01
FR · NICEМісцеві дані
Ніцца: життя та переїзд.
П'яте за величиною місто Франції та столиця Лазурного берега — середземноморський приморський центр з м'яким сонячним кліматом, міжнародним аеропортом і зростаючою сферою віддаленої роботи та технологій, що спирається на розташований поруч технопарк Софія-Антіполіс. Оренда житла тут висока як для провінційного французького міста, але значно нижча, ніж у Парижі; міжнародні школи зосереджені вздовж коридору Антіб–Мужен. У повсякденному житті домінує французька мова, англійська поширена в туристичній та еміграційній економіці.
ПеревіреноОновлено
INSEE — Populations de référence 2023, commune de Nice (06088)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- «population municipale» (муніципальне населення) INSEE для комуни Ніцца, millésime 2023 (дата відліку 1 січня 2023 р.), чинна з 1 січня 2026 р. — поточна юридична чисельність населення. «Population totale» (загальне населення) становить 360 710. Ніцца є ядерною комуною значно більшого міжкомунального об'єднання Métropole Nice Côte d'Azur, загальна чисельність населення якого в кілька разів перевищує показник комуни.
FR · NICE
01
Коротко
Ключові цифри (Ніцца) — кожна з власним джерелом і датою. Жива офіційна цифра — це не те саме, що оцінка з опитування чи 30-річна кліматична норма.
02
Оренда, 1–3 кімн.
/міс
03
Податок фрилансера
Безпека
8.4/10Якість повітря
8.3/10Інтернет
5.1/10Англійська
5.0/10Приватна медицина
9.1/1002
Скільки це коштує на місяць
Орієнтовний розрахунок: реальна орендна ставка плюс кошик витрат, масштабований під ваше домогосподарство. Це не пропозиція ціни.
≈ $31 620 / рік
- Оренда (1-кімн.)$821
- Транспорт$283
- Їжа та безалкогольні напої$273
- Ресторани та готелі$191
- Житло (вода, енергія, обслуговування — без оренди)$185
- Страхування та фінансові послуги$182
- Відпочинок, спорт та культура$158
- Інші товари та послуги (особистий догляд, соціальний захист, різне)$138
- Здоров'я (з власної кишені та невідшкодоване)$85
- Меблі та побутове обладнання$84
- Інформація та зв'язок$80
- Алкогольні напої та тютюн$74
- Одяг та взуття$65
- Освіта$16
- Поточні витрати$1 814
Оренда — з матриці орендних ставок нижче. Поточні витрати масштабують кошик на одну особу ($1 814/міс) за розміром домогосподарства й способом життя; коефіцієнти еквівалентності — наше припущення. Навчання та разові витрати на облаштування не враховано.
03
Вартість життя
Скільки одна людина витрачає щомісяця — їжа, комунальні, транспорт, харчування поза домом та інше — без урахування оренди.
INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, функціональна розбивка COICOP)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кожна функція COICOP INSEE за 2024 рік (€ млрд/рік) → USD/міс на особу шляхом ÷ 31,377 млн домогосподарств ÷ 2,14 ÷ 12, потім ×1,030 коригування CPI ×1,1399 FX. Житло (04) показано без урахування оренди (фактична + умовна оренда виключені). Сума статей ≈ $1 814 ≈ підсумковий показник $1 816. Здоров'я враховує лише витрати домогосподарств з власної кишені/невідшкодовані — універсальна Assurance Maladie Франції разом із майже універсальними mutuelles покривають більшість медичної допомоги, тому ця стаття структурно низька.
Кошик бюджету домогосподарства для однієї особи, без урахування оренди (Франція). Витрати без оренди мало різняться між містами — специфічна для міста частина — це оренда, показана в розділі «Житло» нижче.
01Вартість життя (одна особа, без оренди)на рівні країни1 816USD/місяць, одна особа, без оренди4.8
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
04
Житло
Скільки коштує оренда — за типом квартири й розташуванням.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Офіційний орієнтир: Carte des loyers 2024 (заявлена орендна плата / «loyers d'annonce», charges comprises) дає для квартир Ніцци 20,43 €/м²/місяць у середньому по комуні. Жодне офіційне джерело не публікує внутрішньоміську сітку заявлених цін центр/околиця для Ніцци, тому застосовано підібраний розподіл ±~10%: центр (Carré d'Or / centre-ville / Promenade) = 22 €/м², зовнішні райони = 18 €/м² — на основі розкиду за зонами Observatoire des Loyers 06 та діапазону заявлених цін SeLoger для Ніцци (15–28 €/м², в середньому ~20). Комірки = €/м² × типова площа (студія 30, 1br 40, 2br 60, 3br 85 м²) × 1,1399 USD/EUR.
- Примітки
- РОЗРАХУНКОВА матриця. Безпосередньо взяте з джерела значення — загальнокомунальна заявлена ціна 20,43 €/м² (charges comprises); розподіл центр/околиця та комірки за типом житла скориговані з використанням типових площ французьких квартир і задокументованої надбавки/знижки за зоною. Застосовується єдина ставка €/м² для кожної локації — малі одиниці (студії) справді мають вищу ставку €/м², ніж великі, тому комірки студій консервативні, а комірки 3-кімнатних дещо завищені. Заявлена оренда «charges comprises» перевищує медіани, спостережені observatoire (без урахування комунальних платежів).
| Квартира | Центр | Поза центром |
|---|---|---|
| Студія | 752 USD/міс | 616 USD/міс |
| 1-кімнатна | 1 003 USD/міс | 821 USD/міс |
| 2-кімнатна | 1 505 USD/міс | 1 231 USD/міс |
| 3-кімнатна | 2 132 USD/міс | 1 744 USD/міс |
05
Клімат
Температура й опади протягом року, а також якість повітря.
NOAA/WMO Climatological Standard Normals 1991–2020 — Nice (WMO 07690)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кліматичні норми станції ВМО за 1991–2020 роки, NCEI accession 0253808 v6.6 (суспільне надбання). Станція NICE, ВМО 07690 (аеропорт Nice-Côte d'Azur, прибережна), 43,65N 7,21E, висота 2 м. tMax/tMin = середнє добового максимуму/мінімуму; precipMm = середня місячна сума опадів. Річні середні: tMax 19,8°C, tMin 12,8°C, опади 791,3 мм. Класично середземноморський клімат — м'яка, волога осінь/зима (жовтень–листопад найвологіші) і спекотне, сухе літо (опади в липні–серпні 14–17 мм).
Середня денна/нічна температура (лінії, ліва вісь) і сумарні опади (стовпчики, права вісь) за кожен місяць — норми 1991–2020. Наведіть на місяць для точних значень.
| січ | лют | бер | квіт | трав | черв | лип | серп | вер | жовт | лист | груд | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Денний максимум °C | 13.3° | 13.5° | 15.4° | 17.4° | 21.0° | 24.7° | 27.5° | 27.9° | 24.8° | 21.0° | 17.0° | 14.1° |
| Нічний мінімум °C | 5.8° | 6.1° | 8.3° | 10.8° | 14.5° | 18.1° | 20.8° | 21.1° | 17.7° | 14.0° | 9.7° | 6.6° |
| Опади, мм | 74 | 54 | 51 | 69 | 40 | 36 | 14 | 17 | 81 | 128 | 138 | 90 |
01Кліматичний комфорт9приємних місяців/рік8.5
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Підготовлено SettleMetric
Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
02Якість повітря (PM2.5)9,2мкг/м³, середньорічний PM2.58.3
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
06
Безпека
Наскільки безпечне повсякденне життя, за офіційною статистикою злочинності.
01Рівень умисних вбивствна рівні країни1,3умисні вбивства на 100 000/рік8.4
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Відкриті дані
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Eurostat — police-recorded offences by category (crim_off_cat, ICCS, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Злочини, зареєстровані поліцією, на 100 000 жителів, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, тяжкі напади 020111, злочини, пов'язані з наркотиками, 0601, крадіжки зі зломом 0501, сексуальне насильство 0301, грабіж 0401). Франція фіксує напади широко (coups et blessures volontaires), тому показник тяжких нападів тут виглядає високим на папері — частково це ефект широти обліку. Умисне вбивство (1,28, та сама серія Eurostat 2024) — це оцінюваний головний показник безпеки, наведений окремо. Практики обліку та юридичні визначення відрізняються між країнами, тому сприймайте ці рівні як контекст, а не як турнірну таблицю.
Злочини, зареєстровані поліцією, на 100 000 жителів, 2024 (категорії ICCS: крадіжки 0502, тяжкі напади 020111, злочини, пов'язані з наркотиками, 0601, крадіжки зі зломом 0501, сексуальне насильство 0301, грабіж 0401). Франція фіксує напади широко (coups et blessures volontaires), тому показник тяжких нападів тут виглядає високим на папері — частково це ефект широти обліку. Умисне вбивство (1,28, та сама серія Eurostat 2024) — це оцінюваний головний показник безпеки, наведений окремо. Практики обліку та юридичні визначення відрізняються між країнами, тому сприймайте ці рівні як контекст, а не як турнірну таблицю.
OSCE ODIHR Hate Crime Reporting — France (official police-recorded)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- OSCE ODIHR, 2024: 6 096 злочинів на ґрунті ненависті, зареєстрованих поліцією (джерело: SSMSI, статистична служба МВС Франції); 3 941 расистський/ксенофобний — тут категорія ODIHR «расистський/ксенофобний» також включає антирелігійні злочини на ґрунті ненависті та далі не деталізується — плюс 2 155 анти-ЛГБТІ, і ці дві категорії в сумі дають точно загальну кількість. Високі показники відображають ретельність обліку, а не обов'язково більше ненависті; непорівнянно між країнами.
OSCE ODIHR, 2024: 6 096 злочинів на ґрунті ненависті, зареєстрованих поліцією (джерело: SSMSI, статистична служба МВС Франції); 3 941 расистський/ксенофобний — тут категорія ODIHR «расистський/ксенофобний» також включає антирелігійні злочини на ґрунті ненависті та далі не деталізується — плюс 2 155 анти-ЛГБТІ, і ці дві категорії в сумі дають точно загальну кількість. Високі показники відображають ретельність обліку, а не обов'язково більше ненависті; непорівнянно між країнами.
07
Інфраструктура
Швидкість інтернету й те, як посилки дістаються до ваших дверей.
01Якість внутрішньої доставкина рівні країниВідмінна10.0
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Підготовлено SettleMetric
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
02Легкість міжнародної доставкина рівні країниНезначні перешкоди7.0
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок — більшість транскордонних посилок у Європі приходять так само, як внутрішні). Для імпорту з-поза меж ЄС Євросоюз скасував безмитний поріг у €150 і з 1 липня 2026 р. застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару на партії вартістю ≤€150 (ПДВ вже стягується під час оформлення замовлення через IOSS з 2021 року). Передбачувано, але вже не безмитно — той самий режим ЄС, що й в інших державах-членах.
03Швидкість інтернетуна рівні країни51,4Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження5.1
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Відкриті дані
M-Lab NDT country aggregates for France
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
08
Охорона здоров’я
Скільки коштує повноцінне приватне медичне страхування.
01Вартість приватної медицинина рівні країни821USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний9.1
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
09
Гроші та крипто
Правила щодо крипто й наскільки вільно рухаються особисті кошти.
01Регулювання криптовалютна рівні країниЛегально, регульовано8.0
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Офіційне джерело
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
02Рівень фінансового контролюна рівні країниНизький10.0
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
10
Мова
Наскільки далеко заведе вас англійська в побуті та сервісах.
01Рівень володіння англійськоюна рівні країниПомірний5.0
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Дослідження
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
11
Освіта
Можливості міжнародного шкільного навчання для родин.
01Міжнародні школи3акредитовані міжнародні школи, кількість4.7
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
- Примітки
- Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.
12
Демографія
Хто ще тут живе — частка іноземних мешканців і найбільші національні спільноти, за офіційною статистикою.
Відкритість до іноземцівна рівні країниВідкритеGallup MAI 6,46/9 · 2016 · WVS w7 · KCL 10% проти сусідів-іноземців
Що це вимірює
Наскільки прихильно населення-резиденти ставиться до мігрантів та іноземців — протилежність ксенофобії, реальне питання для того, хто переїжджає. Наша власна оцінка з п'яти рівнів (дуже відкрите / відкрите / помірне / стримане / низьке), сформована передусім за Gallup Migrant Acceptance Index (шкала 0–9: три питання — про мігрантів, які живуть у країні, стають сусідами та одружуються в родині; хвиля 2019 року), і перехресно звірена, де це можливо, з питанням World Values Survey хвилі 7 / European Values Study 2017 про те, чи не хотіли б люди мати іммігрантів або іноземних працівників сусідами (більша частка = більша ворожість). Орієнтир розподілу за балом Gallup 0–9: ≥7,0 дуже відкрите, 5,5–7,0 відкрите, 4,0–5,5 помірне, 2,5–4,0 стримане, нижче 2,5 низьке (глобальне середнє 2019 року 5,21 потрапляє в «помірне»). Лише на рівні країни: достовірних опитувань про ставлення до іноземців на рівні міст не існує, тому на сторінках міст показано країнову оцінку як контекст країни. Gallup — дослідницьке джерело, що цитується з атрибуцією, а не републікується масово; сам бал індексу/рік та будь-яка перехресна цифра зберігаються всередині кожного значення. Форма значення: { band, gallupMai?, gallupYear?, unwantedNeighborPct?, unwantedNeighborSource? }. Лише для відображення: це оцінка ставлення на основі опитувань ~2019 року, тому показано як чесний контекст і ніколи не входить у композитний бал.
Дослідження
- Дані станом на
- 23 серп. 2017 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Gallup MAI 6,46/9 (хвиля 2016/2017) — вище середньосвітового показника. Перехресна перевірка — World Values Survey, хвиля 7 (за міжкраїновим аналізом King’s College London’s): 10% сказали, що не хотіли б мати іммігрантів або іноземних працівників як сусідів. Градація: відкрите.
INSEE — L'essentiel sur… les immigrés et les étrangers (population étrangère)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- INSEE: 6,3 млн іноземних громадян (étrangers) = 9,1% населення (2025, попередні дані). Це відрізняється від immigrés (народжені за кордоном, 8,0 млн / 11,6%) — багато immigrés з часом отримали французьке громадянство, а деякі іноземні громадяни народилися у Франції. Наведена нижче розбивка за громадянством опублікована на основі народжених за кордоном (immigrés) — це чітко табульована серія INSEE.
INSEE — L'essentiel sur… les immigrés et les étrangers (immigrés par pays de naissance)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Частки взято безпосередньо з INSEE (immigrés за країною народження, 2025); кількості отримано розрахунково = частка × 7 970 000 immigrés (округлено до найближчої 1000). На ці сім країн припадає 46,3% усіх immigrés.
- Примітки
- Наведено на основі immigrés (народжених за кордоном) — чітко опублікованого INSEE розподілу за країнами — тобто 8,0 млн населення, народженого за кордоном, а не 6,3 млн іноземних громадян із заголовної частки (багато immigrés натуралізувалися). Італія та Туреччина посідають однакове місце з 3,5%; домінують історичні магрибська та іберійська громади.
Наведено на основі immigrés (народжених за кордоном) — чітко опублікованого INSEE розподілу за країнами — тобто 8,0 млн населення, народженого за кордоном, а не 6,3 млн іноземних громадян із заголовної частки (багато immigrés натуралізувалися). Італія та Туреччина посідають однакове місце з 3,5%; домінують історичні магрибська та іберійська громади.
13
Як ви можете залишитися
Як можна легально в’їхати й залишитися. Діють по всій країні (Франція).
Усі вимоги та фільтр громадянства- 01Громадяни ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії — вільне пересування (дозвіл не потрібен)Спеціальна програмаГромадяни ЄСГромадяни ЄС/ЄЕЗ (включно з Ісландією, Ліхтенштейном, Норвегією) та Швейцарії можуть в'їжджати, проживати та працювати у Франції без візи чи дозволу на проживання5 років +→ шлях до ПМП
- 02Довгострокова віза/дозвіл — підприємець / profession libérale (самозайнятий)Дозвіл для фрилансераУсі, крім Громадяни ЄСГромадяни третіх країн, які започатковують або ведуть у Франції самозайняту комерційну, промислову, ремісничу діяльність або займаються вільною професією1 рік +→ шлях до ПМП
- 03Carte de séjour pluriannuelle 'Talent — porteur de projet' (створення бізнесу / інвестиції)Бізнес-візаУсі, крім Громадяни ЄСГромадяни третіх країн, які відповідають одній з умов: (a) мають ступінь магістерського рівня АБО підтверджують ≥5 років порівнянного професійного досвіду ТА створюють бізнес у Франції, підкріплений реальним, серйозним економічним проєктом; (b) реалізують інноваційний економічний проєкт, визнаний державним органом; або (c) здійснюють пряме економічне інвестування у Франції4 роки +→ шлях до ПМП
- 04Довгострокова віза/дозвіл відвідувача (VLS-TS 'visiteur') — робота не дозволенаТимчасове проживанняУсі, крім Громадяни ЄСдохід ≥ 1 399 EUR/monthДовгострокова віза, еквівалентна дозволу на проживання (VLS-TS), із позначкою «visiteur», дійсна 1 рік і продовжується1 рік +→ шлях до ПМП
- 05Безвізове короткострокове перебування (Шенген 90/180)Безвізове перебуванняГромадяни США, Громадяни Великої Британії, Громадяни УкраїниДійсний (для України — біометричний) паспорт країни, звільненої від шенгенської візи3 місяці
- 06Тимчасовий захист для переміщених українців (protection temporaire)Спеціальна програмаГромадяни УкраїниПереміщені особи з України, на яких поширюється Директива ЄС про тимчасовий захист6 місяців +
14
Скільки ви платитимете податків
Податкові режими, з-поміж яких може обирати фрилансер. Правила загальнонаціональні — однакові скрізь (Франція).
Усі режими та калькулятор- 01Micro-entrepreneur (micro-BNC) — пільга 34% + прогресивний податок на дохід34% від доходу (вираховується з прибутку) + 25.6% від доходу34.1%навантаження за €60 тис.
- 02SASU — податок на прибуток підприємств 15%/25% + PFU 31,4% на дивідендипрогресивно від прибутку: 15% до 42 500, 25% понад + 31.4% від суми, що залишилася після «Impôt sur les sociétés (IS)»43.7%навантаження за €60 тис.
- 03Micro-entrepreneur (micro-BNC) — versement libératoire (фіксований податок на дохід 2,2%)25.6% від доходу + 0.2% від доходупонад ліміт за €60 тис. →
Порахуйте, скільки лишиться
Ваш дохід проти реальних податкових режимів (Франція) — той самий рушій, що й у повному калькуляторі.
- 1 Micro-entrepreneur (micro-BNC) — пільга 34% + прогресивний податок на дохід39 536 EURнетто/рік34.1% навантаження
- 2 SASU — податок на прибуток підприємств 15%/25% + PFU 31,4% на дивіденди33 786 EURнетто/рік43.7% навантаження
- 3 Micro-entrepreneur (micro-BNC) — versement libératoire (фіксований податок на дохід 2,2%)понад ліміт доходу43 200 EURнетто/рік28.0% навантаження
15
Кому підходить Ніцца?
Те саме місто читається по-різному залежно від мети переїзду. Кожна призма збирає найважливіші факти для цього плану — з джерелами й чесно названими компромісами.
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Грає на вашу користь
Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
M-Lab NDT country aggregates for France
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Грає на вашу користь
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
- Примітки
- Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 14 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
- Примітки
- Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Грає на вашу користь
impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 вер. 2015 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Грає на вашу користь
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
На що зважати
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 14 лип. 2026 р.
- Метод
- Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
16
Відеоогляди
Дібрані вручну YouTube-огляди та розповіді про життя тут — кожен перевірено, що досі відтворюється.
Українці в Ніцці: як тут живеться
Де жити? · Історії п’ятьох українців у місті
17
Ніцца: порівняння
Повна картина по країні:
огляд: Франція