Перейти до вмісту
SettleMetric

CITY / CITYПеревірене порівняння міст

ФуншалпротиЛас-Пальмас-де-Гран-Канарія.

Фуншал сильніше за 4 з 8 ключових фактів; Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія — за 3. Вартість життя (одна особа, без оренди): Фуншал $1 166/міс, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія $941/міс. Податкове навантаження фрилансера: Фуншал 30%, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія 28,4%. Кліматичний комфорт: Фуншал 12/12 міс, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія 12/12 міс.

ПеревіреноОновлено

14 порівняних критеріїв · 30 джерел · факти рівня країни чітко позначено

pt / es · SettleMetric

01

Ключові відмінності

Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.

Результат за ключовими фактами

Фуншал попереду в 4 з 8

Фуншал

4

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

3

01Вартість життя (одна особа, без оренди)
Фуншал
$1 166/міс

INE — Household Budget Survey 2022/2023 (Inquérito às Despesas das Famílias), домогосподарства з однієї особи, скориговано за ІСЦ

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
Примітки
Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
02Податкове навантаження фрилансера
Фуншал
30%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (Autoridade Tributária + Segurança Social)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
03Рівень умисних вбивств
Фуншалсильніше
0,68/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
04Кліматичний комфорт
Фуншал
12/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (станція IPMA 522)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм. Підходять усі місяці: TX коливається від 19,9°C (лютий) до 26,8°C (серпень) — усі в межах 15–28°C — а найвологіший місяць (грудень, 94,8 мм) залишається нижче 150 мм. Результат: 12 комфортних місяців. Субтропічний океанічний клімат Фуншала не має холодного сезону та екстремальних місячних опадів, тому всі 12 місяців проходять тест на комфорт.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
12/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Gran Canaria/Aeropuerto 60030)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 мають середній денний максимум від 15 °C до 28 °C і опади нижче 150 мм. Підходять усі дванадцять: найхолодніший удень місяць — січень із 21,1 °C, найтепліший — серпень із 27,5 °C, а найвологіший, грудень, дає 25,9 мм. Жоден місяць не відсіюється за жодним із двох критеріїв, тому показник упирається у стелю 12.
Примітки
Лише три інші міста в цьому наборі даних мають 12 — Мехіко, Богота і Фуншал, — і всі три значно вологіші (574–877 мм на рік проти 132 мм тут). Оцінка нічого не каже про вітер: пасати дмуть над містом більшу частину року, а епізоди сахарського пилу (calima) на кілька днів поспіль закривають краєвид.
05Швидкість інтернету
Фуншал
40 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Portugal

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
06Рівень володіння англійською
Фуншалсильніше
Дуже високий

EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
07Вартість приватної медицини
Фуншалсильніше
$650/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) плани Médis / Multicare / AdvanceCare / Allianz — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
Примітки
Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
08Якість повітря (PM2.5)
Фуншалсильніше
5,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Funchal/PRT — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Funchal/PRT, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 5,22 мкг/м³ за 99% часового покриття по 2 станціях (одна міська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 104 024. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,9 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
Найчистіше повітря серед усіх міст цього набору даних. Покриття тримається на рівні 100% або поруч щороку від 2016-го, а ряд увесь час рівний у межах 4,7–5,8 мкг/м³, тож показник надзвичайно добре усталений. Він лише трохи вище за настанову WHO 2021 року в 5 мкг/м³ — атлантичний острів, до якого переважний вітер приходить з відкритого океану. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 4,90 (100%), 2021 — 5,07 (100%), 2022 — 5,81 (100%), 2023 — 5,45 (100%).
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
7,1 µg/m³

Gobierno de Canarias — Red de Control y Vigilancia de la Calidad del Aire de Canarias, annual hourly data download "Datos2025.zip" (stations Mercado Central, Néstor Álamo, San Nicolás)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
Примітки
2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.

02

Яке місто підходить вашому плану?

Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.

Віддалене IT / фриланс

Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія підходить краще — 3 з 5

01Податкове навантаження фрилансера
Фуншал
30%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (Autoridade Tributária + Segurança Social)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
02Швидкість інтернету
Фуншал
40 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Portugal

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
50 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
03Рівень володіння англійською
Фуншалсильніше
Дуже високий

EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
04Вартість життя (одна особа, без оренди)
Фуншал
$1 166/міс

INE — Household Budget Survey 2022/2023 (Inquérito às Despesas das Famílias), домогосподарства з однієї особи, скориговано за ІСЦ

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
Примітки
Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
05Якість внутрішньої доставки
Фуншал
Добра

CTT Correios de Portugal — терміни експрес-доставки, покриття та мережа Collectt/Locky (офіційні сторінки послуг)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Національний оператор CTT пропонує доставку наступного дня («Expresso Para Amanhã») та 2-денну експрес-доставку по всій країні, з мережею отримання Collectt (магазини CTT + агенти Payshop + цілодобові поштомати Locky) та відстеженням у реальному часі. Приватні перевізники DPD, GLS, DHL, UPS, Chronopost і Seur працюють по всій країні. Оцінено як «добре» — доставка за 1–3 дні є нормою, а поштомати існують у містах, але щільність поштоматів і повсюдна доставка наступного дня поступаються найкращим у своєму класі (наприклад, InPost у Польщі).
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Добра

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).

Сім’я

Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.

Фуншал підходить краще — 4 з 5

01Міжнародні школи
Фуншал
2

Каталог IB World Schools (International Sharing School – Madeira, профіль IB 050577); Cambridge International (International School of Madeira, офіційна реєстрація школи в Cambridge)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Кількість шкіл у Фуншалі, акредитованих прийнятним міжнародним органом, кожну перевірено за акредитором: (1) International Sharing School – Madeira — уповноважена IB World School (безперервність PYP+MYP+DP, уповноважена в 2017 році), перевірено через її офіційний профіль у довіднику IB ibo.org/en/school/050577 (також зазначена в щорічнику IB); (2) International School of Madeira (ismadeira.com) — зареєстрована школа Cambridge International School (Cambridge Early Years + Cambridge Primary, віком 3–10 років), підтверджено через власну офіційну реєстрацію/бренд Cambridge Assessment International Education школи.
Примітки
Похибка ±1. Статус IB для ISSM повністю перевірено за реєстром IB. Статус Cambridge для ISM підтверджено через офіційну акредитацію Cambridge Assessment International Education, показану на власному сайті школи; реєстр Cambridge «Find a Cambridge school» — це інструмент, що працює лише на JavaScript і не міг бути запитаний напряму, тому ISM перевірено на один крок нижче ідеалу реєстру. Жодної школи-члена AEFE (французька), німецької Auslandsschulwesen, US/College Board чи CIS/COBIS у Фуншалі не знайдено. Обидві школи розташовані в районі Санта-Лузія Фуншала.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
6

Реєстри акредитувальних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España), AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger), PASCH/ZfA (мережа Deutsche Auslandsschulen Федерального міністерства закордонних справ Німеччини) та шкільний реєстр International Baccalaureate

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл у метрополійній зоні Лас-Пальмаса, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитувального органу. NABSS, чиї члени — школи британської програми, що проходять інспекцію і мають визнання, для провінції Лас-Пальмас: The British School of Gran Canaria (кампус Tafira, плюс кампус Maspalomas, врахований разом), Canterbury School і Oakley College. AEFE (aefe.fr/fr/etablissements): Lycée français René Verneau / Liceo Francés Internacional de Gran Canaria, у списку під «Las Palmas (Telde)». PASCH, шкільна мережа Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (портрет школи на pasch-net.de): Deutsche Schule Las Palmas de Gran Canaria, Lomo del Drago s/n, 35018, тип закладу «Deutsche Auslandsschule», 772 учні і 76 учителів. IB: Colegio Arenas, код школи IB 003583, школа світу IB з 13 червня 2007 року, прочитано зі знімка Internet Archive (2025-09-14) її канонічної сторінки на ibo.org. = 6 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не повний перепис. ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, тож школи, чия єдина акредитація — IB, ймовірно, не враховані: Colegio Heidelberg (код IB 000412) і Colegio Arenas Internacional (006015) мають сторінки шкіл на ibo.org, але в жодної немає достатньо свіжого знімка Internet Archive, щоб підтвердити чинну авторизацію, тож жодну не враховано. Canterbury School має ще й код IB 062683 і врахована один раз — через NABSS. У international-schools-database.com, яку в цьому наборі даних використано як дзеркало IB для Мадрида, узагалі немає сторінки Лас-Пальмаса чи Канарських островів: /in/las-palmas, /in/gran-canaria і /in/canary-islands повертають головну сторінку сайту, тоді як контрольна /in/madrid відкривається.
02Рівень умисних вбивств
Фуншалсильніше
0,68/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
03Вартість приватної медицини
Фуншалсильніше
$650/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) плани Médis / Multicare / AdvanceCare / Allianz — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
Примітки
Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$821/рік

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
04Якість повітря (PM2.5)
Фуншалсильніше
5,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Funchal/PRT — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Funchal/PRT, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 5,22 мкг/м³ за 99% часового покриття по 2 станціях (одна міська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 104 024. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,9 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
Найчистіше повітря серед усіх міст цього набору даних. Покриття тримається на рівні 100% або поруч щороку від 2016-го, а ряд увесь час рівний у межах 4,7–5,8 мкг/м³, тож показник надзвичайно добре усталений. Він лише трохи вище за настанову WHO 2021 року в 5 мкг/м³ — атлантичний острів, до якого переважний вітер приходить з відкритого океану. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 4,90 (100%), 2021 — 5,07 (100%), 2022 — 5,81 (100%), 2023 — 5,45 (100%).
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
7,1 µg/m³

Gobierno de Canarias — Red de Control y Vigilancia de la Calidad del Aire de Canarias, annual hourly data download "Datos2025.zip" (stations Mercado Central, Néstor Álamo, San Nicolás)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
Примітки
2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.
05Рівень володіння англійською
Фуншалсильніше
Дуже високий

EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Помірний

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

Гроші та крипта

Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.

Тут майже порівну

01Регулювання криптовалют
Фуншалсильніше
Легально, сприятливо

Autoridade Tributária — Criptoativos: conceito fiscal e tributação (folheto informativo)

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Легально для фізичних осіб; регулюється за нормами ЄС MiCA/CARF. Згідно із Законом 24-D/2022: приріст капіталу від криптовалюти, утримуваної ≥365 днів, звільнений від податку (декларується в Anexo G1); прибуток від активів, утримуваних <365 днів, оподатковується за автономною ставкою 28% (категорія G, з можливістю агрегації); обміни криптовалюта-на-криптовалюту відкладаються (не оподатковуються під час обміну). Часта/професійна торгівля може бути перекласифікована як категорія B (загальні ставки). Класифіковано як сприятливе для криптовалюти завдяки чіткому звільненню для довгострокового утримання; короткостроковий прибуток усе ще повністю оподатковується.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Легально, регульовано

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02Рівень фінансового контролю
Фуншал
Низький

ASAE — cash-payment limits (Art. 63.º-E Lei Geral Tributária); euro-area free movement of capital

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексно: член єврозони, без валютного чи капітального контролю, EUR повністю конвертований; вільний рух капіталу гарантований Договором ЄС (ст. 63 TFEU). Рахунки для нерезидентів зазвичай доступні. Стандартна звітність ЄС CRS/DAC через банки; немає самодекларування іноземних рахунків у стилі FBAR для фізичних осіб. Ліміт готівкових платежів €2 999.99 для резидентів (фізичних осіб) і €9 999.99 для нерезидентів, які не є комерсантами (ст. 63.º-E LGT) — це ліміт на готівку, а не на рух банківських коштів. Оцінено як «низький» рівень державного контролю над особистими грошовими потоками.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Низький

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
03Податкове навантаження фрилансера
Фуншал
30%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (Autoridade Tributária + Segurança Social)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
28,4%

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

Спокійне життя

Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.

Фуншал підходить краще — 2 з 4

01Рівень умисних вбивств
Фуншалсильніше
0,68/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
0,72/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
02Якість повітря (PM2.5)
Фуншалсильніше
5,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Funchal/PRT — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Funchal/PRT, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 5,22 мкг/м³ за 99% часового покриття по 2 станціях (одна міська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 104 024. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,9 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
Найчистіше повітря серед усіх міст цього набору даних. Покриття тримається на рівні 100% або поруч щороку від 2016-го, а ряд увесь час рівний у межах 4,7–5,8 мкг/м³, тож показник надзвичайно добре усталений. Він лише трохи вище за настанову WHO 2021 року в 5 мкг/м³ — атлантичний острів, до якого переважний вітер приходить з відкритого океану. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 4,90 (100%), 2021 — 5,07 (100%), 2022 — 5,81 (100%), 2023 — 5,45 (100%).
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
7,1 µg/m³

Gobierno de Canarias — Red de Control y Vigilancia de la Calidad del Aire de Canarias, annual hourly data download "Datos2025.zip" (stations Mercado Central, Néstor Álamo, San Nicolás)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
Примітки
2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.
03Вартість життя (одна особа, без оренди)
Фуншал
$1 166/міс

INE — Household Budget Survey 2022/2023 (Inquérito às Despesas das Famílias), домогосподарства з однієї особи, скориговано за ІСЦ

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
Примітки
Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше
$941/міс

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
04Кліматичний комфорт
Фуншал
12/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (станція IPMA 522)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм. Підходять усі місяці: TX коливається від 19,9°C (лютий) до 26,8°C (серпень) — усі в межах 15–28°C — а найвологіший місяць (грудень, 94,8 мм) залишається нижче 150 мм. Результат: 12 комфортних місяців. Субтропічний океанічний клімат Фуншала не має холодного сезону та екстремальних місячних опадів, тому всі 12 місяців проходять тест на комфорт.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
12/12 міс

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Gran Canaria/Aeropuerto 60030)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 мають середній денний максимум від 15 °C до 28 °C і опади нижче 150 мм. Підходять усі дванадцять: найхолодніший удень місяць — січень із 21,1 °C, найтепліший — серпень із 27,5 °C, а найвологіший, грудень, дає 25,9 мм. Жоден місяць не відсіюється за жодним із двох критеріїв, тому показник упирається у стелю 12.
Примітки
Лише три інші міста в цьому наборі даних мають 12 — Мехіко, Богота і Фуншал, — і всі три значно вологіші (574–877 мм на рік проти 132 мм тут). Оцінка нічого не каже про вітер: пасати дмуть над містом більшу частину року, а епізоди сахарського пилу (calima) на кілька днів поспіль закривають краєвид.

03

Повне порівняння

Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.

01

Податки

1 перевірений факт
01+Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікФуншал30Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше28,4

Що це вимірює

Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.

Менше — краще· % ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рік· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (Autoridade Tributária + Segurança Social)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Податковий рушій SettleMetric на основі офіційних правил 2026 року (BOE-A-2026-7296 RETA + шкала IRPF Agencia Tributaria)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.

02

Легалізація

1 перевірений факт
01+Легкість легалізації віддаленої роботиФуншалОкрема віза для цифрових кочівниківЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяОкрема віза для цифрових кочівників

Що це вимірює

Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Фуншал

AIMA — residence authorization for remote professional activity (Nómadas Digitais, Art. 88.º/1 Law 23/2007)

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Португалія має окремий маршрут для цифрових кочівників (D8): резидентська віза для віддаленої професійної діяльності на користь суб'єктів за межами Португалії (діє з 2022 року, Закон 18/2022), що веде до посвідки на проживання на 2 роки з продовженням на 3 роки і до постійного проживання/громадянства через 5 років. Також існує варіант тимчасового перебування (менше 1 року). Вимога до доходу — 4× національна мінімальна заробітна плата (4 × €920 = €3 680/місяць у 2026 році).

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Ministerio de Inclusión, Seguridad Social y Migraciones (UGE) — international teleworkers authorization; PRIE portal

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Іспанія має окремий шлях для цифрових кочівників: дозвіл на проживання для міжнародної дистанційної роботи (autorización de residencia por teletrabajo de carácter internacional), створений Законом 28/2022 (Закон про стартапи), чинний з січня 2023 року. Доступний для громадян не з ЄС, які працюють дистанційно на неіспанські компанії (максимум 20% діяльності від іспанських фірм). Вимога до доходу — 200% SMI (мінімальної заробітної плати). Початкова віза на 1 рік (з-за кордону) або 3-річний дозвіл на проживання через UGE-CE, з можливістю продовження, шлях до постійного проживання.

03

Вартість життя

1 перевірений факт
01+Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиФуншал1 166Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше941

Що це вимірює

Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.

Менше — краще· USD/місяць, одна особа, без оренди· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

INE — Household Budget Survey 2022/2023 (Inquérito às Despesas das Famílias), домогосподарства з однієї особи, скориговано за ІСЦ

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
Примітки
Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств), без урахування оренди

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
Примітки
Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.

Щомісячні витрати за категоріями (без оренди)

Фуншал

INE — Household Budget Survey 2022/2023 (структура COICOP-2018), скориговано за ІСЦ

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Частки витрат COICOP-2018 за даними INE 2022/2023 (їжа 13,0%, транспорт 11,3%, ресторани та проживання 8,3%, меблі 4,4%, охорона здоров'я 4,2%, інформація та зв'язок 3,8%, особиста гігієна/інше 3,4%, відпочинок 2,9%, алкоголь/тютюн 1,7%, одяг 1,2%; житло 41,7% розподілено на ~9% комунальних послуг/утримання (збережено) та оренду (виключено)) застосовано до скоригованого за ІСЦ місячного показника для однієї особи (€1 618) і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR. Сума категорій дає загальний показник ~$1 166/міс без оренди. Загальнонаціональне середнє.
Примітки
Структура — це розподіл COICOP-2018 для всіх домогосподарств (INE не публікує повну таблицю COICOP для одноосібних домогосподарств); застосовано до загальної суми для однієї особи як прозоре наближення. Комунальні послуги збережено; оренда/умовна оренда виключена відповідно до визначення вартості життя.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
01Їжа та безалкогольні напої
Фуншал
$240
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$205
02Транспорт
Фуншал
$208
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$147
03Ресторани та харчування поза домом
Фуншал
$153
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$128
04Комунальні послуги (електрика, газ, вода) та утримання
Фуншал
$166
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
05Охорона здоров'я (з власної кишені)
Фуншал
$77
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$52
06Товари для дому та обладнання
Фуншал
$81
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
07Одяг та взуття
Фуншалдешевше
$22
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$54
08Інформація та зв'язок
Фуншал
$70
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
09Комунальні послуги (вода, електрика, газ)
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$66
10Відпочинок і культура
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$64
11Особиста гігієна та інші товари
Фуншал
$63
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
12Відпочинок, спорт та культура
Фуншал
$53
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
13Алкоголь та тютюн
Фуншал
$31
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$17
14Товари для дому
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$48
15Страхування та фінансові послуги
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$48
16Особиста гігієна та інше
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$47
17Зв'язок
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$42
18Освіта
Фуншал
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
$21
Усього (без оренди)
Фуншал$1 164/міс
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія$939/міс

04

Житло

0 перевірених фактів

Оренда за типом квартири

Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).

Фуншал

idealista/news — звіт про ринок оренди Португалії, червень 2026 (медіана по місту Фуншал, €/м²)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
30 черв. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Лише ОДИН показник для Фуншала спостерігається безпосередньо: загальноміська медіана заявленої оренди idealista €16,8/м² (червень 2026). Кожна комірка ПОХІДНА від нього. Припущено репрезентативну площу: студія 35 м², 1-кімнатна 55 м², 2-кімнатна 80 м², 3-кімнатна 110 м². Центр проти околиць застосовано як ×1,10 / ×0,90 навколо міської медіани (Фуншал географічно компактний, тому надбавка за центр помірна). Конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026). Приклад: 1-кімнатна в центрі = 55 м² × €16,8 × 1,10 = €1 016 ≈ $1 159.
Примітки
Усі комірки є ПОХІДНИМИ (міська медіана €/м² × припущена площа × коефіцієнт локації ±10%). Жодне джерело не публікує оренду у Фуншалі за кількістю кімнат чи за районами, тому як припущення щодо площі, так і розподіл центр/околиці є прозорими наближеннями, а не спостереженими показниками субринку. Використовувати лише для приблизного орієнтування; перерахувати, якщо idealista почне публікувати розбивку за типологією/районами Фуншала.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Індекс орендних цін idealista — муніципалітет і райони Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, липень 2026

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 лип. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Базова оренда за типом = індекс idealista по місту 14,8 €/м²/місяць (липень 2026 року) × репрезентативна площа: студія 35 м² (518 €), 1BR 50 м² (740 €, збігається з rent-1br-center), 2BR 70 м² (1 036 €), 3BR 95 м² (1 406 €). Множники центр/поза центром — з районних індексів самої idealista: центр = середнє Centro (14,0), Puerto–Canteras (17,3) і Vegueta–Triana (12,7) = 14,67 €/м² → ×0,991 від середньої по місту; поза центром = середнє Ciudad Alta (12,7), Tamaraceite–San Lorenzo (11,8) і Carretera del Centro–Cono Sur (12,0) = 12,17 €/м² → ×0,822. Переведено за курсом ЄЦБ EUR/USD 1,1534 (data/fx-rates.json, 2026-08-13). Наприклад, 1BR у центрі = 740 × 0,991 × 1,1534 = 846 $; студія поза центром = 518 × 0,822 × 1,1534 = 491 $.
Примітки
УСІ клітинки ВИВЕДЕНІ: idealista публікує €/м² по районах, але ніколи — сітку студія/1BR/2BR/3BR × центр/поза центром. Надбавка за центр тут майже нульова — на дев'ять десятих відсоткового пункту нижче за середню по місту, — бо два чинники, що тягнуть середню в різні боки, взаємно гасяться: найдорожчий район — Puerto–Canteras, пляжний квартал навколо Лас-Кантерас, тоді як історичне ядро Vegueta–Triana належить до найдешевших у місті. Центр = три прибережні та старомістські райони; поза центром = три верхні й внутрішні. Множники взято з районних €/м², які нормовані на площу, на відміну від середньої орендної плати по району.
01Студія
Фуншал
$737$603 поза центром
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$592$491 поза центром
021-кімнатна
Фуншал
$1 159$948 поза центром
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$846$702 поза центром
032-кімнатна
Фуншал
$1 685$1 379 поза центром
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$1 184$982 поза центром
043-кімнатна
Фуншал
$2 317$1 896 поза центром
Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріядешевше
$1 607$1 333 поза центром

05

Безпека

1 перевірений факт
01+Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікФуншалсильніше0,7Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія0,7

Що це вимірює

Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).

Менше — краще· умисні вбивства на 100 000/рік· повторна перевірка кожні 730 днів

Фуншал

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.

06

Клімат

2 перевірені факти
01+Кліматичний комфортприємних місяців/рікФуншал12Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія12

Що це вимірює

Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.

Більше — краще· приємних місяців/рік· повторна перевірка кожні 3650 днів

Фуншал

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (станція IPMA 522)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм. Підходять усі місяці: TX коливається від 19,9°C (лютий) до 26,8°C (серпень) — усі в межах 15–28°C — а найвологіший місяць (грудень, 94,8 мм) залишається нижче 150 мм. Результат: 12 комфортних місяців. Субтропічний океанічний клімат Фуншала не має холодного сезону та екстремальних місячних опадів, тому всі 12 місяців проходять тест на комфорт.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, Gran Canaria/Aeropuerto 60030)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Місяці, чиї норми 1991–2020 мають середній денний максимум від 15 °C до 28 °C і опади нижче 150 мм. Підходять усі дванадцять: найхолодніший удень місяць — січень із 21,1 °C, найтепліший — серпень із 27,5 °C, а найвологіший, грудень, дає 25,9 мм. Жоден місяць не відсіюється за жодним із двох критеріїв, тому показник упирається у стелю 12.
Примітки
Лише три інші міста в цьому наборі даних мають 12 — Мехіко, Богота і Фуншал, — і всі три значно вологіші (574–877 мм на рік проти 132 мм тут). Оцінка нічого не каже про вітер: пасати дмуть над містом більшу частину року, а епізоди сахарського пилу (calima) на кілька днів поспіль закривають краєвид.
02+Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Фуншалсильніше5,2Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія7,1

Що це вимірює

Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.

Менше — краще· мкг/м³, середньорічний PM2.5· повторна перевірка кожні 730 днів

Фуншал

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Funchal/PRT — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Funchal/PRT, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 5,22 мкг/м³ за 99% часового покриття по 2 станціях (одна міська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 104 024. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,9 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
Найчистіше повітря серед усіх міст цього набору даних. Покриття тримається на рівні 100% або поруч щороку від 2016-го, а ряд увесь час рівний у межах 4,7–5,8 мкг/м³, тож показник надзвичайно добре усталений. Він лише трохи вище за настанову WHO 2021 року в 5 мкг/м³ — атлантичний острів, до якого переважний вітер приходить з відкритого океану. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 4,90 (100%), 2021 — 5,07 (100%), 2022 — 5,81 (100%), 2023 — 5,45 (100%).

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Gobierno de Canarias — Red de Control y Vigilancia de la Calidad del Aire de Canarias, annual hourly data download "Datos2025.zip" (stations Mercado Central, Néstor Álamo, San Nicolás)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Середнє з річних середніх за 2025 рік по трьох станціях, які власний річний звіт мережі відносить до муніципалітету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія і які працюють у мережі Уряду Канарських островів: Mercado Central 7,77 мкг/м³ (95,7 % придатних годин), Néstor Álamo 6,81 (95,4 %) і San Nicolás 6,60 (98,9 %), обчислено з власного погодинного файлу мережі — (7,77 + 6,81 + 6,60) / 3 = 7,06. Jinámar fase 3 (4,68) виключено: це станція промислового типу в мережі ENDESA поруч з електростанцією Хінамар на крайньому півдні муніципалітету, класифікована як «industrial» у реєстрі станцій EEA, тоді як інші три — міські транспортні або міського фону. Обчислення перевірено точним відтворенням опублікованих мережею річних середніх за 2024 рік із погодинного файлу 2024 року: Mercado Central 11,10 проти опублікованих 11,1, Néstor Álamo 10,06 проти 10,1, San Nicolás 9,65 проти 9,7 і Jinámar 4,82 проти 4,8, а частки придатних годин збігаються до десятої частки відсотка.
Примітки
2025 рік був значно чистішим за 2024-й, коли ті самі три станції давали в середньому 10,27 мкг/м³. Коливання спричиняє сахарський пил: право ЄС дозволяє державам-членам віднімати природний внесок, і ця мережа публікує поправкові коефіцієнти саме для цього, але наведена тут цифра — сира виміряна середня, без жодних віднімань. Навіть так це найнижчий показник серед іспанських міст у цьому наборі даних (Мадрид 9, Валенсія 12,4, Барселона 14,0) — вище за рекомендацію ВООЗ 2021 року в 5 мкг/м³, але нижче за граничне значення ЄС 25 і нижче за 10, що набуває чинності 2030 року. У переглядача якості повітря європейських міст EEA, першочергового джерела для цього критерію, немає статичного експорту по містах.

07

Охорона здоров’я

1 перевірений факт
01+Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийФуншалсильніше650Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія821

Що це вимірює

Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.

Менше — краще· USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) плани Médis / Multicare / AdvanceCare / Allianz — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
Примітки
Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Комплексні (зі стаціонарним лікуванням) індивідуальні плани Sanitas / Adeslas / DKV — ринкова медіана; страховики надають розцінки за запитом

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
Примітки
Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.

08

Гроші та крипто

2 перевірені факти
01+Регулювання криптовалютФуншалсильнішеЛегально, сприятливоЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяЛегально, регульовано

Що це вимірює

Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Фуншал

Autoridade Tributária — Criptoativos: conceito fiscal e tributação (folheto informativo)

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Легально для фізичних осіб; регулюється за нормами ЄС MiCA/CARF. Згідно із Законом 24-D/2022: приріст капіталу від криптовалюти, утримуваної ≥365 днів, звільнений від податку (декларується в Anexo G1); прибуток від активів, утримуваних <365 днів, оподатковується за автономною ставкою 28% (категорія G, з можливістю агрегації); обміни криптовалюта-на-криптовалюту відкладаються (не оподатковуються під час обміну). Часта/професійна торгівля може бути перекласифікована як категорія B (загальні ставки). Класифіковано як сприятливе для криптовалюти завдяки чіткому звільненню для довгострокового утримання; короткостроковий прибуток усе ще повністю оподатковується.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Agencia Tributaria — compra y venta de monedas virtuales: tributación en el IRPF; CNMV/Banco de España MiCA supervision

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02+Рівень фінансового контролюФуншалНизькийЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяНизький

Що це вимірює

Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

ASAE — cash-payment limits (Art. 63.º-E Lei Geral Tributária); euro-area free movement of capital

Офіційне джерело

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Комплексно: член єврозони, без валютного чи капітального контролю, EUR повністю конвертований; вільний рух капіталу гарантований Договором ЄС (ст. 63 TFEU). Рахунки для нерезидентів зазвичай доступні. Стандартна звітність ЄС CRS/DAC через банки; немає самодекларування іноземних рахунків у стилі FBAR для фізичних осіб. Ліміт готівкових платежів €2 999.99 для резидентів (фізичних осіб) і €9 999.99 для нерезидентів, які не є комерсантами (ст. 63.º-E LGT) — це ліміт на готівку, а не на рух банківських коштів. Оцінено як «низький» рівень державного контролю над особистими грошовими потоками.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Agencia Tributaria — límite de pagos en efectivo (Ley 11/2021); член єврозони, контролю за рухом капіталу немає

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
Примітки
Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.

09

Інфраструктура

3 перевірені факти
01+Якість внутрішньої доставкиФуншалДобраЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяДобра

Що це вимірює

Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Фуншал

CTT Correios de Portugal — терміни експрес-доставки, покриття та мережа Collectt/Locky (офіційні сторінки послуг)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Національний оператор CTT пропонує доставку наступного дня («Expresso Para Amanhã») та 2-денну експрес-доставку по всій країні, з мережею отримання Collectt (магазини CTT + агенти Payshop + цілодобові поштомати Locky) та відстеженням у реальному часі. Приватні перевізники DPD, GLS, DHL, UPS, Chronopost і Seur працюють по всій країні. Оцінено як «добре» — доставка за 1–3 дні є нормою, а поштомати існують у містах, але щільність поштоматів і повсюдна доставка наступного дня поступаються найкращим у своєму класі (наприклад, InPost у Польщі).

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
Примітки
Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
02+Легкість міжнародної доставкиФуншалНезначні перешкодиЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяНезначні перешкоди

Що це вимірює

Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

European Commission — removal of the €150 customs duty exemption / temporary flat fee on low-value imports

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-за меж ЄС: безмитний поріг €150 було скасовано 01.07.2026 — тимчасово застосовується фіксоване мито €3/товар для відправлень до €150 (до реформи митниці ЄС 2028 року); ПДВ на імпорт застосовується від €0 з 2021 року (IOSS стягує його під час оформлення). Передбачувано, але вже не безмитно — звідси незначні перешкоди.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Agencia Tributaria (Aduanas) — envíos hasta 150 euros; EU Reg. 2026/382 removal of the €150 customs-duty exemption

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
03+Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняФуншал40Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше50,4

Що це вимірює

Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.

Більше — краще· Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження· повторна перевірка кожні 365 днів

Фуншал

M-Lab NDT country aggregates for Portugal

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

M-Lab NDT country aggregates for Spain

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
Примітки
M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.

10

Мова

1 перевірений факт
01+Рівень володіння англійськоюФуншалсильнішеДуже високийЛас-Пальмас-де-Гран-КанаріяПомірний

Що це вимірює

Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Фуншал

EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.

11

Освіта

1 перевірений факт
01+Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьФуншал2Лас-Пальмас-де-Гран-Канаріясильніше6

Що це вимірює

Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).

Більше — краще· акредитовані міжнародні школи, кількість· повторна перевірка кожні 730 днів

Фуншал

Каталог IB World Schools (International Sharing School – Madeira, профіль IB 050577); Cambridge International (International School of Madeira, офіційна реєстрація школи в Cambridge)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
4 лип. 2026 р.
Перевірено
4 лип. 2026 р.
Метод
Кількість шкіл у Фуншалі, акредитованих прийнятним міжнародним органом, кожну перевірено за акредитором: (1) International Sharing School – Madeira — уповноважена IB World School (безперервність PYP+MYP+DP, уповноважена в 2017 році), перевірено через її офіційний профіль у довіднику IB ibo.org/en/school/050577 (також зазначена в щорічнику IB); (2) International School of Madeira (ismadeira.com) — зареєстрована школа Cambridge International School (Cambridge Early Years + Cambridge Primary, віком 3–10 років), підтверджено через власну офіційну реєстрацію/бренд Cambridge Assessment International Education школи.
Примітки
Похибка ±1. Статус IB для ISSM повністю перевірено за реєстром IB. Статус Cambridge для ISM підтверджено через офіційну акредитацію Cambridge Assessment International Education, показану на власному сайті школи; реєстр Cambridge «Find a Cambridge school» — це інструмент, що працює лише на JavaScript і не міг бути запитаний напряму, тому ISM перевірено на один крок нижче ідеалу реєстру. Жодної школи-члена AEFE (французька), німецької Auslandsschulwesen, US/College Board чи CIS/COBIS у Фуншалі не знайдено. Обидві школи розташовані в районі Санта-Лузія Фуншала.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

Реєстри акредитувальних органів — NABSS (Asociación Nacional de Colegios Británicos en España), AEFE (Agence pour l'enseignement français à l'étranger), PASCH/ZfA (мережа Deutsche Auslandsschulen Федерального міністерства закордонних справ Німеччини) та шкільний реєстр International Baccalaureate

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
28 серп. 2026 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Кількість окремих шкіл у метрополійній зоні Лас-Пальмаса, кожну з яких сьогодні перевірено за доступним реєстром акредитувального органу. NABSS, чиї члени — школи британської програми, що проходять інспекцію і мають визнання, для провінції Лас-Пальмас: The British School of Gran Canaria (кампус Tafira, плюс кампус Maspalomas, врахований разом), Canterbury School і Oakley College. AEFE (aefe.fr/fr/etablissements): Lycée français René Verneau / Liceo Francés Internacional de Gran Canaria, у списку під «Las Palmas (Telde)». PASCH, шкільна мережа Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (портрет школи на pasch-net.de): Deutsche Schule Las Palmas de Gran Canaria, Lomo del Drago s/n, 35018, тип закладу «Deutsche Auslandsschule», 772 учні і 76 учителів. IB: Colegio Arenas, код школи IB 003583, школа світу IB з 13 червня 2007 року, прочитано зі знімка Internet Archive (2025-09-14) її канонічної сторінки на ibo.org. = 6 окремих шкіл.
Примітки
Перевірена НИЖНЯ МЕЖА, а не повний перепис. ibo.org відповідає на наші запити перевіркою Cloudflare (HTTP 403), яку ми не обходили, тож школи, чия єдина акредитація — IB, ймовірно, не враховані: Colegio Heidelberg (код IB 000412) і Colegio Arenas Internacional (006015) мають сторінки шкіл на ibo.org, але в жодної немає достатньо свіжого знімка Internet Archive, щоб підтвердити чинну авторизацію, тож жодну не враховано. Canterbury School має ще й код IB 062683 і врахована один раз — через NABSS. У international-schools-database.com, яку в цьому наборі даних використано як дзеркало IB для Мадрида, узагалі немає сторінки Лас-Пальмаса чи Канарських островів: /in/las-palmas, /in/gran-canaria і /in/canary-islands повертають головну сторінку сайту, тоді як контрольна /in/madrid відкривається.