Франція — Португалія
Франція попереду за житло, інфраструктура. Португалія попереду за податки, легалізація, гроші та крипто, безпека, вартість життя, мова. Повні дані по кожному критерію нижче.
ПеревіреноОновлено
Табло
Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.
Результат за ключовими фактами
Португалія попереду в 5 з 6
Франція
1
Португалія
5
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
- Примітки
- Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
M-Lab NDT country aggregates for Portugal
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
- Примітки
- Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.
Підсумок
Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.
Віддалене IT / фриланс
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Португалія підходить краще — 3 з 5
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
M-Lab NDT country aggregates for Portugal
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
- Примітки
- Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Національний оператор CTT пропонує доставку наступного дня («Expresso Para Amanhã») та 2-денну експрес-доставку по всій країні, з мережею отримання Collectt (магазини CTT + агенти Payshop + цілодобові поштомати Locky) та відстеженням у реальному часі. Приватні перевізники DPD, GLS, DHL, UPS, Chronopost і Seur працюють по всій країні. Оцінено як «добре» — доставка за 1–3 дні є нормою, а поштомати існують у містах, але щільність поштоматів і повсюдна доставка наступного дня поступаються найкращим у своєму класі (наприклад, InPost у Польщі).
Сім’я
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Португалія підходить краще — 3 з 3
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
- Примітки
- Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Гроші та крипта
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Португалія підходить краще — 2 з 3
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
Autoridade Tributária — Criptoativos: conceito fiscal e tributação (folheto informativo)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально для фізичних осіб; регулюється за нормами ЄС MiCA/CARF. Згідно із Законом 24-D/2022: приріст капіталу від криптовалюти, утримуваної ≥365 днів, звільнений від податку (декларується в Anexo G1); прибуток від активів, утримуваних <365 днів, оподатковується за автономною ставкою 28% (категорія G, з можливістю агрегації); обміни криптовалюта-на-криптовалюту відкладаються (не оподатковуються під час обміну). Часта/професійна торгівля може бути перекласифікована як категорія B (загальні ставки). Класифіковано як сприятливе для криптовалюти завдяки чіткому звільненню для довгострокового утримання; короткостроковий прибуток усе ще повністю оподатковується.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
ASAE — cash-payment limits (Art. 63.º-E Lei Geral Tributária); euro-area free movement of capital
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексно: член єврозони, без валютного чи капітального контролю, EUR повністю конвертований; вільний рух капіталу гарантований Договором ЄС (ст. 63 TFEU). Рахунки для нерезидентів зазвичай доступні. Стандартна звітність ЄС CRS/DAC через банки; немає самодекларування іноземних рахунків у стилі FBAR для фізичних осіб. Ліміт готівкових платежів €2 999.99 для резидентів (фізичних осіб) і €9 999.99 для нерезидентів, які не є комерсантами (ст. 63.º-E LGT) — це ліміт на готівку, а не на рух банківських коштів. Оцінено як «низький» рівень державного контролю над особистими грошовими потоками.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Спокійне життя
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Португалія підходить краще — 2 з 2
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
- Примітки
- Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Деталі
Податки
01+−Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікФранція34,1Португаліясильніше30
Що це вимірює
Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.
Франція
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Португалія
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий прийнятний режим pt-ifici-20 (фіксований IFICI 20%, спадкоємець NHR) при доході €60 000: соціальне страхування 21,4%×70%×60 000 = €8 988; спрощений оподатковуваний дохід категорії B 0,75×60 000 = €45 000; IFICI IRS 20%×45 000 = €9 000; разом €17 988 → 29,98% ≈ 30,0%. IFICI вимагає статусу нового резидента (не був резидентом Португалії протягом попередніх 5 років) у прийнятній діяльності (ІТ/ІКТ підходить) — реалістично для віддаленого працівника, що в'їжджає. Без IFICI той самий профіль за спрощеним режимом 0,75 (прогресивний IRS) становить ~34,4%.
Легалізація
01+−Легкість легалізації віддаленої роботиФранціяШлях довгострокового перебуванняПортугаліясильнішеОкрема віза для цифрових кочівників
Що це вимірює
Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.
Франція
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Франція не має окремої візи для цифрових кочівників чи віддаленої роботи. Довгострокова віза відвідувача (VLS-TS visiteur) забороняє будь-яку професійну діяльність, тож вона не підходить активно працюючому віддаленому працівнику. Самозайняті фрілансери поза ЄС використовують довгострокову візу «entrepreneur/profession libérale» або Passeport Talent (для кваліфікованих засновників/інвесторів/висококваліфікованих фахівців). Громадяни ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії працюють і фрілансять вільно без дозволу. Класифіковано як «long-stay-path».
Португалія
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Португалія має окремий маршрут для цифрових кочівників (D8): резидентська віза для віддаленої професійної діяльності на користь суб'єктів за межами Португалії (діє з 2022 року, Закон 18/2022), що веде до посвідки на проживання на 2 роки з продовженням на 3 роки і до постійного проживання/громадянства через 5 років. Також існує варіант тимчасового перебування (менше 1 року). Вимога до доходу — 4× національна мінімальна заробітна плата (4 × €920 = €3 680/місяць у 2026 році).
Вартість життя
01+−Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиФранція1 816Португаліясильніше1 166
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Франція
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Португалія
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства однієї особи (<65 років) за даними INE 2022/2023: €18 121/рік = €1 510/місяць (включно з житлом); скориговано за ІСЦ до середини 2026 року (×≈1,072 за HICP 2024–2026) → €1 618/місяць; частку оренди/умовної оренди в розділі житла COICOP-2018 (41,7% кошика) вилучено, залишивши комунальні послуги, потім підсумовано за категоріями і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR (ЄЦБ, 02.07.2026) → ≈ $1 166/місяць без урахування оренди. Перехресно перевірено з порівняльним рівнем цін Eurostat для споживання домогосподарств (Португалія 2024 = 85,0, ЄС27=100 — приблизно на 15% нижче середнього по ЄС).
- Примітки
- Загальнонаціональне середнє; у Лісабоні показник вищий. Отримано підсумовуванням деталізованих категорій розбивки витрат; розподіл див. у розбивці витрат.
Щомісячні витрати за категоріями (без оренди)
INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, функціональна розбивка COICOP)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кожна функція COICOP INSEE за 2024 рік (€ млрд/рік) → USD/міс на особу шляхом ÷ 31,377 млн домогосподарств ÷ 2,14 ÷ 12, потім ×1,030 коригування CPI ×1,1399 FX. Житло (04) показано без урахування оренди (фактична + умовна оренда виключені). Сума статей ≈ $1 814 ≈ підсумковий показник $1 816. Здоров'я враховує лише витрати домогосподарств з власної кишені/невідшкодовані — універсальна Assurance Maladie Франції разом із майже універсальними mutuelles покривають більшість медичної допомоги, тому ця стаття структурно низька.
INE — Household Budget Survey 2022/2023 (структура COICOP-2018), скориговано за ІСЦ
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Частки витрат COICOP-2018 за даними INE 2022/2023 (їжа 13,0%, транспорт 11,3%, ресторани та проживання 8,3%, меблі 4,4%, охорона здоров'я 4,2%, інформація та зв'язок 3,8%, особиста гігієна/інше 3,4%, відпочинок 2,9%, алкоголь/тютюн 1,7%, одяг 1,2%; житло 41,7% розподілено на ~9% комунальних послуг/утримання (збережено) та оренду (виключено)) застосовано до скоригованого за ІСЦ місячного показника для однієї особи (€1 618) і конвертовано за курсом 1,1399 USD/EUR. Сума категорій дає загальний показник ~$1 166/міс без оренди. Загальнонаціональне середнє.
- Примітки
- Структура — це розподіл COICOP-2018 для всіх домогосподарств (INE не публікує повну таблицю COICOP для одноосібних домогосподарств); застосовано до загальної суми для однієї особи як прозоре наближення. Комунальні послуги збережено; оренда/умовна оренда виключена відповідно до визначення вартості життя.
Житло
Оренда за типом квартири
Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).
SettleMetric — середнє за охопленими містами, зважене за населенням (Ніцца, Париж)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Зважене за населенням середнє матриць оренди міст Ніцца, Париж; кожна комірка усереднює ті міста, які її подають. Точну локальну матрицю дивіться на сторінці кожного міста.
SettleMetric — середнє за охопленими містами, зважене за населенням (Фуншал, Лісабон, Порту)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Зважене за населенням середнє матриць оренди міст Фуншал, Лісабон, Порту; кожна комірка усереднює ті міста, які її подають. Точну локальну матрицю дивіться на сторінці кожного міста.
Безпека
01+−Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікФранція1,3Португаліясильніше0,7
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Франція
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Португалія
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства на 100 000 мешканців, 2024 рік (Eurostat crim_off_cat). Показник Португалії знижується з 2013 року (1,37) до 0,68 у 2024 році — один з найнижчих у ЄС.
Охорона здоров’я
01+−Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийФранція821Португаліясильніше650
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Франція
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Португалія
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні приватні плани, що включають стаціонарне/госпітальне покриття (амбулаторне лікування + госпіталізація) для здорової особи 35 років, коштують ≈ €35–60/місяць у головних португальських страховиків (Médis, Multicare, AdvanceCare/мережа AdvanceCare, Allianz, Generali Tranquilidade). Медіана ≈ €47,5/місяць ≈ €570/рік ≈ $650 за курсом 1,1399 USD/EUR (діапазон ≈ $547–$752). Премії надаються за запитом, тому це підібраний ринковий медіанний показник, а не публічна котирувальна оцінка.
- Примітки
- Резиденти охоплені державною системою SNS; приватне страхування є опційним/додатковим. Дешевші плани лише для амбулаторного лікування починаються від ≈ €10–20/місяць, але не включають госпіталізацію — цей показник відповідає комплексному рівню з покриттям стаціонару, обраному для порівнянності між країнами. Страховики переглянули ціни приблизно на +10% на 2026 рік.
Гроші та крипто
01+−Регулювання криптовалютФранціяЛегально, регульованоПортугаліясильнішеЛегально, сприятливо
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Франція
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
Португалія
Autoridade Tributária — Criptoativos: conceito fiscal e tributação (folheto informativo)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально для фізичних осіб; регулюється за нормами ЄС MiCA/CARF. Згідно із Законом 24-D/2022: приріст капіталу від криптовалюти, утримуваної ≥365 днів, звільнений від податку (декларується в Anexo G1); прибуток від активів, утримуваних <365 днів, оподатковується за автономною ставкою 28% (категорія G, з можливістю агрегації); обміни криптовалюта-на-криптовалюту відкладаються (не оподатковуються під час обміну). Часта/професійна торгівля може бути перекласифікована як категорія B (загальні ставки). Класифіковано як сприятливе для криптовалюти завдяки чіткому звільненню для довгострокового утримання; короткостроковий прибуток усе ще повністю оподатковується.
02+−Рівень фінансового контролюФранціяНизькийПортугаліяНизький
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Франція
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
Португалія
ASAE — cash-payment limits (Art. 63.º-E Lei Geral Tributária); euro-area free movement of capital
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексно: член єврозони, без валютного чи капітального контролю, EUR повністю конвертований; вільний рух капіталу гарантований Договором ЄС (ст. 63 TFEU). Рахунки для нерезидентів зазвичай доступні. Стандартна звітність ЄС CRS/DAC через банки; немає самодекларування іноземних рахунків у стилі FBAR для фізичних осіб. Ліміт готівкових платежів €2 999.99 для резидентів (фізичних осіб) і €9 999.99 для нерезидентів, які не є комерсантами (ст. 63.º-E LGT) — це ліміт на готівку, а не на рух банківських коштів. Оцінено як «низький» рівень державного контролю над особистими грошовими потоками.
Інфраструктура
01+−Якість внутрішньої доставкиФранціясильнішеВідміннаПортугаліяДобра
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Франція
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
Португалія
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Національний оператор CTT пропонує доставку наступного дня («Expresso Para Amanhã») та 2-денну експрес-доставку по всій країні, з мережею отримання Collectt (магазини CTT + агенти Payshop + цілодобові поштомати Locky) та відстеженням у реальному часі. Приватні перевізники DPD, GLS, DHL, UPS, Chronopost і Seur працюють по всій країні. Оцінено як «добре» — доставка за 1–3 дні є нормою, а поштомати існують у містах, але щільність поштоматів і повсюдна доставка наступного дня поступаються найкращим у своєму класі (наприклад, InPost у Польщі).
02+−Легкість міжнародної доставкиФранціяНезначні перешкодиПортугаліяНезначні перешкоди
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Франція
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок — більшість транскордонних посилок у Європі приходять так само, як внутрішні). Для імпорту з-поза меж ЄС Євросоюз скасував безмитний поріг у €150 і з 1 липня 2026 р. застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару на партії вартістю ≤€150 (ПДВ вже стягується під час оформлення замовлення через IOSS з 2021 року). Передбачувано, але вже не безмитно — той самий режим ЄС, що й в інших державах-членах.
Португалія
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-за меж ЄС: безмитний поріг €150 було скасовано 01.07.2026 — тимчасово застосовується фіксоване мито €3/товар для відправлень до €150 (до реформи митниці ЄС 2028 року); ПДВ на імпорт застосовується від €0 з 2021 року (IOSS стягує його під час оформлення). Передбачувано, але вже не безмитно — звідси незначні перешкоди.
03+−Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняФранціясильніше51,4Португалія40
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Франція
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
Португалія
M-Lab NDT country aggregates for Portugal
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Щоденні медіани M-Lab NDT по країні для Португалії групуються в межах ≈ 39–42 Мбіт/с (2024 рік). Зафіксовано як 40 Мбіт/с. WebFetch обрізає JSON приблизно до середини січня, тому повнорічну медіану слід повторно агрегувати з набору даних M-Lab BigQuery наступного циклу.
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим і показує значно нижчі значення, ніж показники у стилі Ookla (роздрібні швидкості оптоволокна в Португалії набагато вищі) — порівнянні лише в межах цього критерію. Значення слід повторно перевірити за повним агрегатом M-Lab 2024/2025.
Мова
01+−Рівень володіння англійськоюФранціяПомірнийПортугаліясильнішеДуже високий
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Франція
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Португалія
EF EPI 2025 — Portugal rank 6/123, score 612 (Very High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI (атрибуція: EF Education First). Португалія посідає 6-те місце зі 123 країн (бал 612, «дуже високий»). Англійська широко застосовна в містах, туризмі, ІТ та сфері послуг; менш послідовно — у місцевих органах влади/адмініструванні.
Докладніше: Франція: податки ·Португалія: податки ·калькулятор чистого доходу