 2,5 рази вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), у межах поточного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Перегляд якості повітря європейських міст EEA (пріоритетне джерело критерію) не вдалося опитати безпосередньо (інтерактивний інструмент, без статичного експорту по містах); цей розрахунок за національною мережею є прозорим запасним варіантом.

07

Охорона здоров’я

1 перевірений факт
01+Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийМалага821Валенсія821

Що це вимірює

Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.

Менше — краще· USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.

Валенсія

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.

08

Гроші та крипто

2 перевірені факти
01+Регулювання криптовалютМалагаЛегально, регульованоВаленсіяЛегально, регульовано

Що це вимірює

Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Малага

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.

Валенсія

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02+Рівень фінансового контролюМалагаНизькийВаленсіяНизький

Що це вимірює

Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.

Валенсія

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.

09

Інфраструктура

3 перевірені факти
01+Якість внутрішньої доставкиМалагаДобраВаленсіяДобра

Що це вимірює

Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Малага

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).

Валенсія

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
02+Легкість міжнародної доставкиМалагаНезначні перешкодиВаленсіяНезначні перешкоди

Що це вимірює

Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

Agencia Tributaria (Aduanas) — envíos hasta 150 euros; EU Reg. 2026/382 removal of the €150 customs-duty exemption

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.

Валенсія

Agencia Tributaria (Aduanas) — envíos hasta 150 euros; EU Reg. 2026/382 removal of the €150 customs-duty exemption

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
03+Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняМалага50,4Валенсія50,4

Що це вимірює

Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.

Більше — краще· Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження· повторна перевірка кожні 365 днів

Малага

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.

Валенсія

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.

10

Мова

1 перевірений факт
01+Рівень володіння англійськоюМалагаПомірнийВаленсіяПомірний

Що це вимірює

Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Малага

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

Валенсія

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

11

Освіта

1 перевірений факт
01+Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьМалага5Валенсіясильніше14

Що це вимірює

Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).

Більше — краще· акредитовані міжнародні школи, кількість· повторна перевірка кожні 730 днів

Малага

Реєстри акредитаційних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España) та AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл усередині офіційної міської агломерації Малаги, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитаційного органу. Використана межа агломерації — POTAUM, територіальний план Junta de Andalucía для Aglomeración Urbana de Málaga, затверджений Decreto 308/2009 (BOJA 142 за 2009 рік), тринадцять муніципалітетів якого: Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre, Almogía, Álora, Benalmádena, Cártama, Casabermeja, Coín, Málaga, Pizarra, Rincón de la Victoria, Torremolinos і Totalán. NABSS, чиї 82 школи-члени зчитано з її власного каталогу разом із поштовими адресами: The British School of Málaga (Calle Centáurea 8, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga), Sunny View School (Calle Teruel 32, 29620 Torremolinos), The British College of Benalmádena (Torremuelle, 29639 Benalmádena) і Novaschool Sunland International (Estación de Cártama, 29580 Cártama). AEFE (aefe.gouv.fr/fr/etablissements?pays=Espagne): Lycée français international de Málaga, Cerrado de Calderón, 29018 Málaga. = 5 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не перепис, і найбільше тут вирішує саме межа агломерації. Ще шість шкіл NABSS розташовані в провінції Малага, але поза агломерацією — усі на Коста-дель-Соль-Оксіденталь, за 50–80 км уздовж узбережжя: Aloha College, Calpe School, Laude San Pedro, Swans International і The British International School of Marbella у Марбельї, а також The International School of Estepona. Deutsche Schule Málaga виключено з тієї ж причини — реєстр PASCH подає її кампус як Urbanización Elviria, 29612 Ojén, поруч із Марбельєю, а не в місті, ім'ям якого вона названа. Школи, єдина акредитація яких — IB, ймовірно, відсутні: ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, і, на відміну від випадку Лас-Пальмаса, знімка відповідних сторінок шкіл в Internet Archive не знайшлося. Atlas American School of Málaga і Colegio Internacional Torrequebrada в Бенальмадені обидві рекламують програми IB і потрапили б у межі агломерації, якби реєстр можна було прочитати.

Валенсія

Реєстри акредитаторів — IB (ibo.org find-an-ib-school), Cambridge International, AEFE (aefe.gouv.fr), німецька Auslandsschulwesen/ZfA

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл Валенсійської агломерації, кожна з яких підтверджена принаймні одним із перелічених акредитаційних органів (без дублювання). IB (профілі ibo.org): American School of Valencia (Пусоль), Complejo Educativo Mas Camarena (Патерна), Colegio Camarena Valterna (Патерна), El Plantío International School (Патерна, також Cambridge), Colegio Internacional Ausiàs March (Пікассент), Colegio CEU San Pablo Valencia, IALE International School, Shackleton International School (також Cambridge). Cambridge International: Caxton College (Пусоль), Cambridge House British International School (Рокафорт), British School of Valencia (офіційний екзаменаційний центр Cambridge). AEFE: Lycée Français International de Valence (Патерна). Німецька Auslandsschulwesen/ZfA (німецький Abitur): Deutsche Schule Valencia. British College La Cañada (Патерна, британська/Cambridge). = 14 окремих шкіл.
Примітки
Перевірений МІНІМУМ, а не вичерпний перепис: реєстри IB (ibo.org), AEFE (aefe.gouv.fr) та німецької ZfA перехресно перевірено; кілька шкіл Cambridge підтверджено, але реєстри Cambridge та CIS/COBIS захищені від ботів, тому ймовірно існують додаткові члени Cambridge/CIS (British School of Valencia зазначає 8 центрів «Cambridge Advantage Premium» лише в регіоні Валенсія). Розраховано для агломерації (місто Валенсія плюс Патерна, Рокафорт, Пусоль, Пікассент, Бетера, Ла-Каньяда). Похибка ±3.