01
ES · LAS-PALMASМісцеві дані
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія: життя та переїзд.
Столиця Гран-Канарії на Атлантиці — і найрівніший клімат у цьому наборі даних: усі дванадцять місяців мають денну норму від 21 °C до 28 °C, а за цілий рік випадає 132 мм дощу проти 417 мм у Мадриді. Пік серпня — 27,5 °C, на п'ять градусів нижче за Мадрид. Оренда близька до валенсійської і помітно нижча за мадридську, а 7,1 мкг/м³ PM2.5 — найчистіше повітря серед іспанських міст тут.
ПеревіреноОновлено
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Офіційна муніципальна чисельність населення INE для Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія (муніципалітет 35016) на 1 січня 2025 року, прочитана з таблиці Cifras oficiales 2889 через JSON API INE (servicios.ine.es/wstempus/js/es/DATOS_TABLA/2889), серія DPOP15862 = 381 868. Перевірено за тією ж таблицею: Hombres (183 879) + Mujeres (197 989) = 381 868.
- Примітки
- Лише муніципалітет — забудова тягнеться далі на південь у бік Тельде і на північний захід у бік Арукаса. Зростання повільне й рівне: та сама офіційна серія дає 378 027 на 1 січня 2023 року і 380 436 на 1 січня 2024 року, тобто 3 841 мешканець за два роки. Новіша Estadística Continua de Población від INE дає муніципалітету 386 153 на 1 січня 2026 року, але це інша серія, ніж офіційні цифри Padrón, використані тут і для решти іспанських міст у цьому наборі даних.
ES · LAS-PALMAS
01
Коротко
Ключові цифри (Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія) — кожна з власним джерелом і датою. Жива офіційна цифра — це не те саме, що оцінка з опитування чи 30-річна кліматична норма.
02
Оренда, 1–3 кімн.
/міс
03
Податок фрилансера
Безпека
9.6/10Якість повітря
9.2/10Інтернет
5.0/10Англійська
5.0/10Приватна медицина
9.1/1002
Скільки це коштує на місяць
Орієнтовний розрахунок: реальна орендна ставка плюс кошик витрат, масштабований під ваше домогосподарство. Це не пропозиція ціни.
≈ $19 692 / рік
- Оренда (1-кімн.)$702
- Їжа та безалкогольні напої$205
- Транспорт$147
- Ресторани та харчування поза домом$128
- Комунальні послуги (вода, електрика, газ)$66
- Відпочинок і культура$64
- Одяг та взуття$54
- Охорона здоров'я (з власної кишені)$52
- Товари для дому$48
- Страхування та фінансові послуги$48
- Особиста гігієна та інше$47
- Зв'язок$42
- Освіта$21
- Алкоголь та тютюн$17
- Поточні витрати$939
Оренда — з матриці орендних ставок нижче. Поточні витрати масштабують кошик на одну особу ($939/міс) за розміром домогосподарства й способом життя; коефіцієнти еквівалентності — наше припущення. Навчання та разові витрати на облаштування не враховано.
03
Вартість життя
Скільки одна людина витрачає щомісяця — їжа, комунальні, транспорт, харчування поза домом та інше — без урахування оренди.
INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
Кошик бюджету домогосподарства для однієї особи, без урахування оренди (Іспанія). Витрати без оренди мало різняться між містами — специфічна для міста частина — це оренда, показана в розділі «Житло» нижче.
01Вартість життя (одна особа, без оренди)на рівні країни941USD/місяць, одна особа, без оренди7.8
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
04
Житло
Скільки коштує оренда — за типом квартири й розташуванням.
Індекс орендних цін idealista — муніципалітет і райони Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, липень 2026
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Базова оренда за типом = індекс idealista по місту 14,8 €/м²/місяць (липень 2026 року) × репрезентативна площа: студія 35 м² (518 €), 1BR 50 м² (740 €, збігається з rent-1br-center), 2BR 70 м² (1 036 €), 3BR 95 м² (1 406 €). Множники центр/поза центром — з районних індексів самої idealista: центр = середнє Centro (14,0), Puerto–Canteras (17,3) і Vegueta–Triana (12,7) = 14,67 €/м² → ×0,991 від середньої по місту; поза центром = середнє Ciudad Alta (12,7), Tamaraceite–San Lorenzo (11,8) і Carretera del Centro–Cono Sur (12,0) = 12,17 €/м² → ×0,822. Переведено за курсом ЄЦБ EUR/USD 1,1534 (data/fx-rates.json, 2026-08-13). Наприклад, 1BR у центрі = 740 × 0,991 × 1,1534 = 846 $; студія поза центром = 518 × 0,822 × 1,1534 = 491 $.
- Примітки
- УСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² по районах, але ніколи — сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/поза центром. Надбавка за центр тут майже нульова — на дев'ять десятих відсоткового пункту нижче за середню по місту, — бо два чинники, що тягнуть середню в різні боки, взаємно гасяться: найдорожчий район — Puerto–Canteras, пляжний квартал навколо Лас-Кантерас, тоді як історичне ядро Vegueta–Triana належить до найдешевших у місті. Центр = три прибережні та старомістські райони; поза центром = три верхні й внутрішні. Множники взято з районних €/м², які нормовані на площу, на відміну від середньої орендної плати по району.
| Квартира | Центр | Поза центром |
|---|---|---|
| Студія | 592 USD/міс | 491 USD/міс |
| 1-кімнатна | 846 USD/міс | 702 USD/міс |
| 2-кімнатна | 1 184 USD/міс | 982 USD/міс |
| 3-кімнатна | 1 607 USD/міс | 1 333 USD/міс |
05
Клімат
Температура й опади протягом року, а також якість повітря.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Станційні норми ВМО 1991–2020 (суспільне надбання): Daily_Minimum_Temperature і Daily_Maximum_Temperature (Mean, °C) та Precipitation_Total (Sum, мм). Станція: GRAN CANARIA/AEROPUERTO, ВМО 60030, 27°55'04" пн. ш. 15°23'43" зх. д., висота 32 м, у кожному місяці присутні 30 з 30 років (29 для березневої мінімальної температури). Звірено з NOAA NCEI Global Summary of the Month для того самого пункту (станція SPE00120215, «LAS PALMAS DE GRAN CANARIA GAN») у межах 1991–2020: середні місячні максимуми збігаються з точністю до 0,6 °C у кожному місяці, а річна сума опадів — до 6 мм, на тих 10–16 роках на місяць, які ця серія справді подає.
- Примітки
- Станція розташована в Гандо, на східному узбережжі приблизно за 18 км на південь від центру міста, і це єдиний пункт, для якого AEMET публікує норми 1991–2020 у своєму переліку «Las Palmas (Gran Canaria)»; саме місто трохи вологіше і менш відкрите пасату. Річна сума опадів 131,6 мм робить це місце найсухішим у цьому наборі даних після Абу-Дабі (50 мм) і Дубая (79 мм), а літні максимуми стримує холодна Канарська течія: у серпні денна норма 27,5 °C, на п'ять градусів нижче, ніж у Мадриді того ж місяця.
Середня денна/нічна температура (лінії, ліва вісь) і сумарні опади (стовпчики, права вісь) за кожен місяць — норми 1991–2020. Наведіть на місяць для точних значень.
| січ | лют | бер | квіт | трав | черв | лип | серп | вер | жовт | лист | груд | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Денний максимум °C | 21.1° | 21.4° | 22.2° | 22.9° | 23.9° | 25.4° | 26.9° | 27.5° | 26.9° | 26.1° | 24.1° | 22.3° |
| Нічний мінімум °C | 15.6° | 15.6° | 16.0° | 16.8° | 17.9° | 19.5° | 20.9° | 21.8° | 21.4° | 20.2° | 18.4° | 16.7° |
| Опади, мм | 26 | 20 | 12 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 19 | 17 | 26 |
01Кліматичний комфорт12приємних місяців/рік10.0
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Місяці, чиї норми 1991–2020 мають середній денний максимум від 15 °C до 28 °C і опади нижче 150 мм. Підходять усі дванадцять: найхолодніший удень місяць — січень із 21,1 °C, найтепліший — серпень із 27,5 °C, а найвологіший, грудень, дає 25,9 мм. Жоден місяць не відсіюється за жодним із двох критеріїв, тому показник упирається у стелю 12.
- Примітки
- Лише три інші міста в цьому наборі даних мають 12 — Мехіко, Богота і Фуншал, — і всі три значно вологіші (574–877 мм на рік проти 132 мм тут). Оцінка нічого не каже про вітер: пасати дмуть над містом більшу частину року, а епізоди сахарського пилу (calima) на кілька днів поспіль закривають краєвид.
02Якість повітря (PM2.5)7,1мкг/м³, середньорічний PM2.59.2
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
- Примітки
- 2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.
06
Безпека
Наскільки безпечне повсякденне життя, за офіційною статистикою злочинності.
01Рівень умисних вбивствна рівні країни0,7умисні вбивства на 100 000/рік9.6
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Відкриті дані
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Eurostat — police-recorded offences by category (crim_off_cat, ICCS, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 12 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією злочини на 100 000 населення, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, крадіжки зі зломом 0501, грабежі 0401, тяжкі тілесні ушкодження 020111, наркозлочини 0601, сексуальне насильство 0301). Умисні вбивства (0,72, той самий ряд Eurostat за 2024) — оцінюваний показник безпеки, наведений окремо. Практики реєстрації та юридичні визначення різняться між країнами, тож сприймайте рівні як контекст, а не турнірну таблицю.
Зареєстровані поліцією злочини на 100 000 населення, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, крадіжки зі зломом 0501, грабежі 0401, тяжкі тілесні ушкодження 020111, наркозлочини 0601, сексуальне насильство 0301). Умисні вбивства (0,72, той самий ряд Eurostat за 2024) — оцінюваний показник безпеки, наведений окремо. Практики реєстрації та юридичні визначення різняться між країнами, тож сприймайте рівні як контекст, а не турнірну таблицю.
OSCE ODIHR Hate Crime Reporting — Spain (official police-recorded)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- OSCE ODIHR 2024: поліція зафіксувала 1 808 злочинів на ґрунті ненависті; розподіл за упередженнями точно сумується до загальної кількості, з них 804 расистські/ксенофобські — найбільша категорія (також 528 антиЛГБТІ, 181 на гендерному ґрунті). Застереження ODIHR: поліцейські дані включають деякі правопорушення поза межами визначення ОБСЄ (наприклад, підбурювання/наклеп), які не вдалося виключити; додатково було виключено 147 ідеологічно вмотивованих правопорушень. Не порівнюється між країнами.
OSCE ODIHR 2024: поліція зафіксувала 1 808 злочинів на ґрунті ненависті; розподіл за упередженнями точно сумується до загальної кількості, з них 804 расистські/ксенофобські — найбільша категорія (також 528 антиЛГБТІ, 181 на гендерному ґрунті). Застереження ODIHR: поліцейські дані включають деякі правопорушення поза межами визначення ОБСЄ (наприклад, підбурювання/наклеп), які не вдалося виключити; додатково було виключено 147 ідеологічно вмотивованих правопорушень. Не порівнюється між країнами.
07
Інфраструктура
Швидкість інтернету й те, як посилки дістаються до ваших дверей.
01Якість внутрішньої доставкина рівні країниДобра7.0
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Підготовлено SettleMetric
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
02Легкість міжнародної доставкина рівні країниНезначні перешкоди7.0
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
03Швидкість інтернетуна рівні країни50,4Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження5.0
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Відкриті дані
M-Lab NDT country aggregates for Spain
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
08
Охорона здоров’я
Скільки коштує повноцінне приватне медичне страхування.
01Вартість приватної медицинина рівні країни821USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний9.1
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
09
Гроші та крипто
Правила щодо крипто й наскільки вільно рухаються особисті кошти.
01Регулювання криптовалютна рівні країниЛегально, регульовано8.0
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02Рівень фінансового контролюна рівні країниНизький10.0
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
10
Мова
Наскільки далеко заведе вас англійська в побуті та сервісах.
01Рівень володіння англійськоюна рівні країниПомірний5.0
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Дослідження
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
11
Освіта
Можливості міжнародного шкільного навчання для родин.
01Міжнародні школи6акредитовані міжнародні школи, кількість6.3
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Кількість окремих шкіл у метрополійній зоні Лас-Пальмаса, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитувального органу. NABSS, чиї члени — школи британської програми, що проходять інспекцію і мають визнання, для провінції Лас-Пальмас: The British School of Gran Canaria (кампус Tafira, плюс кампус Maspalomas, врахований разом), Canterbury School і Oakley College. AEFE (aefe.fr/fr/etablissements): Lycée français René Verneau / Liceo Francés Internacional de Gran Canaria, у списку під «Las Palmas (Telde)». PASCH, шкільна мережа Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (портрет школи на pasch-net.de): Deutsche Schule Las Palmas de Gran Canaria, Lomo del Drago s/n, 35018, тип закладу «Deutsche Auslandsschule», 772 учні і 76 учителів. IB: Colegio Arenas, код школи IB 003583, школа світу IB з 13 червня 2007 року, прочитано зі знімка Internet Archive (2025-09-14) її канонічної сторінки на ibo.org. = 6 окремих шкіл.
- Примітки
- Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не повний перепис. ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, тож школи, чия єдина акредитація — IB, ймовірно, не враховані: Colegio Heidelberg (код IB 000412) і Colegio Arenas Internacional (006015) мають сторінки шкіл на ibo.org, але в жодної немає достатньо свіжого знімка Internet Archive, щоб підтвердити чинну авторизацію, тож жодну не враховано. Canterbury School має ще й код IB 062683 і врахована один раз — через NABSS. У international-schools-database.com, яку в цьому наборі даних використано як дзеркало IB для Мадрида, узагалі немає сторінки Лас-Пальмаса чи Канарських островів: /in/las-palmas, /in/gran-canaria і /in/canary-islands повертають головну сторінку сайту, тоді як контрольна /in/madrid відкривається.
12
Демографія
Хто ще тут живе — частка іноземних мешканців і найбільші національні спільноти, за офіційною статистикою.
Відкритість до іноземцівна рівні країниДуже відкритеGallup MAI 7,44/9 · 2016 · WVS w7 · KCL 13% проти сусідів-іноземців
Що це вимірює
Наскільки прихильно населення-резиденти ставиться до мігрантів та іноземців — протилежність ксенофобії, реальне питання для того, хто переїжджає. Наша власна оцінка з п'яти рівнів (дуже відкрите / відкрите / помірне / стримане / низьке), сформована передусім за Gallup Migrant Acceptance Index (шкала 0–9: три питання — про мігрантів, які живуть у країні, стають сусідами та одружуються в родині; хвиля 2019 року), і перехресно звірена, де це можливо, з питанням World Values Survey хвилі 7 / European Values Study 2017 про те, чи не хотіли б люди мати іммігрантів або іноземних працівників сусідами (більша частка = більша ворожість). Орієнтир розподілу за балом Gallup 0–9: ≥7,0 дуже відкрите, 5,5–7,0 відкрите, 4,0–5,5 помірне, 2,5–4,0 стримане, нижче 2,5 низьке (глобальне середнє 2019 року 5,21 потрапляє в «помірне»). Лише на рівні країни: достовірних опитувань про ставлення до іноземців на рівні міст не існує, тому на сторінках міст показано країнову оцінку як контекст країни. Gallup — дослідницьке джерело, що цитується з атрибуцією, а не републікується масово; сам бал індексу/рік та будь-яка перехресна цифра зберігаються всередині кожного значення. Форма значення: { band, gallupMai?, gallupYear?, unwantedNeighborPct?, unwantedNeighborSource? }. Лише для відображення: це оцінка ставлення на основі опитувань ~2019 року, тому показано як чесний контекст і ніколи не входить у композитний бал.
Дослідження
- Дані станом на
- 23 серп. 2017 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Gallup MAI 7,44/9 (хвиля 2016/2017) — серед 20 найприязніших країн світу. Перехресна перевірка — World Values Survey, хвиля 7 (за міжкраїновим аналізом King's College London): 13% відповіли, що не хотіли б мати іммігрантів чи іноземних працівників сусідами (середній показник для Західної Європи). Градація: дуже відкрите.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- 37 635 іноземних громадян із 386 153 мешканців на 1 січня 2026 року = 9,75 %, прочитано через JSON API INE (servicios.ine.es/wstempus/js/ES/DATOS_TABLA/79544). Основа — чинне громадянство, та сама, що й для 14,1 % на сторінці Іспанії, тож обидві цифри порівнянні.
- Примітки
- Нижче за загальнонаціональний показник — протилежне до того, що підказує репутація міста як осередку віддаленої роботи і зимівлі. Супутня таблиця INE за країною народження (79545) показує інший бік: 66 533 мешканці, 17,2 %, народилися за кордоном — на 28 898 більше, ніж мають іноземний паспорт, і цей розрив здебільшого складають народжені за кордоном мешканці, які відтоді набули іспанського громадянства. INE не публікує розподілу за країнами на муніципальному рівні в цій серії, тож для міста nationality-breakdown не записано; національний розподіл є на сторінці країни.
INE — Censo Anual de Población, foreign population by nationality, 1 Jan 2025
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Показники INE щодо іноземного населення за громадянством станом на 1 січня 2025 року; частки = кількість ÷ 6 911 971 загальної кількості іноземних громадян. Показано топ-10; реєстр охоплює значно більше громадянств.
- Примітки
- Переважають латиноамериканські спільноти (Колумбія, Венесуела, Перу, Гондурас, Еквадор) та марокканська, а також великі групи громадян ЄС з Румунії та Італії. Українці (177 929) включають отримувачів тимчасового захисту, зареєстрованих у padrón.
Переважають латиноамериканські спільноти (Колумбія, Венесуела, Перу, Гондурас, Еквадор) та марокканська, а також великі групи громадян ЄС з Румунії та Італії. Українці (177 929) включають отримувачів тимчасового захисту, зареєстрованих у padrón.
13
Як ви можете залишитися
Як можна легально в’їхати й залишитися. Діють по всій країні (Іспанія).
Усі вимоги та фільтр громадянства- 01Дозвіл на міжнародну дистанційну роботу (віза для цифрових кочівників)Віза цифрового номадаУсі, крім Громадяни ЄСдохід ≥ 2 849 EUR/monthГромадянин країни поза ЄС, який дистанційно працює на компанії за межами Іспанії; робота на іспанські фірми не може перевищувати 20% загальної професійної діяльності1 рік +→ шлях до ПМП
- 02Дозвіл на проживання та роботу — самозайнятість (cuenta propia)Дозвіл для фрилансераУсі, крім Громадяни ЄСдохід ≥ 600 EUR/monthБізнес-план, підтверджений позитивним звітом про життєздатність від визнаної асоціації самозайнятих працівників (ATA, UPTA, CIAE тощо)1 рік +→ шлях до ПМП
- 03Віза на проживання без права на трудову діяльність (пасивний дохід)Тимчасове проживанняУсі, крім Громадяни ЄСдохід ≥ 28 800 EUR/yearПідтвердити пасивний дохід або достатні заощадження ≥ 400% IPREM (пенсія, оренда, дивіденди, заощадження) — НЕ від роботи в Іспанії1 рік +→ шлях до ПМП
- 04EU Blue Card (висококваліфікована зайнятість)Тимчасове проживанняУсі, крім Громадяни ЄСдохід ≥ 33 000 EUR/yearЗобов'язуюча пропозиція роботи / трудовий договір з іспанським роботодавцем на висококваліфіковану посаду3 роки +→ шлях до ПМП
- 05Громадяни ЄС/ЄЕЗ — реєстрація проживанняСпеціальна програмаГромадяни ЄСВіза чи дозвіл не потрібні; повний доступ до ринку праці та самозайнятості на тих самих умовах, що й для громадян Іспанії10 років +→ шлях до ПМП
- 06Безвізове перебування (Шенген 90/180)Безвізове перебуванняГромадяни США, Громадяни Великої Британії, Громадяни УкраїниПаспорт країни, звільненої від візи ЄС (Додаток II); для України та інших держав Східного партнерства: лише біометричні паспорти3 місяці
14
Скільки ви платитимете податків
Податкові режими, з-поміж яких може обирати фрилансер. Правила загальнонаціональні — однакові скрізь (Іспанія).
Усі режими та калькулятор- 01Режим Beckham — спеціальний податок для імпатріантів (фіксовані 24%)прогресивно від доходу: 24% до 600 000, 47% понад24.0%навантаження за €60 тис.
- 02Autónomo — спрощене пряме нарахування (RETA + IRPF)фіксовано за місяць залежно від річного прибутку: 205,88 до 8 040; 226,47 до 10 800; 267,65 до 14 000; 299,56 до 15 600; 302,65 до 18 000; 302,65 до 20 400; 360,29 до 22 200; 380,88 до 24 360; 401,47 до 27 960; 427,21 до 33 120; 452,94 до 38 280; 478,68 до 43 440; 504,41 до 48 600; 545,59 до 72 000; 607,35 понад (вираховується з прибутку) + 5% від прибутку (вираховується з прибутку)32.1%навантаження за €60 тис.
Порахуйте, скільки лишиться
Ваш дохід проти реальних податкових режимів (Іспанія) — той самий рушій, що й у повному калькуляторі.
- 1 Режим Beckham — спеціальний податок для імпатріантів (фіксовані 24%)45 600 EURнетто/рік24.0% навантаження
- 2 Autónomo — спрощене пряме нарахування (RETA + IRPF)40 767 EURнетто/рік32.1% навантаження
15
Кому підходить Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія?
Те саме місто читається по-різному залежно від мети переїзду. Кожна призма збирає найважливіші факти для цього плану — з джерелами й чесно названими компромісами.
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Грає на вашу користь
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Грає на вашу користь
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
- Примітки
- 2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Кількість окремих шкіл у метрополійній зоні Лас-Пальмаса, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитувального органу. NABSS, чиї члени — школи британської програми, що проходять інспекцію і мають визнання, для провінції Лас-Пальмас: The British School of Gran Canaria (кампус Tafira, плюс кампус Maspalomas, врахований разом), Canterbury School і Oakley College. AEFE (aefe.fr/fr/etablissements): Lycée français René Verneau / Liceo Francés Internacional de Gran Canaria, у списку під «Las Palmas (Telde)». PASCH, шкільна мережа Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (портрет школи на pasch-net.de): Deutsche Schule Las Palmas de Gran Canaria, Lomo del Drago s/n, 35018, тип закладу «Deutsche Auslandsschule», 772 учні і 76 учителів. IB: Colegio Arenas, код школи IB 003583, школа світу IB з 13 червня 2007 року, прочитано зі знімка Internet Archive (2025-09-14) її канонічної сторінки на ibo.org. = 6 окремих шкіл.
- Примітки
- Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не повний перепис. ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, тож школи, чия єдина акредитація — IB, ймовірно, не враховані: Colegio Heidelberg (код IB 000412) і Colegio Arenas Internacional (006015) мають сторінки шкіл на ibo.org, але в жодної немає достатньо свіжого знімка Internet Archive, щоб підтвердити чинну авторизацію, тож жодну не враховано. Canterbury School має ще й код IB 062683 і врахована один раз — через NABSS. У international-schools-database.com, яку в цьому наборі даних використано як дзеркало IB для Мадрида, узагалі немає сторінки Лас-Пальмаса чи Канарських островів: /in/las-palmas, /in/gran-canaria і /in/canary-islands повертають головну сторінку сайту, тоді як контрольна /in/madrid відкривається.
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Грає на вашу користь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Грає на вашу користь
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
- Примітки
- 2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Місяці, чиї норми 1991–2020 мають середній денний максимум від 15 °C до 28 °C і опади нижче 150 мм. Підходять усі дванадцять: найхолодніший удень місяць — січень із 21,1 °C, найтепліший — серпень із 27,5 °C, а найвологіший, грудень, дає 25,9 мм. Жоден місяць не відсіюється за жодним із двох критеріїв, тому показник упирається у стелю 12.
- Примітки
- Лише три інші міста в цьому наборі даних мають 12 — Мехіко, Богота і Фуншал, — і всі три значно вологіші (574–877 мм на рік проти 132 мм тут). Оцінка нічого не каже про вітер: пасати дмуть над містом більшу частину року, а епізоди сахарського пилу (calima) на кілька днів поспіль закривають краєвид.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
16
Відеоогляди
Дібрані вручну YouTube-огляди та розповіді про життя тут — кожен перевірено, що досі відтворюється.
Гран-Канарія: ворк-лайф баланс, плюси і мінуси, особливості острова
Nyuttix · Життя і робота на острові
17
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія: порівняння
- Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія — Валенсія
- Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія — Мадрид
- Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія — Фуншал (Португалія)
- Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія — Малага
Повна картина по країні:
огляд: Іспанія