Перейти до вмісту
SettleMetric

CITY / CITYПеревірене порівняння міст

НіццапротиПариж.

Ніцца сильніше за 2 з 8 ключових фактів; Париж — за 0. Вартість життя (одна особа, без оренди): Ніцца $1 816/міс, Париж $1 816/міс. Податкове навантаження фрилансера: Ніцца 34,1%, Париж 34,1%. Кліматичний комфорт: Ніцца 9/12 міс, Париж 7/12 міс.

ПеревіреноОновлено

14 порівняних критеріїв · 19 джерел · факти рівня країни чітко позначено

fr / fr · SettleMetric

01

Ключові відмінності

Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.

Результат за ключовими фактами

Ніцца попереду в 2 з 8

Ніцца

2

Париж

0

01Вартість життя (одна особа, без оренди)
Ніцца
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Париж
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
02Податкове навантаження фрилансера
Ніцца
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Париж
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
03Рівень умисних вбивств
Ніцца
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Париж
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
04Кліматичний комфорт
Ніццасильніше
9/12 міс

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
Париж
7/12 міс

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (Météo-France Paris-Montsouris 1991–2020 рр.)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кількість місяців із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: квітень (16,6), травень (20,2), червень (23,4), липень (25,7), серпень (25,6), вересень (21,5), жовтень (16,5) = 7. Листопад (11,1°C) та березень (12,8°C) не проходять за температурою; жоден місяць не виключено за опадами (Париж рівномірно, помірно вологий цілий рік).
05Швидкість інтернету
Ніцца
51 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
Париж
51 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
06Рівень володіння англійською
Ніцца
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Париж
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
07Вартість приватної медицини
Ніцца
$821/рік

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Париж
$821/рік

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
08Якість повітря (PM2.5)
Ніццасильніше
9,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Nice/FRA — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
Париж
10 µg/m³

Airparif — Bilan de la qualité de l'air à Paris 2023 (PM2.5, fond urbain)

Офіційне джерело

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Бюлетень Airparif за 2023 рік для Парижа повідомляє про однорідний фоновий міський (fond urbain) PM2.5 по всьому Парижу на рівні 10 мкг/м³ (узбіччя доріг 10–14). Регіональний бюлетень за 2024 рік (опублікований у 2025 р.) показує падіння фонового рівня до 7–10 мкг/м³ по всій агломерації, тож поточне значення для Парижа перебуває на рівні або трохи нижче 10.
Примітки
Приблизно у 2 рази вище за річний орієнтир ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), але значно нижче за чинну річну граничну норму ЄС (25 мкг/м³). Це на рівні суворішої граничної норми ЄС, яка набуде чинності у 2030 році (10 мкг/м³). Фонові міські рівні знизилися більш ніж на 35% за період 2015–2024.

02

Яке місто підходить вашому плану?

Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.

Віддалене IT / фриланс

Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.

Тут майже порівну

01Податкове навантаження фрилансера
Ніцца
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Париж
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
02Швидкість інтернету
Ніцца
51 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
Париж
51 Mbps

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.
03Рівень володіння англійською
Ніцца
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Париж
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
04Вартість життя (одна особа, без оренди)
Ніцца
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Париж
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
05Якість внутрішньої доставки
Ніцца
Відмінна

Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
Париж
Відмінна

Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».

Сім’я

Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.

Тут майже порівну

01Міжнародні школи
Ніцца
3

Реєстри акредитуючих органів (IB — ibo.org; Cambridge International; COBIS; CIS; MSA) — перевірка по кожній школі для району Ніцца / Лазурний берег

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
Примітки
Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.
Парижсильніше
7

Реєстри акредитаційних органів (IB World Schools — ibo.org find-an-ib-school; British Schools Overseas / ISI) — перевірка по кожній школі окремо

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Школи паризької агломерації, кожна з яких підтверджена іменованим акредитаційним органом: (1) International School of Paris (16e) — IB World School, усі 3 програми; (2) École Jeannine Manuel (7e/15e) — IB World School + CIS; (3) American School of Paris (Saint-Cloud) — IB World School (DP); (4) ICS Paris International School (15e) — безперервна програма IB PYP/MYP/DP; (5) Ermitage International School (Maisons-Laffitte) — IB World School (DP); (6) Marymount International School Paris (Neuilly-sur-Seine) — IB (PYP); (7) The British School of Paris (Croissy-sur-Seine) — акредитація UK British Schools Overseas (BSO), COBIS, інспектовано ISI. Агрегатори використовувалися лише для пошуку кандидатів.
Примітки
Перевірений МІНІМУМ — 7 (6 шкіл IB World Schools + 1 британська школа з акредитацією BSO). Строго в межах міста (intra-muros) їх кількість становить 3 (ISP 16e, École Jeannine Manuel, ICS Paris 15e); мережа міжнародних шкіл Парижа значною мірою розташована в передмістях (Нейї, Сен-Клу, Мезон-Лаффіт, Круасі, Сен-Жермен-ан-Ле). Ще низка шкіл відповідає критеріям (наприклад, EIB Étoile, Lycée International de Saint-Germain-en-Laye), але кожна з них окремо не перевірялася в цьому циклі.
02Рівень умисних вбивств
Ніцца
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Париж
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
03Вартість приватної медицини
Ніцца
$821/рік

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
Париж
$821/рік

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.
04Якість повітря (PM2.5)
Ніццасильніше
9,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Nice/FRA — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
Париж
10 µg/m³

Airparif — Bilan de la qualité de l'air à Paris 2023 (PM2.5, fond urbain)

Офіційне джерело

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Бюлетень Airparif за 2023 рік для Парижа повідомляє про однорідний фоновий міський (fond urbain) PM2.5 по всьому Парижу на рівні 10 мкг/м³ (узбіччя доріг 10–14). Регіональний бюлетень за 2024 рік (опублікований у 2025 р.) показує падіння фонового рівня до 7–10 мкг/м³ по всій агломерації, тож поточне значення для Парижа перебуває на рівні або трохи нижче 10.
Примітки
Приблизно у 2 рази вище за річний орієнтир ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), але значно нижче за чинну річну граничну норму ЄС (25 мкг/м³). Це на рівні суворішої граничної норми ЄС, яка набуде чинності у 2030 році (10 мкг/м³). Фонові міські рівні знизилися більш ніж на 35% за період 2015–2024.
05Рівень володіння англійською
Ніцца
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.
Париж
Помірний

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.

Гроші та крипта

Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.

Тут майже порівну

01Регулювання криптовалют
Ніцца
Легально, регульовано

impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
Париж
Легально, регульовано

impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
02Рівень фінансового контролю
Ніцца
Низький

Service-Public / economie.gouv.fr — Paiement en espèces (plafond); Code monétaire et financier art. D112-3

Офіційне джерело

Дані станом на
1 вер. 2015 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
Париж
Низький

Service-Public / economie.gouv.fr — Paiement en espèces (plafond); Code monétaire et financier art. D112-3

Офіційне джерело

Дані станом на
1 вер. 2015 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».
03Податкове навантаження фрилансера
Ніцца
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.
Париж
34,1%

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.

Спокійне життя

Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.

Ніцца підходить краще — 2 з 4

01Рівень умисних вбивств
Ніцца
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
Париж
1,28/100 тис.

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.
02Якість повітря (PM2.5)
Ніццасильніше
9,2 µg/m³

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Nice/FRA — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).
Париж
10 µg/m³

Airparif — Bilan de la qualité de l'air à Paris 2023 (PM2.5, fond urbain)

Офіційне джерело

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Бюлетень Airparif за 2023 рік для Парижа повідомляє про однорідний фоновий міський (fond urbain) PM2.5 по всьому Парижу на рівні 10 мкг/м³ (узбіччя доріг 10–14). Регіональний бюлетень за 2024 рік (опублікований у 2025 р.) показує падіння фонового рівня до 7–10 мкг/м³ по всій агломерації, тож поточне значення для Парижа перебуває на рівні або трохи нижче 10.
Примітки
Приблизно у 2 рази вище за річний орієнтир ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), але значно нижче за чинну річну граничну норму ЄС (25 мкг/м³). Це на рівні суворішої граничної норми ЄС, яка набуде чинності у 2030 році (10 мкг/м³). Фонові міські рівні знизилися більш ніж на 35% за період 2015–2024.
03Вартість життя (одна особа, без оренди)
Ніцца
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Париж
$1 816/міс

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
04Кліматичний комфорт
Ніццасильніше
9/12 міс

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.
Париж
7/12 міс

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (Météo-France Paris-Montsouris 1991–2020 рр.)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кількість місяців із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: квітень (16,6), травень (20,2), червень (23,4), липень (25,7), серпень (25,6), вересень (21,5), жовтень (16,5) = 7. Листопад (11,1°C) та березень (12,8°C) не проходять за температурою; жоден місяць не виключено за опадами (Париж рівномірно, помірно вологий цілий рік).

03

Повне порівняння

Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.

01

Податки

1 перевірений факт
01+Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікНіцца34,1Париж34,1

Що це вимірює

Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.

Менше — краще· % ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рік· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.

Париж

Податковий рушій SettleMetric за офіційними правилами 2026 року (URSSAF micro-social, barème impots.gouv.fr, Service-Public)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Найкраща доступна схема за обороту €60 000, одинока особа (1 частка) = мікропідприємець (micro-BNC, схема fr-micro-bnc): мікросоціальні внески 25,6% = 15 360; CFP 0,2% = 120; податок на прибуток на 66% обороту (вирахування 34%) = 39 600 → категорії 11%/30% = 4 984. Внески й податки 20 464 → 34,1%. Versement libératoire (фіксовані 28%) заблоковано на рівні €60 тис. стелею RFR; ланцюжок SASU «усе у дивідендах» дає ≈43,7%.

02

Легалізація

1 перевірений факт
01+Легкість легалізації віддаленої роботиНіццаШлях довгострокового перебуванняПарижШлях довгострокового перебування

Що це вимірює

Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Ніцца

France-Visas — official visa wizard (no dedicated remote-work/digital-nomad visa; self-employment via Passeport Talent / profession libérale)

Офіційне джерело

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Франція не має окремої візи для цифрових кочівників чи віддаленої роботи. Довгострокова віза відвідувача (VLS-TS visiteur) забороняє будь-яку професійну діяльність, тож вона не підходить активно працюючому віддаленому працівнику. Самозайняті фрілансери поза ЄС використовують довгострокову візу «entrepreneur/profession libérale» або Passeport Talent (для кваліфікованих засновників/інвесторів/висококваліфікованих фахівців). Громадяни ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії працюють і фрілансять вільно без дозволу. Класифіковано як «long-stay-path».

Париж

France-Visas — official visa wizard (no dedicated remote-work/digital-nomad visa; self-employment via Passeport Talent / profession libérale)

Офіційне джерело

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Франція не має окремої візи для цифрових кочівників чи віддаленої роботи. Довгострокова віза відвідувача (VLS-TS visiteur) забороняє будь-яку професійну діяльність, тож вона не підходить активно працюючому віддаленому працівнику. Самозайняті фрілансери поза ЄС використовують довгострокову візу «entrepreneur/profession libérale» або Passeport Talent (для кваліфікованих засновників/інвесторів/висококваліфікованих фахівців). Громадяни ЄС/ЄЕЗ/Швейцарії працюють і фрілансять вільно без дозволу. Класифіковано як «long-stay-path».

03

Вартість життя

1 перевірений факт
01+Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиНіцца1 816Париж1 816

Що це вимірює

Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.

Менше — краще· USD/місяць, одна особа, без оренди· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.

Париж

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, кінцеві споживчі витрати за функціональною класифікацією COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кінцеве споживання домогосподарств за національними рахунками INSEE у розбивці COICOP, 2024. Сума функцій становить €1 543,8 млрд на території країни; за вирахуванням орендної плати за житло (фактична €77,0 млрд + умовно нарахована €220,7 млрд = €297,7 млрд) → €1 246,1 млрд без орендної складової. У розрахунку на особу на основі домогосподарства (для порівнянності з іншими країнами): ÷ 31,377 млн домогосподарств (січень 2024) ÷ середній розмір 2,14 ÷ 12 = €1 546/особу/міс (2024). Коригування на ІСЦ середина 2024 → середина 2026 ×1,030 = €1 593/міс. ×1,1399 USD/EUR = $1 816/міс. Розрахунок на особу для порівнянності з Чехією/Іспанією/Австрією; одиноке домогосподарство з однієї особи витрачає суттєво більше.
Щомісячні витрати за категоріями (по країні, без оренди)

INSEE — La consommation des ménages en 2024 (Insee Première 2056, функціональна розбивка COICOP)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кожна функція COICOP INSEE за 2024 рік (€ млрд/рік) → USD/міс на особу шляхом ÷ 31,377 млн домогосподарств ÷ 2,14 ÷ 12, потім ×1,030 коригування CPI ×1,1399 FX. Житло (04) показано без урахування оренди (фактична + умовна оренда виключені). Сума статей ≈ $1 814 ≈ підсумковий показник $1 816. Здоров'я враховує лише витрати домогосподарств з власної кишені/невідшкодовані — універсальна Assurance Maladie Франції разом із майже універсальними mutuelles покривають більшість медичної допомоги, тому ця стаття структурно низька.
усього1 814 USD/міс
Транспорт283 USD
Їжа та безалкогольні напої273 USD
Ресторани та готелі191 USD
Житло (вода, енергія, обслуговування — без оренди)185 USD
Страхування та фінансові послуги182 USD
Відпочинок, спорт та культура158 USD
Інші товари та послуги (особистий догляд, соціальний захист, різне)138 USD
Здоров'я (з власної кишені та невідшкодоване)85 USD
Меблі та побутове обладнання84 USD
Інформація та зв'язок80 USD
Алкогольні напої та тютюн74 USD
Одяг та взуття65 USD
Освіта16 USD

04

Житло

0 перевірених фактів

Оренда за типом квартири

Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).

Ніцца

ANIL / Ministère de la Transition écologique — «Carte des loyers» 2024 (loyers d'annonce par commune), комуна Ніцца 06088; розподіл центр/околиця за Observatoire des Loyers de la Côte d'Azur (ADIL 06) 2024

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Офіційний орієнтир: Carte des loyers 2024 (заявлена орендна плата / «loyers d'annonce», charges comprises) дає для квартир Ніцци 20,43 €/м²/місяць у середньому по комуні. Жодне офіційне джерело не публікує внутрішньоміську сітку заявлених цін центр/околиця для Ніцци, тому застосовано підібраний розподіл ±~10%: центр (Carré d'Or / centre-ville / Promenade) = 22 €/м², зовнішні райони = 18 €/м² — на основі розкиду за зонами Observatoire des Loyers 06 та діапазону заявлених цін SeLoger для Ніцци (15–28 €/м², в середньому ~20). Комірки = €/м² × типова площа (студія 30, 1br 40, 2br 60, 3br 85 м²) × 1,1399 USD/EUR.
Примітки
РОЗРАХУНКОВА матриця. Безпосередньо взяте з джерела значення — загальнокомунальна заявлена ціна 20,43 €/м² (charges comprises); розподіл центр/околиця та комірки за типом житла скориговані з використанням типових площ французьких квартир і задокументованої надбавки/знижки за зоною. Застосовується єдина ставка €/м² для кожної локації — малі одиниці (студії) справді мають вищу ставку €/м², ніж великі, тому комірки студій консервативні, а комірки 3-кімнатних дещо завищені. Заявлена оренда «charges comprises» перевищує медіани, спостережені observatoire (без урахування комунальних платежів).
Париж

Скориговано на основі заявленої орендної плати SeLoger для Парижа (компіляція 2025 р.) + розподіл за округами (arrondissement); перехресно перевірено з DRIHL encadrement des loyers (стелями контролю оренди)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Заявлена орендна плата за м²/місяць для мебльованого житла за типом (SeLoger, 2025 р.): студія 40,30, 1BR 35,00, 2BR 33,80, 3BR 33,30 — €/м² вже враховує різкий градієнт розміру в Парижі. Коефіцієнт центр/околиця виведено з розкиду по округах для 1BR (центральні округи 1–8 ~€40,3/м² проти загальноміських €35,0 проти зовнішніх округів 18–20 ~€33,0): центр ×1,15, околиця ×0,94. Місячна сума в € = скоригований €/м² × площа (студія 30, 1BR 40, 2BR 60, 3BR 85 м²) × 1,1399 USD/EUR. Наприклад, 1BR у центрі = €35,00×1,15×40 = €1 610 → $1 835. Заявлена орендна плата в центрі групується навколо DRIHL loyer de référence majoré (законодавчої стелі для нового договору оренди).
Примітки
ЗАЯВЛЕНА орендна плата для нового договору оренди (те, що платить новий орендар), на мебльованій основі (типовий вибір для іноземців); немебльоване житло коштує приблизно на 10–12% дешевше. У Парижі діє законодавче регулювання орендної плати (encadrement des loyers) — loyer de référence majoré обмежує орендну плату для новоприбулого, і заявлена орендна плата в центрі перебуває якраз на цій стелі. «Околиця» використовує як проксі зовнішні округи (18–20); передмістя petite-couronne сильно різняться. Показники за коміркою мають похибку моделювання ~±10–15%.
01Студія
Ніццадешевше
$752$616 поза центром
Париж
$1 585$1 295 поза центром
021-кімнатна
Ніццадешевше
$1 003$821 поза центром
Париж
$1 835$1 500 поза центром
032-кімнатна
Ніццадешевше
$1 505$1 231 поза центром
Париж
$2 659$2 173 поза центром
043-кімнатна
Ніццадешевше
$2 132$1 744 поза центром
Париж
$3 710$3 033 поза центром

05

Безпека

1 перевірений факт
01+Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікНіцца1,3Париж1,3

Що це вимірює

Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).

Менше — краще· умисні вбивства на 100 000/рік· повторна перевірка кожні 730 днів

Ніцца

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.

Париж

Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (значення 1,28; у 2023 р. — 1,30). Набір даних востаннє оновлено Eurostat 2026-04-29; перевірено шляхом декодування повної матриці crim_off_cat. Помірний показник за європейськими мірками — вищий за найбезпечніші країни ЄС (Австрія 0,85), але значно нижчий за середньосвітовий показник.

06

Клімат

2 перевірені факти
01+Кліматичний комфортприємних місяців/рікНіццасильніше9Париж7

Що це вимірює

Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.

Більше — краще· приємних місяців/рік· повторна перевірка кожні 3650 днів

Ніцца

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020 рр., ВМО 07690)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Місяці із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (15,4), квітень (17,4), травень (21,0), червень (24,7), липень (27,5), серпень (27,9), вересень (24,8), жовтень (21,0), листопад (17,0) = 9. Січень (13,3), лютий (13,5) та грудень (14,1) не проходять поріг 15°C; жоден місяць не перевищує стелю 28°C (пік у серпні 27,9) або ліміт опадів 150 мм (найвологіший листопад — 138,4). Ніцца отримує високий бал завдяки тривалому теплому сезону, пом'якшеному морським кліматом.

Париж

Розрахунок SettleMetric на основі кліматичних норм (Météo-France Paris-Montsouris 1991–2020 рр.)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
31 груд. 2020 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Кількість місяців із середньодобовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: квітень (16,6), травень (20,2), червень (23,4), липень (25,7), серпень (25,6), вересень (21,5), жовтень (16,5) = 7. Листопад (11,1°C) та березень (12,8°C) не проходять за температурою; жоден місяць не виключено за опадами (Париж рівномірно, помірно вологий цілий рік).
02+Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Ніццасильніше9,2Париж10

Що це вимірює

Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.

Менше — краще· мкг/м³, середньорічний PM2.5· повторна перевірка кожні 730 днів

Ніцца

WHO Ambient Air Quality Database 2026 (v8.0), Nice/FRA — original data European Environment Agency, Air Quality Statistics

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2024 р.
Перевірено
28 серп. 2026 р.
Метод
Рядок Nice/FRA, 2024 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 9,177 мкг/м³ за 98% часового покриття по 4 станціях (дві міські фонові, одна приміська фонова і одна міська транспортна), джерело «European Environmental Agency», населення охопленої території за WHO — 670 215. Опорний рік — 2024-й: це найновіший рік, за який ця база дає для цього міста повнорічний показник PM2.5, і той самий рік, що вже використано для решти європейських міст у цьому наборі даних. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 11,7 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
Примітки
WHO подає населення охопленої території як 670 215 проти 357 737 у комуні, записаних на цій сторінці, а центроїд станцій лежить за 11,7 км від координат міста, тож рядок описує агломерацію, а не комуну. Покриття добре (98%), а склад станцій зміщений у бік фонових, тож показник має бути близьким до загального міського впливу. Попередні роки того самого ряду: 2020 — 9,63 (97%), 2021 — 9,96 (99%), 2022 — 10,56 (98%), 2023 — 9,45 (97%).

Париж

Airparif — Bilan de la qualité de l'air à Paris 2023 (PM2.5, fond urbain)

Офіційне джерело

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Бюлетень Airparif за 2023 рік для Парижа повідомляє про однорідний фоновий міський (fond urbain) PM2.5 по всьому Парижу на рівні 10 мкг/м³ (узбіччя доріг 10–14). Регіональний бюлетень за 2024 рік (опублікований у 2025 р.) показує падіння фонового рівня до 7–10 мкг/м³ по всій агломерації, тож поточне значення для Парижа перебуває на рівні або трохи нижче 10.
Примітки
Приблизно у 2 рази вище за річний орієнтир ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³), але значно нижче за чинну річну граничну норму ЄС (25 мкг/м³). Це на рівні суворішої граничної норми ЄС, яка набуде чинності у 2030 році (10 мкг/м³). Фонові міські рівні знизилися більш ніж на 35% за період 2015–2024.

07

Охорона здоров’я

1 перевірений факт
01+Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийНіцца821Париж821

Що це вимірює

Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.

Менше — краще· USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.

Париж

Складено на основі даних французького порівняльника mutuelle (набір даних goodassur із 48 082 котирувань, липень 2026; тарифне дослідження Selectra)

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має універсальне державне медичне страхування (Assurance Maladie, ~70% відшкодування), доповнене ДОДАТКОВИМ приватним «mutuelle santé» — додатковим, а не повноцінною заміною. Ціноутворення mutuelle прив'язане до віку, а не до стану здоров'я. Ринкові дані (goodassur, 48 082 індивідуальні розцінки, липень 2026 р.): вік 25–34 середнє €68,98/міс, 35–44 середнє €90,68/міс; середньоринковий проміжний план для здорової 35-річної людини ≈ €60/міс = €720/рік → $821/рік за курсом 1,1399. Діапазон ≈ €35/міс ($479/рік) до ≈ €90/міс ($1 231/рік).
Примітки
Додаткове покриття поверх обов'язкової державної системи, а не повноцінний приватний поліс-заміна (як австрійський Sonderklasse). ~95%+ резидентів мають mutuelle; наймані працівники зазвичай отримують субсидований груповий контракт (роботодавець сплачує ≥50%), тож цей індивідуально придбаний внесок є ситуацією фрилансера/самозайнятої особи. Середньоринковий місячний діапазон ≈ €50–70.

08

Гроші та крипто

2 перевірені факти
01+Регулювання криптовалютНіццаЛегально, регульованоПарижЛегально, регульовано

Що це вимірює

Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 180 днів

Ніцца

impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.

Париж

impots.gouv.fr — Plus-values sur cessions d'actifs numériques (cryptomonnaies); AMF/MiCA CASP regime

Офіційне джерело

Дані станом на
1 січ. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Легально та регулюється. Приріст капіталу від цифрових активів для приватних/непостійних інвесторів оподатковується за фіксованою ставкою PFU — 31,4% з 1 січня 2026 р. (12,8% податок на дохід + 18,6% соціальні відрахування; соціальна частка зросла з 17,2%, коли закон про соціальне забезпечення 2026 року підвищив CSG на дохід від капіталу з 9,2% до 10,6%), з можливістю обрати натомість прогресивну шкалу (з 2023 року). Загальний річний обсяг операцій продажу ≤ €305 звільняється від оподаткування. Постачальники послуг з криптоактивів отримують дозвіл як CASP згідно з регламентом ЄС MiCA (колишній режим AMF «PSAN» за законом PACTE 2019 року), компетентним органом є AMF.
02+Рівень фінансового контролюНіццаНизькийПарижНизький

Що це вимірює

Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

Service-Public / economie.gouv.fr — Paiement en espèces (plafond); Code monétaire et financier art. D112-3

Офіційне джерело

Дані станом на
1 вер. 2015 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».

Париж

Service-Public / economie.gouv.fr — Paiement en espèces (plafond); Code monétaire et financier art. D112-3

Офіційне джерело

Дані станом на
1 вер. 2015 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Композит: Франція використовує євро, повністю конвертований, з вільним рухом капіталу ЄС і БЕЗ валютного/капітального контролю. Головне обмеження — стеля готівкового платежу: податковий резидент Франції може заплатити готівкою не більше €1 000 фахівцю (з вересня 2015 р.; нерезиденти-туристи — до €15 000); готівка між приватними особами не обмежена (письмове підтвердження вимагається понад €1 500). Регламент ЄС про протидію відмиванню коштів додає загальноєвропейську стелю готівки €10 000 з 2027 року. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Це звичайні заходи AML, а не капітальний контроль → «низький».

09

Інфраструктура

3 перевірені факти
01+Якість внутрішньої доставкиНіццаВідміннаПарижВідмінна

Що це вимірює

Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Ніцца

Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».

Париж

Показники мережі La Poste / Colissimo (Pickup) та Mondial Relay

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
1 січ. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Франція має одну з найщільніших у Європі мереж пунктів видачі посилок поза домом. Colissimo/Pickup: понад 26 000 пунктів видачі (≈17 500 пунктів-партнерів + ≈6 500 автоматичних локерів, зокрема ≈4 500 цілодобових локерів Pickup Station). Mondial Relay: ≈17 000 пунктів (≈9 000 локерів + ≈8 000 пунктів-партнерів). Плюс Relais Colis, Chronopost, DPD та доставка додому від La Poste ~6 днів/тиждень, із загальнонаціональними стандартними варіантами доставки наступного дня/за 2 дні → «відмінно».
02+Легкість міжнародної доставкиНіццаНезначні перешкодиПарижНезначні перешкоди

Що це вимірює

Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

EU single market (free movement of goods) + European Commission removal of the €150 duty-free import threshold (from 1 July 2026)

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок — більшість транскордонних посилок у Європі приходять так само, як внутрішні). Для імпорту з-поза меж ЄС Євросоюз скасував безмитний поріг у €150 і з 1 липня 2026 р. застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару на партії вартістю ≤€150 (ПДВ вже стягується під час оформлення замовлення через IOSS з 2021 року). Передбачувано, але вже не безмитно — той самий режим ЄС, що й в інших державах-членах.

Париж

EU single market (free movement of goods) + European Commission removal of the €150 duty-free import threshold (from 1 July 2026)

Офіційне джерело

Дані станом на
1 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Доставка всередині ЄС не має перешкод (єдиний ринок — більшість транскордонних посилок у Європі приходять так само, як внутрішні). Для імпорту з-поза меж ЄС Євросоюз скасував безмитний поріг у €150 і з 1 липня 2026 р. застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару на партії вартістю ≤€150 (ПДВ вже стягується під час оформлення замовлення через IOSS з 2021 року). Передбачувано, але вже не безмитно — той самий режим ЄС, що й в інших державах-членах.
03+Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняНіцца51,4Париж51,4

Що це вимірює

Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.

Більше — краще· Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження· повторна перевірка кожні 365 днів

Ніцца

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.

Париж

M-Lab NDT country aggregates for France

Відкриті дані

Дані станом на
31 груд. 2023 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Медіана з 344 щоденних медіанних значень швидкості завантаження по країні для FR у 2023 р. (~10,47 млн тестів завантаження; щоденні медіани коливалися в діапазоні 24,9–61,1 Мбіт/с). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує значення набагато нижчі за показники в стилі Ookla або рекламовані значення (французька оптоволоконна мережа зазвичай рекламується як 300–1000+ Мбіт/с) — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
Примітки
Франція має широке покриття оптоволоконного інтернету FTTH; медіана однопотокового тесту M-Lab занижує реальну швидкість лінії та використовується лише для порівнянності між країнами за єдиною послідовною методикою.

10

Мова

1 перевірений факт
01+Рівень володіння англійськоюНіццаПомірнийПарижПомірний

Що це вимірює

Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.

Оцінюється за категорією· повторна перевірка кожні 730 днів

Ніцца

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.

Париж

EF EPI 2025 — France (score 539, rank 38/123, Moderate band)

Дослідження

Дані станом на
1 лист. 2025 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Примітки
Власна категорія на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): бал Франції 539, глобальний ранг 38, категорія «Moderate» (порогові значення EF: Moderate 500–549), піднялася на 11 позицій та +15 балів порівняно з 2024 роком. Англійська придатна для використання в паризьких технологічних/еміграційних колах та орієнтованому на туризм Лазуровому березі (Côte d'Azur), але французька є необхідною для адміністративних справ, більшості робочих місць і повсякденного життя — Франція перебуває нижче дуже високого північноєвропейського рівня.

11

Освіта

1 перевірений факт
01+Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьНіцца3Парижсильніше7

Що це вимірює

Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).

Більше — краще· акредитовані міжнародні школи, кількість· повторна перевірка кожні 730 днів

Ніцца

Реєстри акредитуючих органів (IB — ibo.org; Cambridge International; COBIS; CIS; MSA) — перевірка по кожній школі для району Ніцца / Лазурний берег

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Перевірений мінімум — 3, кожна прив'язана до названого акредитуючого органу: (1) International School of Nice (Ніцца) — IB World School (повний континуум), акредитована CIS + MSA, флагманська англомовна IB-школа безпосередньо в Ніцці; (2) ICS Côte d'Azur (Софія-Антіполіс / Вальбон, ~20 км на південний захід) — IB World School, PYP з 2018 року, код IB-школи 049702; (3) Mougins British International School (Мужен, ~30 км на південний захід) — британська навчальна програма до IGCSE/A-Level через Cambridge International + Pearson Edexcel, член COBIS.
Примітки
Консервативний мінімум, підтверджений акредитаційними органами. Кластер Antibes/Mougins/Sophia-Antipolis/Valbonne ВКЛЮЧЕНО (2 з 3). Виключено: школи в Монако (окрема суверенна держава) і кілька білінгвальних приватних шкіл FR/EN району Ніцци, чию міжнародну акредитацію не вдалося підтвердити. Якщо їх урахувати, загальна кількість значно перевищила б 3.

Париж

Реєстри акредитаційних органів (IB World Schools — ibo.org find-an-ib-school; British Schools Overseas / ISI) — перевірка по кожній школі окремо

Підготовлено SettleMetric

Дані станом на
14 лип. 2026 р.
Перевірено
14 лип. 2026 р.
Метод
Школи паризької агломерації, кожна з яких підтверджена іменованим акредитаційним органом: (1) International School of Paris (16e) — IB World School, усі 3 програми; (2) École Jeannine Manuel (7e/15e) — IB World School + CIS; (3) American School of Paris (Saint-Cloud) — IB World School (DP); (4) ICS Paris International School (15e) — безперервна програма IB PYP/MYP/DP; (5) Ermitage International School (Maisons-Laffitte) — IB World School (DP); (6) Marymount International School Paris (Neuilly-sur-Seine) — IB (PYP); (7) The British School of Paris (Croissy-sur-Seine) — акредитація UK British Schools Overseas (BSO), COBIS, інспектовано ISI. Агрегатори використовувалися лише для пошуку кандидатів.
Примітки
Перевірений МІНІМУМ — 7 (6 шкіл IB World Schools + 1 британська школа з акредитацією BSO). Строго в межах міста (intra-muros) їх кількість становить 3 (ISP 16e, École Jeannine Manuel, ICS Paris 15e); мережа міжнародних шкіл Парижа значною мірою розташована в передмістях (Нейї, Сен-Клу, Мезон-Лаффіт, Круасі, Сен-Жермен-ан-Ле). Ще низка шкіл відповідає критеріям (наприклад, EIB Étoile, Lycée International de Saint-Germain-en-Laye), але кожна з них окремо не перевірялася в цьому циклі.