CITY / CITYПеревірене порівняння міст
БарселонапротиНіцца.
Барселона і Ніцца мають однаковий результат за ключовими фактами: по 3 сильніших результатів із 8. Вартість життя (одна особа, без оренди): Барселона $941/міс, Ніцца $1 816/міс. Податкове навантаження фрилансера: Барселона 28,4%, Ніцца 34,1%. Кліматичний комфорт: Барселона 7/12 міс, Ніцца 9/12 міс.
ПеревіреноОновлено
14 порівняних критеріїв · 30 джерел · факти рівня країни чітко позначено
es / fr · SettleMetric
01
Ключові відмінності
Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.
Результат за ключовими фактами
Порівну — по 3 з 8
Барселона
3
Ніцца
3
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
02
Яке місто підходить вашому плану?
Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.
Віддалене IT / фриланс
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Тут майже порівну
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
Сім’я
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Барселона підходить краще — 2 з 5
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 жовт. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл у Барселонській агломерації (місто Барселона + AMB/приміська зона: Есплугес, Ель-Прат, Сант-Жоан-Деспі, Гава, Кастельдефельс, Сітжес, Сант-Кугат, Сант-Пере-де-Рібес), які пропонують кваліфікацію, пов'язану з названим акредитаційним органом в офіційній таблиці Ajuntament: IB (IBDP/IBCP/PYP/MYP), Cambridge International (iGCSE/GCSE/A-Level), гомологована AEFE французька програма (Baccalauréat), німецька ZfA (Abitur) або американська (American HSD + AP). Гомологацію AEFE перевірено на aefe.gouv.fr (Lycée Français de Barcelone, Lycée Bon Soleil/Gavà, Lycée Bel Air, École Ferdinand-de-Lesseps); Deutsche Schule Barcelona підтверджена як визнана німецьким урядом; школи Cambridge (Highlands, ES American, Princess Margaret) перехресно перевірені на cambridgeinternational.org.
- Примітки
- Похибка ±3. Підраховано 21 школу агломерації з кваліфікацією, зіставленою з акредитаційним органом. Виключено: школи поза ядром агломерації (Терраса, Канет-де-Мар, Ллінарс-дель-Вальєс, Ла-Гаррига, включно з членом CIS SEK Catalunya), а також школи в межах агломерації, які офіційна таблиця вказує з кваліфікацією N/A, тому акредитаційний орган не вдалося підтвердити з цього джерела (наприклад, BSB City Campus, St. George, Zürich Schule) — кілька з них дуже ймовірно акредитовані британською/Cambridge або німецькою системою, тож справжній показник, ймовірно, вищий. Публічні реєстри «знайти школу» IB та Cambridge захищені Cloudflare і не могли бути опитані безпосередньо; де можливо, окремі школи були підтверджені за їхнім акредитаційним органом. Джерельна таблиця датована жовтнем 2023 року (останнє офіційне видання Ajuntament).
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
- Примітки
- Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Гроші та крипта
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Барселона підходить краще — 1 з 3
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Спокійне життя
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Тут майже порівну
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
03
Повне порівняння
Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.
01
Податки
01+−Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікБарселонасильніше28,4Ніцца34,1
Що це вимірює
Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Ніцца
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
02
Легалізація
01+−Легкість легалізації віддаленої роботиБарселонасильнішеОкрема віза для цифрових кочівниківНіццаШлях довгострокового перебування
Що це вимірює
Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Іспанія має окремий шлях для цифрових кочівників: дозвіл на проживання для міжнародної дистанційної роботи (autorización de residencia por teletrabajo de carácter internacional), створений Законом 28/2022 (Закон про стартапи), чинний з січня 2023 року. Доступний для громадян не з ЄС, які працюють дистанційно на неіспанські компанії (максимум 20% діяльності від іспанських фірм). Вимога до доходу — 200% SMI (мінімальної заробітної плати). Початкова віза на 1 рік (з-за кордону) або 3-річний дозвіл на проживання через UGE-CE, з можливістю продовження, шлях до постійного проживання.
Ніцца
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Франція не має окремої візи для цифрових кочівників чи віддаленої роботи. Довгострокова віза відвідувача (VLS-TS visiteur) забороняє будь-яку професійну діяльність, тож вона не підходить активно працюючому віддаленому працівнику. Самозайняті фрілансери поза ЄС використовують довгострокову візу «entrepreneur/profession libérale» або Passeport Talent (для кваліфікованих засновників/інвесторів/висококваліфікованих фахівців). Громадяни ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії працюють і фрілансять вільно без дозволу. Класифіковано як «long-stay-path».
03
Вартість життя
01+−Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиБарселонасильніше941Ніцца1 816
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Ніцца
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Щомісячні витрати за категоріями (без оренди)
INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, функціональна розбивка COICOP)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кожна функція COICOP INSEE за 2024 рік (€ млрд/рік) → USD/міс на особу шляхом ÷ 31,377 млн домогосподарств ÷ 2,14 ÷ 12, потім ×1,030 коригування CPI ×1,1399 FX. Житло (04) показано без урахування оренди (фактична + умовна оренда виключені). Сума статей ≈ $1 814 ≈ підсумковий показник $1 816. Здоров'я враховує лише витрати домогосподарств з власної кишені/невідшкодовані — універсальна Assurance Maladie Франції разом із майже універсальними mutuelles покривають більшість медичної допомоги, тому ця стаття структурно низька.
04
Житло
Оренда за типом квартири
Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Річна ціна за м² за районами Incasòl у 2025 році: центральне ядро (Сьютат-Вейя 18,1, Ешампле 16,8, Грасія 17,7) середнє 17,53 €/м²; зовнішні райони (Орта-Гінардо 15,0, Ноу-Баррис 13,4, Сант-Андреу 14,1) середнє 14,17 €/м². Комірки = €/м² × типова площа (студія 35 м², 1-кімнатна 50 м², 2-кімнатна 70 м², 3-кімнатна 90 м²), конвертовано за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (fx-rates.json, 02.07.2026). Перевірка на достовірність: розрахований показник 2-кімнатної в центрі €1227 ≈ спостережуване середнє району Ешампле €1284 (≈76 м²).
- Примітки
- РОЗРАХУНКОВА матриця: Incasòl публікує середню орендну плату та €/м² за районами, але не за кількістю спалень і не у вигляді таблиці центр/поза центром × кількість кімнат. Розподіл центр/поза центром використовує спостережувані значення €/м² для центральних та зовнішніх районів; вимір кількості кімнат використовує типові площі іспанських квартир. Безпосередньо спостережувані вхідні дані — це значення €/м² за районами; комірки для студії/1-кімнатної/2-кімнатної/3-кімнатної квартир розраховані. Це орендна плата за зареєстрованими контрактами в умовах каталонського контролю оренди, яка нижча за запитувані ціни відкритого ринку.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Офіційний орієнтир: Carte des loyers 2024 (заявлена орендна плата / «loyers d'annonce», charges comprises) дає для квартир Ніцци 20,43 €/м²/місяць у середньому по комуні. Жодне офіційне джерело не публікує внутрішньоміську сітку заявлених цін центр/околиця для Ніцци, тому застосовано підібраний розподіл ±~10%: центр (Carré d'Or / centre-ville / Promenade) = 22 €/м², зовнішні райони = 18 €/м² — на основі розкиду за зонами Observatoire des Loyers 06 та діапазону заявлених цін SeLoger для Ніцци (15–28 €/м², в середньому ~20). Комірки = €/м² × типова площа (студія 30, 1br 40, 2br 60, 3br 85 м²) × 1,1399 USD/EUR.
- Примітки
- РОЗРАХУНКОВА матриця. Безпосередньо взяте з джерела значення — загальнокомунальна заявлена ціна 20,43 €/м² (charges comprises); розподіл центр/околиця та комірки за типом житла скориговані з використанням типових площ французьких квартир і задокументованої надбавки/знижки за зоною. Застосовується єдина ставка €/м² для кожної локації — малі одиниці (студії) справді мають вищу ставку €/м², ніж великі, тому комірки студій консервативні, а комірки 3-кімнатних дещо завищені. Заявлена оренда «charges comprises» перевищує медіани, спостережені observatoire (без урахування комунальних платежів).
05
Безпека
01+−Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікБарселонасильніше0,7Ніцца1,3
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Барселона
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Ніцца
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
06
Клімат
01+−Кліматичний комфортприємних місяців/рікБарселона7Ніццасильніше9
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Барселона
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
Ніцца
Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
02+−Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Барселона14Ніццасильніше9,2
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
Ніцца
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
07
Охорона здоров’я
01+−Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийБарселона821Ніцца821
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Ніцца
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
08
Гроші та крипто
01+−Регулювання криптовалютБарселонаЛегально, регульованоНіццаЛегально, регульовано
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
Ніцца
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
02+−Рівень фінансового контролюБарселонаНизькийНіццаНизький
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
Ніцца
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
09
Інфраструктура
01+−Якість внутрішньої доставкиБарселонаДобраНіццасильнішеВідмінна
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Барселона
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
Ніцца
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
02+−Легкість міжнародної доставкиБарселонаНезначні перешкодиНіццаНезначні перешкоди
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
Ніцца
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок — більшість транскордонних посилок у Європі приходять так само, як внутрішні). Для імпорту з-поза меж ЄС Євросоюз скасував безмитний поріг у €150 і з 1 липня 2026 р. застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару на партії вартістю ≤€150 (ПДВ вже стягується під час оформлення замовлення через IOSS з 2021 року). Передбачувано, але вже не безмитно — той самий режим ЄС, що й в інших державах-членах.
03+−Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняБарселона50,4Ніццасильніше51,4
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Барселона
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
Ніцца
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
10
Мова
01+−Рівень володіння англійськоюБарселонаПомірнийНіццаПомірний
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Барселона
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Ніцца
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
11
Освіта
01+−Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьБарселонасильніше21Ніцца3
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 жовт. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл у Барселонській агломерації (місто Барселона + AMB/приміська зона: Есплугес, Ель-Прат, Сант-Жоан-Деспі, Гава, Кастельдефельс, Сітжес, Сант-Кугат, Сант-Пере-де-Рібес), які пропонують кваліфікацію, пов'язану з названим акредитаційним органом в офіційній таблиці Ajuntament: IB (IBDP/IBCP/PYP/MYP), Cambridge International (iGCSE/GCSE/A-Level), гомологована AEFE французька програма (Baccalauréat), німецька ZfA (Abitur) або американська (American HSD + AP). Гомологацію AEFE перевірено на aefe.gouv.fr (Lycée Français de Barcelone, Lycée Bon Soleil/Gavà, Lycée Bel Air, École Ferdinand-de-Lesseps); Deutsche Schule Barcelona підтверджена як визнана німецьким урядом; школи Cambridge (Highlands, ES American, Princess Margaret) перехресно перевірені на cambridgeinternational.org.
- Примітки
- Похибка ±3. Підраховано 21 школу агломерації з кваліфікацією, зіставленою з акредитаційним органом. Виключено: школи поза ядром агломерації (Терраса, Канет-де-Мар, Ллінарс-дель-Вальєс, Ла-Гаррига, включно з членом CIS SEK Catalunya), а також школи в межах агломерації, які офіційна таблиця вказує з кваліфікацією N/A, тому акредитаційний орган не вдалося підтвердити з цього джерела (наприклад, BSB City Campus, St. George, Zürich Schule) — кілька з них дуже ймовірно акредитовані британською/Cambridge або німецькою системою, тож справжній показник, ймовірно, вищий. Публічні реєстри «знайти школу» IB та Cambridge захищені Cloudflare і не могли бути опитані безпосередньо; де можливо, окремі школи були підтверджені за їхнім акредитаційним органом. Джерельна таблиця датована жовтнем 2023 року (останнє офіційне видання Ajuntament).
Ніцца
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
- Примітки
- Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.