CITY / CITYПеревірене порівняння міст
МіланпротиНеаполь.
Неаполь сильніше за 2 з 8 ключових фактів; Мілан — за 0. Вартість життя (одна особа, без оренди): Мілан $1 093/міс, Неаполь $1 093/міс. Податкове навантаження фрилансера: Мілан 24,9%, Неаполь 24,9%. Кліматичний комфорт: Мілан 5/12 міс, Неаполь 6/12 міс.
ПеревіреноОновлено
14 порівняних критеріїв · 18 джерел · факти рівня країни чітко позначено
it / it · SettleMetric
01
Ключові відмінності
Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.
Результат за ключовими фактами
Неаполь попереду в 2 з 8
Мілан
0
Неаполь
2
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
SettleMetric — обчислено на основі норм ВМО станції Milano Linate за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень = 5. Липень і серпень перевищують 28°C; з жовтня по лютий тримається нижче 15°C.
SettleMetric — обчислено на основі кліматичних норм Неаполя за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень, жовтень = 6. Липень і серпень виключено за спекою (30,6 і 31,2°C), грудень — лютий за холодом, а листопад — за дощем: при 18,5°C він досить теплий, але його 160 мм перевищують поріг у 150 мм. Червень проходить рівно на 28,0°C, по верхній межі діапазону.
- Примітки
- Листопад — єдиний місяць в італійському наборі, виключений правилом дощу, а не температурою, і він не проходить із незначним відривом. Оскільки рядок опадів є міським рядом із верхньою межею (див. примітки до кліматичних норм), сухіший дощомір цілком міг би завести листопад під поріг і підняти цю оцінку до 7.
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Середньорічне значення 19,0 мкг/м³ за п'ятьма перевіреними станціями моніторингу у 2024 році — у 3,8 раза вище за настанову ВООЗ у 5 мкг/м³ і серед найгірших показників Західної Європи, хоч і досі нижче за чинну граничну величину ЄС у 25 мкг/м³. Причина — географія не менше, ніж транспорт: долина По оточена Альпами та Апеннінами, тож зимові інверсії затримують тверді частинки на тижні. Ціль ЄС на 2030 рік — 10 мкг/м³.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок «Napoli Greater City/ITA», 2024 рік, pm25_concentration 15,118 µg/m³ за часового покриття 94%, із вісімнадцяти станцій: три приміські фонові, три міські фонові, чотири приміські промислові, одна міська промислова, одна приміська транспортна й шість міських транспортних. Найбільша мережа станцій серед італійських міст цього набору.
- Примітки
- Спершу подивіться на межу, а вже потім на цифру. ВООЗ не публікує для Неаполя рядка по самому місту — лише «Greater City», — і він агрегує центроїд станцій 40,87367° пн. ш. 14,31456° сх. д. на території з населенням 2 855 958 осіб проти 905 050 у комуні, тобто охоплює весь метрополійний пояс, включно з промисловими зонами на схід від міста й довкола Поццуолі, а не саме історичне ядро. П'ять із вісімнадцяти станцій промислові — такого набору немає в жодного іншого італійського міста тут. Тому порівняння з Флоренцією, Болоньєю, Римом і Генуєю, чиї рядки всі є міськими, не є порівнянням рівного з рівним. Як така, цифра втричі перевищує рекомендацію ВООЗ 2021 року (5 µg/m³), лишається в межах чинного ліміту ЄС (25), перевищує ліміт ЄС на 2030 рік (10) і знижується: 17,2 у 2020, 17,15 у 2022, 15,41 у 2023, 15,12 у 2024.
02
Яке місто підходить вашому плану?
Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.
Віддалене IT / фриланс
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Тут майже порівну
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
Poste Italiane — Rete Punto Poste (punti di ritiro e Locker)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Мережа Punto Poste від Poste Italiane налічує понад 18 000 пунктів видачі та поштоматів і понад 30 000 точок поруч із домом, якщо рахувати поштові відділення, поряд із приватними мережами — BRT, GLS, SDA, DHL, UPS та InPost Italia. Доставка додому працює по всій країні з опціями наступного дня на півночі та в центрі. Оцінка «добре», а не «відмінно»: щільність поштоматів значно нижча за польську чи французьку (власний парк поштоматів Poste — кілька тисяч проти приблизно 26 000 поштоматів InPost у Польщі), а надійність доставки помітно слабша на півдні та на островах.
- Примітки
- Накладений платіж (contrassegno) досі є звичайною споживчою опцією в Італії, на відміну від Франції — спадщина нижчого проникнення карток, яка лишається корисною для тих, хто ще не має італійської банківської картки.
Poste Italiane — Rete Punto Poste (punti di ritiro e Locker)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Мережа Punto Poste від Poste Italiane налічує понад 18 000 пунктів видачі та поштоматів і понад 30 000 точок поруч із домом, якщо рахувати поштові відділення, поряд із приватними мережами — BRT, GLS, SDA, DHL, UPS та InPost Italia. Доставка додому працює по всій країні з опціями наступного дня на півночі та в центрі. Оцінка «добре», а не «відмінно»: щільність поштоматів значно нижча за польську чи французьку (власний парк поштоматів Poste — кілька тисяч проти приблизно 26 000 поштоматів InPost у Польщі), а надійність доставки помітно слабша на півдні та на островах.
- Примітки
- Накладений платіж (contrassegno) досі є звичайною споживчою опцією в Італії, на відміну від Франції — спадщина нижчого проникнення карток, яка лишається корисною для тих, хто ще не має італійської банківської картки.
Сім’я
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Тут майже порівну
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 1 серп. 2026 р.
- Метод
- Кількість окремих шкіл, наведених для Мілана та найближчих околиць (включно з Монцою), кожна з опублікованим записом про навчальну програму; той самий каталог використано для Афін в іншому місці цього набору даних. Визнані системи, присутність яких підтверджено в переліку: IB (American School of Milan, International School of Milan, The British School of Milan, Canadian School of Milan, St. Louis School, Bilingual European School, International School of Monza), французька AEFE (Lycée Stendhal), німецька (Deutsche Schule Mailand), швейцарська (Schweizer Schule Rahn Education, SIS Swiss International School), японська (Japanese School in Milan) і група з британською програмою.
- Примітки
- Підрахунок за каталогом, а не сувора звірка по кожному акредитатору: реєстр IB відповідає на автоматичні запити бот-перевіркою, яку ми не обходимо, Cambridge формує свій пошук на боці клієнта, а Італія не має зведеного національного реєстру дозволених іноземних шкіл. Основа дещо ширша за чистий підрахунок за акредитаціями, тож невеликі розбіжності з містами, порахованими за акредитаторами, — це методичний шум. Мілан зрівнявся з Римом за забезпеченістю, будучи втричі меншим містом: саме це купує корпоративна експат-спільнота.
International Schools Database — міжнародні школи в Неаполі (перелічено 6 шкіл)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Заголовна цифра каталогу і його перелік збігаються на шести: TAIS Naples (американська), The International School of Naples (американська й Монтессорі), Teodoro Monticelli International School (американська), International School of Lago Patria (американська), Anglo-Italian School — Montessori Division і École Française de Naples Alexandre-Dumas (французька). Той самий каталог і те саме правило підрахунку використано для Рима, Мілана, Генуї, Флоренції та Болоньї в цьому наборі даних.
- Примітки
- Шість шкіл, але чотири з шести викладають за американською програмою, а ще одна — за французькою: британського, IB чи німецького варіанта в місті немає взагалі, тож попри середню кількість це найвужчий набір програм серед італійських міст тут. Американська концентрація відображає велику присутність ВМС США в Неаполі та поблизькому Лаго-Патрія — тому ж одна з шести розташована за 20 км від міста. Це підрахунок за каталогом, а не за акредитаційними органами, бо реєстр IB World School відповідає на автоматичні запити ботоперевіркою, яку ми не обходимо.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Середньорічне значення 19,0 мкг/м³ за п'ятьма перевіреними станціями моніторингу у 2024 році — у 3,8 раза вище за настанову ВООЗ у 5 мкг/м³ і серед найгірших показників Західної Європи, хоч і досі нижче за чинну граничну величину ЄС у 25 мкг/м³. Причина — географія не менше, ніж транспорт: долина По оточена Альпами та Апеннінами, тож зимові інверсії затримують тверді частинки на тижні. Ціль ЄС на 2030 рік — 10 мкг/м³.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок «Napoli Greater City/ITA», 2024 рік, pm25_concentration 15,118 µg/m³ за часового покриття 94%, із вісімнадцяти станцій: три приміські фонові, три міські фонові, чотири приміські промислові, одна міська промислова, одна приміська транспортна й шість міських транспортних. Найбільша мережа станцій серед італійських міст цього набору.
- Примітки
- Спершу подивіться на межу, а вже потім на цифру. ВООЗ не публікує для Неаполя рядка по самому місту — лише «Greater City», — і він агрегує центроїд станцій 40,87367° пн. ш. 14,31456° сх. д. на території з населенням 2 855 958 осіб проти 905 050 у комуні, тобто охоплює весь метрополійний пояс, включно з промисловими зонами на схід від міста й довкола Поццуолі, а не саме історичне ядро. П'ять із вісімнадцяти станцій промислові — такого набору немає в жодного іншого італійського міста тут. Тому порівняння з Флоренцією, Болоньєю, Римом і Генуєю, чиї рядки всі є міськими, не є порівнянням рівного з рівним. Як така, цифра втричі перевищує рекомендацію ВООЗ 2021 року (5 µg/m³), лишається в межах чинного ліміту ЄС (25), перевищує ліміт ЄС на 2030 рік (10) і знижується: 17,2 у 2020, 17,15 у 2022, 15,41 у 2023, 15,12 у 2024.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
Гроші та крипта
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Тут майже порівну
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легальна й повністю врегульована, але від 2026 року оподатковується жорсткіше, ніж у більшості Європи: замісний податок на приріст капіталу від криптоактивів (ст. 67(1)(c-sexies) TUIR) зріс із 26% до 33% для доходів, отриманих від 1 січня 2026 року, а попередній річний неоподатковуваний поріг €2 000 скасовано від 2025-го — тож оподатковується перший же євро прибутку. Токени електронних грошей у євро лишаються на 26%. Постачальники послуг працюють у режимі MiCA ЄС під наглядом CONSOB і Банку Італії. Зверніть увагу: замісний податок режиму forfettario не покриває приріст капіталу — криптовалюта декларується окремо в розділі RT незалежно від вашого підприємницького режиму.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легальна й повністю врегульована, але від 2026 року оподатковується жорсткіше, ніж у більшості Європи: замісний податок на приріст капіталу від криптоактивів (ст. 67(1)(c-sexies) TUIR) зріс із 26% до 33% для доходів, отриманих від 1 січня 2026 року, а попередній річний неоподатковуваний поріг €2 000 скасовано від 2025-го — тож оподатковується перший же євро прибутку. Токени електронних грошей у євро лишаються на 26%. Постачальники послуг працюють у режимі MiCA ЄС під наглядом CONSOB і Банку Італії. Зверніть увагу: замісний податок режиму forfettario не покриває приріст капіталу — криптовалюта декларується окремо в розділі RT незалежно від вашого підприємницького режиму.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Італія використовує євро, з вільним рухом капіталу в ЄС і без валютних чи капітальних обмежень. Обов'язкові обмеження — це звичайні правила протидії відмиванню коштів: стеля на готівкові перекази між сторонами (ст. 49 D.Lgs. 231/2007), обов'язок звітувати про великі готівкові туристичні продажі та розділ RW податкової декларації, у якому резиденти зобов'язані декларувати закордонні рахунки й активи, включно з криптовалютою. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Ніщо з цього не обмежує переміщення власних коштів, тож класифікація — «низький», така сама, як у Франції та Іспанії.
- Примітки
- Два офіційні джерела розходяться щодо загальної межі готівки, і ми це показуємо, а не ховаємо: бюджетний закон 2023 року (закон 197/2022) підняв її з €1 000 до €5 000 від 1 січня 2023 року, і ця сторінка Agenzia delle Entrate це відображає, встановлюючи поріг звітування про готівкові туристичні продажі на рівні €5 000 («раніше €1 000 до 2025 року»), тоді як FAQ Мінфіну з питань запобігання фінансовим злочинам досі показує €1 000 як межу, чинну з 2022 року. Обидві цифри лишають Італію в тій самій смузі. Окремо варто знати: обов'язок декларування закордонних активів в Італії широкий, а штрафи за незадекларовані іноземні рахунки цілком реальні.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Італія використовує євро, з вільним рухом капіталу в ЄС і без валютних чи капітальних обмежень. Обов'язкові обмеження — це звичайні правила протидії відмиванню коштів: стеля на готівкові перекази між сторонами (ст. 49 D.Lgs. 231/2007), обов'язок звітувати про великі готівкові туристичні продажі та розділ RW податкової декларації, у якому резиденти зобов'язані декларувати закордонні рахунки й активи, включно з криптовалютою. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Ніщо з цього не обмежує переміщення власних коштів, тож класифікація — «низький», така сама, як у Франції та Іспанії.
- Примітки
- Два офіційні джерела розходяться щодо загальної межі готівки, і ми це показуємо, а не ховаємо: бюджетний закон 2023 року (закон 197/2022) підняв її з €1 000 до €5 000 від 1 січня 2023 року, і ця сторінка Agenzia delle Entrate це відображає, встановлюючи поріг звітування про готівкові туристичні продажі на рівні €5 000 («раніше €1 000 до 2025 року»), тоді як FAQ Мінфіну з питань запобігання фінансовим злочинам досі показує €1 000 як межу, чинну з 2022 року. Обидві цифри лишають Італію в тій самій смузі. Окремо варто знати: обов'язок декларування закордонних активів в Італії широкий, а штрафи за незадекларовані іноземні рахунки цілком реальні.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Спокійне життя
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Неаполь підходить краще — 2 з 4
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Середньорічне значення 19,0 мкг/м³ за п'ятьма перевіреними станціями моніторингу у 2024 році — у 3,8 раза вище за настанову ВООЗ у 5 мкг/м³ і серед найгірших показників Західної Європи, хоч і досі нижче за чинну граничну величину ЄС у 25 мкг/м³. Причина — географія не менше, ніж транспорт: долина По оточена Альпами та Апеннінами, тож зимові інверсії затримують тверді частинки на тижні. Ціль ЄС на 2030 рік — 10 мкг/м³.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок «Napoli Greater City/ITA», 2024 рік, pm25_concentration 15,118 µg/m³ за часового покриття 94%, із вісімнадцяти станцій: три приміські фонові, три міські фонові, чотири приміські промислові, одна міська промислова, одна приміська транспортна й шість міських транспортних. Найбільша мережа станцій серед італійських міст цього набору.
- Примітки
- Спершу подивіться на межу, а вже потім на цифру. ВООЗ не публікує для Неаполя рядка по самому місту — лише «Greater City», — і він агрегує центроїд станцій 40,87367° пн. ш. 14,31456° сх. д. на території з населенням 2 855 958 осіб проти 905 050 у комуні, тобто охоплює весь метрополійний пояс, включно з промисловими зонами на схід від міста й довкола Поццуолі, а не саме історичне ядро. П'ять із вісімнадцяти станцій промислові — такого набору немає в жодного іншого італійського міста тут. Тому порівняння з Флоренцією, Болоньєю, Римом і Генуєю, чиї рядки всі є міськими, не є порівнянням рівного з рівним. Як така, цифра втричі перевищує рекомендацію ВООЗ 2021 року (5 µg/m³), лишається в межах чинного ліміту ЄС (25), перевищує ліміт ЄС на 2030 рік (10) і знижується: 17,2 у 2020, 17,15 у 2022, 15,41 у 2023, 15,12 у 2024.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
SettleMetric — обчислено на основі норм ВМО станції Milano Linate за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень = 5. Липень і серпень перевищують 28°C; з жовтня по лютий тримається нижче 15°C.
SettleMetric — обчислено на основі кліматичних норм Неаполя за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень, жовтень = 6. Липень і серпень виключено за спекою (30,6 і 31,2°C), грудень — лютий за холодом, а листопад — за дощем: при 18,5°C він досить теплий, але його 160 мм перевищують поріг у 150 мм. Червень проходить рівно на 28,0°C, по верхній межі діапазону.
- Примітки
- Листопад — єдиний місяць в італійському наборі, виключений правилом дощу, а не температурою, і він не проходить із незначним відривом. Оскільки рядок опадів є міським рядом із верхньою межею (див. примітки до кліматичних норм), сухіший дощомір цілком міг би завести листопад під поріг і підняти цю оцінку до 7.
03
Повне порівняння
Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.
01
Податки
01+−Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікМілан24,9Неаполь24,9
Що це вимірює
Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.
Мілан
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
Неаполь
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкраща доступна схема при доході €60 000 для ІТ-фрилансера — it-forfettario-it-67. Оподатковувана база 67% × 60 000 = 40 200 (коефіцієнт групи 9 ATECO; витрати ніколи не зменшують базу). INPS Gestione Separata 26,07% = 10 480,14, віднімається від паушального доходу → 29 719,86. Imposta sostitutiva 15% = 4 457,98. Разом платежів 14 938,12 → 24,9%. Перші п'ять років нової діяльності — 5% замість цього (19,9%); звичайний маршрут IRPEF на тому самому профілі дає близько 41%.
02
Легалізація
01+−Легкість легалізації віддаленої роботиМіланОкрема віза для цифрових кочівниківНеапольОкрема віза для цифрових кочівників
Що це вимірює
Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.
Мілан
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 квіт. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Італія має окрему візу для цифрових кочівників і віддалених працівників від набрання чинності декретом 4 квітня 2024 року. Вона перебуває поза квотами decreto flussi, не потребує nulla osta, видається на строк до року й щорічно поновлюється. Планка не низька: робота має бути висококваліфікованою у розумінні ст. 27-quater імміграційного закону, з щонайменше шістьма місяцями попереднього досвіду в цій діяльності.
Неаполь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 квіт. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Італія має окрему візу для цифрових кочівників і віддалених працівників від набрання чинності декретом 4 квітня 2024 року. Вона перебуває поза квотами decreto flussi, не потребує nulla osta, видається на строк до року й щорічно поновлюється. Планка не низька: робота має бути висококваліфікованою у розумінні ст. 27-quater імміграційного закону, з щонайменше шістьма місяцями попереднього досвіду в цій діяльності.
03
Вартість життя
01+−Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиМілан1 093Неаполь1 093
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Мілан
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
Неаполь
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, tavole allegate)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Обстеження бюджетів домогосподарств ISTAT за 2024 рік: середні місячні витрати домогосподарства €2 755,09, з яких умовна оренда (affitti figurativi) €617,39 → грошові витрати €2 137,70. Фактичну оренду вилучено за вагою COICOP 04.1 в італійському HICP 2025 року (29,51 на 1 000 = 2,951%, Eurostat prc_hicp_inw) = €63,08 → €2 074,62 без будь-якої оренди. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,2 (Eurostat ilc_lvph01) = €943,01 на особу на місяць; проіндексовано за середньорічними HICP 2024→2025 (122,3 → 124,3, ×1,0164) = €958,43; переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02) → $1 093.
- Примітки
- Розрахунок на душу населення, щоб відповідати тому, як пораховані Іспанія, Чехія, Австрія та Франція в цьому наборі даних. ISTAT публікує також реальний кошик домогосподарства з однієї особи — саме те, з чим стикається той, хто переїжджає сам: €1 931,70 на місяць загалом, €1 347,48 після вилучення умовної та фактичної оренди — близько $1 561 на місяць за тим самим коефіцієнтом інфляції та курсом. Людина, яка живе сама, не має ефекту масштабу домогосподарства, тож читайте $1 093 як порівнянну міжкраїнову цифру, а $1 561 — як реалістичну особисту. Жодної екстраполяції у 2026 рік понад середньорічний показник 2025-го не застосовано.
ISTAT — Spese per consumi delle famiglie, Anno 2024 (Prospetto 4, divisioni di spesa)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Кожен розділ витрат ISTAT за 2024 рік для всіх домогосподарств поділено на середній розмір домогосподарства 2,2, проіндексовано ×1,0164 (HICP 2024→2025) і переведено за курсом 1,1399 USD/EUR. Житловий рядок показано за вирахуванням і умовної оренди (€617,39 на домогосподарство), і фактичної (€63,08, за вагою HICP 2,951%), тож у ньому лишаються вода, енергія, обслуговування та внески на утримання будинку. Сума позицій — $1 094 проти заголовних $1 093; розбіжність в €1 — це округлення.
- Примітки
- Їжа — найбільший окремий рядок, чверть кошика: висока частка як на Західну Європу і одна з причин, чому загальна вартість життя в Італії нижча за французьку й австрійську попри порівнянні доходи. Медицина враховується лише як витрати з власної кишені: Servizio Sanitario Nazionale покриває резидентів, а цей рядок формують доплати (ticket) і приватні консультації.
04
Житло
Оренда за типом квартири
Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).
Immobiliare.it — Mercato immobiliare Milano, canoni di locazione richiesti per zona (giugno 2026)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Дві ставки за м² виведені з 32 зонових котирувальних позицій червня 2026 року: центр = середнє по найдорожчій чверті (8 зон) = €26,71/м²; поза центром = середнє по найдешевшій чверті (8 зон, від Bisceglie/Baggio до Affori/Bovisa) = €17,54/м². Застосовано до умовних площ — студія 35 м², 1 спальня 55 м², 2 спальні 80 м², 3 спальні 110 м² — і переведено за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (ЄЦБ, 2026-07-02).
- Примітки
- Розрив між центром і периферією в Мілані лише 1,5 раза — значно рівніше за римські 1,8: навіть найдешевша чверть Мілана коштує за квадратний метр більше, ніж пересічна римська зона, і саме це робить місто дорогим суцільно, а не лише в центрі.
Immobiliare.it — Mercato immobiliare Napoli, canoni di locazione richiesti per zona (giugno 2026)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Дві ставки за м² з 14 зонних котирувань червня 2026 року: центр = середнє найдорожчого квартиля (4 зони) = €17,12/м²; поза центром = середнє найдешевшого квартиля (Barra/Ponticelli/San Giovanni a Teduccio €9,60, Pianura/Soccavo/Traiano €9,94, Chiaiano/Piscinola €10,30, Scampia/Secondigliano/Capodichino €10,99) = €10,21/м². Застосовано до прийнятих у наборі даних площ — студія 35 м², 1BR 55 м², 2BR 80 м², 3BR 110 м² — і переведено за курсом 1 EUR = 1,1534 USD (ЄЦБ, 2026-08-13). Прочитано через знімок Інтернет-архіву від 2026-07-17, як вище.
- Примітки
- Надбавка за центр 1,68x, поступається лише римським 1,78x, — і райони по різні боки цього розриву відрізняються далеко не самою ціною: дешевий квартиль — це Скампія, Понтічеллі, Барра й Секондільяно, східні та північні околиці з найгіршою в місті репутацією щодо злочинності та послуг. Однокімнатна за $648 поза центром і за $1086 у центрі — це не той самий продукт із довшою дорогою, а саме таке припущення матриця «студія/1BR/2BR/3BR» робить усюди інде.
05
Безпека
01+−Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікМілан0,6Неаполь0,6
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Мілан
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
Неаполь
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Зареєстровані поліцією умисні вбивства, 2024 рік (2023-го теж 0,57). Дані востаннє оновлені Євростатом 2026-04-29. Серед найбезпечніших великих країн Європи — приблизно вдвічі нижче за французький показник і вп'ятеро нижче за середньосвітовий — і зниження з 1,05 у 2008 році.
06
Клімат
01+−Кліматичний комфортприємних місяців/рікМілан5Неапольсильніше6
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Мілан
SettleMetric — обчислено на основі норм ВМО станції Milano Linate за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень = 5. Липень і серпень перевищують 28°C; з жовтня по лютий тримається нижче 15°C.
Неаполь
SettleMetric — обчислено на основі кліматичних норм Неаполя за 1991–2020 роки
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Місяці, у яких норми 1991–2020 дають середній добовий максимум 15–28°C і менш ніж 150 мм опадів: березень, квітень, травень, червень, вересень, жовтень = 6. Липень і серпень виключено за спекою (30,6 і 31,2°C), грудень — лютий за холодом, а листопад — за дощем: при 18,5°C він досить теплий, але його 160 мм перевищують поріг у 150 мм. Червень проходить рівно на 28,0°C, по верхній межі діапазону.
- Примітки
- Листопад — єдиний місяць в італійському наборі, виключений правилом дощу, а не температурою, і він не проходить із незначним відривом. Оскільки рядок опадів є міським рядом із верхньою межею (див. примітки до кліматичних норм), сухіший дощомір цілком міг би завести листопад під поріг і підняти цю оцінку до 7.
02+−Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Мілан19Неапольсильніше15,1
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Мілан
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Середньорічне значення 19,0 мкг/м³ за п'ятьма перевіреними станціями моніторингу у 2024 році — у 3,8 раза вище за настанову ВООЗ у 5 мкг/м³ і серед найгірших показників Західної Європи, хоч і досі нижче за чинну граничну величину ЄС у 25 мкг/м³. Причина — географія не менше, ніж транспорт: долина По оточена Альпами та Апеннінами, тож зимові інверсії затримують тверді частинки на тижні. Ціль ЄС на 2030 рік — 10 мкг/м³.
Неаполь
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок «Napoli Greater City/ITA», 2024 рік, pm25_concentration 15,118 µg/m³ за часового покриття 94%, із вісімнадцяти станцій: три приміські фонові, три міські фонові, чотири приміські промислові, одна міська промислова, одна приміська транспортна й шість міських транспортних. Найбільша мережа станцій серед італійських міст цього набору.
- Примітки
- Спершу подивіться на межу, а вже потім на цифру. ВООЗ не публікує для Неаполя рядка по самому місту — лише «Greater City», — і він агрегує центроїд станцій 40,87367° пн. ш. 14,31456° сх. д. на території з населенням 2 855 958 осіб проти 905 050 у комуні, тобто охоплює весь метрополійний пояс, включно з промисловими зонами на схід від міста й довкола Поццуолі, а не саме історичне ядро. П'ять із вісімнадцяти станцій промислові — такого набору немає в жодного іншого італійського міста тут. Тому порівняння з Флоренцією, Болоньєю, Римом і Генуєю, чиї рядки всі є міськими, не є порівнянням рівного з рівним. Як така, цифра втричі перевищує рекомендацію ВООЗ 2021 року (5 µg/m³), лишається в межах чинного ліміту ЄС (25), перевищує ліміт ЄС на 2030 рік (10) і знижується: 17,2 у 2020, 17,15 у 2022, 15,41 у 2023, 15,12 у 2024.
07
Охорона здоров’я
01+−Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийМіланнемає перевірених данихНеапольнемає перевірених даних
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Мілан
Перевіреної премії немає. Італійські страховики не публікують тарифів індивідуальних медичних полісів так, як це роблять французькі порівнювачі mutuelle, а цифри, що ходять по брокерських блогах (приблизно €300–500 на рік за базовий індивідуальний поліс у 35 років), не простежуються до жодної названої тарифної таблиці, тож тут не фіксуються. Що напевно відомо — це структура: резиденти, зокрема іноземці з дозволом на проживання, реєструються в Servizio Sanitario Nazionale, який покриває сімейного лікаря, лікарняне лікування та субсидовану спеціалізовану допомогу з доплатою (ticket). Приватні поліси в Італії доповнюють систему й купуються переважно, щоб оминути державні черги, а не замість неї. Нерезиденти за візою цифрового кочівника чи elective residence натомість зобов'язані мати приватну медичну страховку для самої візи.
Неаполь
Перевіреної премії немає. Італійські страховики не публікують тарифів індивідуальних медичних полісів так, як це роблять французькі порівнювачі mutuelle, а цифри, що ходять по брокерських блогах (приблизно €300–500 на рік за базовий індивідуальний поліс у 35 років), не простежуються до жодної названої тарифної таблиці, тож тут не фіксуються. Що напевно відомо — це структура: резиденти, зокрема іноземці з дозволом на проживання, реєструються в Servizio Sanitario Nazionale, який покриває сімейного лікаря, лікарняне лікування та субсидовану спеціалізовану допомогу з доплатою (ticket). Приватні поліси в Італії доповнюють систему й купуються переважно, щоб оминути державні черги, а не замість неї. Нерезиденти за візою цифрового кочівника чи elective residence натомість зобов'язані мати приватну медичну страховку для самої візи.
08
Гроші та крипто
01+−Регулювання криптовалютМіланЛегально, регульованоНеапольЛегально, регульовано
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Мілан
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легальна й повністю врегульована, але від 2026 року оподатковується жорсткіше, ніж у більшості Європи: замісний податок на приріст капіталу від криптоактивів (ст. 67(1)(c-sexies) TUIR) зріс із 26% до 33% для доходів, отриманих від 1 січня 2026 року, а попередній річний неоподатковуваний поріг €2 000 скасовано від 2025-го — тож оподатковується перший же євро прибутку. Токени електронних грошей у євро лишаються на 26%. Постачальники послуг працюють у режимі MiCA ЄС під наглядом CONSOB і Банку Італії. Зверніть увагу: замісний податок режиму forfettario не покриває приріст капіталу — криптовалюта декларується окремо в розділі RT незалежно від вашого підприємницького режиму.
Неаполь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Легальна й повністю врегульована, але від 2026 року оподатковується жорсткіше, ніж у більшості Європи: замісний податок на приріст капіталу від криптоактивів (ст. 67(1)(c-sexies) TUIR) зріс із 26% до 33% для доходів, отриманих від 1 січня 2026 року, а попередній річний неоподатковуваний поріг €2 000 скасовано від 2025-го — тож оподатковується перший же євро прибутку. Токени електронних грошей у євро лишаються на 26%. Постачальники послуг працюють у режимі MiCA ЄС під наглядом CONSOB і Банку Італії. Зверніть увагу: замісний податок режиму forfettario не покриває приріст капіталу — криптовалюта декларується окремо в розділі RT незалежно від вашого підприємницького режиму.
02+−Рівень фінансового контролюМіланНизькийНеапольНизький
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Мілан
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Італія використовує євро, з вільним рухом капіталу в ЄС і без валютних чи капітальних обмежень. Обов'язкові обмеження — це звичайні правила протидії відмиванню коштів: стеля на готівкові перекази між сторонами (ст. 49 D.Lgs. 231/2007), обов'язок звітувати про великі готівкові туристичні продажі та розділ RW податкової декларації, у якому резиденти зобов'язані декларувати закордонні рахунки й активи, включно з криптовалютою. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Ніщо з цього не обмежує переміщення власних коштів, тож класифікація — «низький», така сама, як у Франції та Іспанії.
- Примітки
- Два офіційні джерела розходяться щодо загальної межі готівки, і ми це показуємо, а не ховаємо: бюджетний закон 2023 року (закон 197/2022) підняв її з €1 000 до €5 000 від 1 січня 2023 року, і ця сторінка Agenzia delle Entrate це відображає, встановлюючи поріг звітування про готівкові туристичні продажі на рівні €5 000 («раніше €1 000 до 2025 року»), тоді як FAQ Мінфіну з питань запобігання фінансовим злочинам досі показує €1 000 як межу, чинну з 2022 року. Обидві цифри лишають Італію в тій самій смузі. Окремо варто знати: обов'язок декларування закордонних активів в Італії широкий, а штрафи за незадекларовані іноземні рахунки цілком реальні.
Неаполь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Композит: Італія використовує євро, з вільним рухом капіталу в ЄС і без валютних чи капітальних обмежень. Обов'язкові обмеження — це звичайні правила протидії відмиванню коштів: стеля на готівкові перекази між сторонами (ст. 49 D.Lgs. 231/2007), обов'язок звітувати про великі готівкові туристичні продажі та розділ RW податкової декларації, у якому резиденти зобов'язані декларувати закордонні рахунки й активи, включно з криптовалютою. Банківські послуги для нерезидентів доступні за стандартної процедури KYC. Ніщо з цього не обмежує переміщення власних коштів, тож класифікація — «низький», така сама, як у Франції та Іспанії.
- Примітки
- Два офіційні джерела розходяться щодо загальної межі готівки, і ми це показуємо, а не ховаємо: бюджетний закон 2023 року (закон 197/2022) підняв її з €1 000 до €5 000 від 1 січня 2023 року, і ця сторінка Agenzia delle Entrate це відображає, встановлюючи поріг звітування про готівкові туристичні продажі на рівні €5 000 («раніше €1 000 до 2025 року»), тоді як FAQ Мінфіну з питань запобігання фінансовим злочинам досі показує €1 000 як межу, чинну з 2022 року. Обидві цифри лишають Італію в тій самій смузі. Окремо варто знати: обов'язок декларування закордонних активів в Італії широкий, а штрафи за незадекларовані іноземні рахунки цілком реальні.
09
Інфраструктура
01+−Якість внутрішньої доставкиМіланДобраНеапольДобра
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Мілан
Poste Italiane — Rete Punto Poste (punti di ritiro e Locker)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Мережа Punto Poste від Poste Italiane налічує понад 18 000 пунктів видачі та поштоматів і понад 30 000 точок поруч із домом, якщо рахувати поштові відділення, поряд із приватними мережами — BRT, GLS, SDA, DHL, UPS та InPost Italia. Доставка додому працює по всій країні з опціями наступного дня на півночі та в центрі. Оцінка «добре», а не «відмінно»: щільність поштоматів значно нижча за польську чи французьку (власний парк поштоматів Poste — кілька тисяч проти приблизно 26 000 поштоматів InPost у Польщі), а надійність доставки помітно слабша на півдні та на островах.
- Примітки
- Накладений платіж (contrassegno) досі є звичайною споживчою опцією в Італії, на відміну від Франції — спадщина нижчого проникнення карток, яка лишається корисною для тих, хто ще не має італійської банківської картки.
Неаполь
Poste Italiane — Rete Punto Poste (punti di ritiro e Locker)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Мережа Punto Poste від Poste Italiane налічує понад 18 000 пунктів видачі та поштоматів і понад 30 000 точок поруч із домом, якщо рахувати поштові відділення, поряд із приватними мережами — BRT, GLS, SDA, DHL, UPS та InPost Italia. Доставка додому працює по всій країні з опціями наступного дня на півночі та в центрі. Оцінка «добре», а не «відмінно»: щільність поштоматів значно нижча за польську чи французьку (власний парк поштоматів Poste — кілька тисяч проти приблизно 26 000 поштоматів InPost у Польщі), а надійність доставки помітно слабша на півдні та на островах.
- Примітки
- Накладений платіж (contrassegno) досі є звичайною споживчою опцією в Італії, на відміну від Франції — спадщина нижчого проникнення карток, яка лишається корисною для тих, хто ще не має італійської банківської картки.
02+−Легкість міжнародної доставкиМіланНезначні перешкодиНеапольНезначні перешкоди
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Мілан
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС безперешкодна в межах єдиного ринку — посилка з Німеччини чи Іспанії приходить як внутрішня. Для імпорту з-поза ЄС Союз скасував безмитний поріг €150 і від 1 липня 2026 року застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару для відправлень до €150, тоді як ПДВ уже стягується на етапі оплати через IOSS. Той самий загальноєвропейський режим, що й у кожній державі-члені; італійська митниця опрацьовує позаєвропейські посилки повільніше за північноєвропейську — саме в цьому й полягає «незначне тертя» на практиці.
Неаполь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС безперешкодна в межах єдиного ринку — посилка з Німеччини чи Іспанії приходить як внутрішня. Для імпорту з-поза ЄС Союз скасував безмитний поріг €150 і від 1 липня 2026 року застосовує тимчасове фіксоване мито за одиницю товару для відправлень до €150, тоді як ПДВ уже стягується на етапі оплати через IOSS. Той самий загальноєвропейський режим, що й у кожній державі-члені; італійська митниця опрацьовує позаєвропейські посилки повільніше за північноєвропейську — саме в цьому й полягає «незначне тертя» на практиці.
03+−Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняМілан27,4Неаполь27,4
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Мілан
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
Неаполь
M-Lab NDT country aggregates for Italy
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 денних медіанних значень завантаження для IT за 2023 рік (17,42 млн тестів завантаження; денні медіани в діапазоні 8,6–29,9 Мбіт/с). M-Lab NDT працює в один потік і показує значно менше за рекламні або Ookla-подібні цифри — порівнювати можна лише в межах цього критерію. 2023-й — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Низький показник за західноєвропейськими мірками: мідна спадщина Італії довга, а розгортання FTTH, хоч і пришвидшується за національним планом широкосмугового доступу, досі відстає від Франції та Іспанії. У трьох змодельованих містах оптика доступна; національну медіану знижують сільські та південні території.
10
Мова
01+−Рівень володіння англійськоюМіланПомірнийНеапольПомірний
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Мілан
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
Неаполь
EF EPI 2025 — Italy (score 513, rank 59/123, Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 28 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна смуга на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Італія має 513 балів, 59-те місце у світі, смуга «Moderate» (межі EF: Moderate 500–549), мінус 15 балів до попереднього видання. Найвищий результат у читанні (534), найнижчий — в усному мовленні (417), що збігається з життєвим досвідом: письмова й технічна англійська працює у професійному середовищі Мілана, але італійська потрібна для адміністративних справ, медицини та більшості побутових ситуацій, а рівень володіння різко падає з півночі на південь.
11
Освіта
01+−Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьМілансильніше26Неаполь6
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Мілан
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 1 серп. 2026 р.
- Метод
- Кількість окремих шкіл, наведених для Мілана та найближчих околиць (включно з Монцою), кожна з опублікованим записом про навчальну програму; той самий каталог використано для Афін в іншому місці цього набору даних. Визнані системи, присутність яких підтверджено в переліку: IB (American School of Milan, International School of Milan, The British School of Milan, Canadian School of Milan, St. Louis School, Bilingual European School, International School of Monza), французька AEFE (Lycée Stendhal), німецька (Deutsche Schule Mailand), швейцарська (Schweizer Schule Rahn Education, SIS Swiss International School), японська (Japanese School in Milan) і група з британською програмою.
- Примітки
- Підрахунок за каталогом, а не сувора звірка по кожному акредитатору: реєстр IB відповідає на автоматичні запити бот-перевіркою, яку ми не обходимо, Cambridge формує свій пошук на боці клієнта, а Італія не має зведеного національного реєстру дозволених іноземних шкіл. Основа дещо ширша за чистий підрахунок за акредитаціями, тож невеликі розбіжності з містами, порахованими за акредитаторами, — це методичний шум. Мілан зрівнявся з Римом за забезпеченістю, будучи втричі меншим містом: саме це купує корпоративна експат-спільнота.
Неаполь
International Schools Database — міжнародні школи в Неаполі (перелічено 6 шкіл)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 28 серп. 2026 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Заголовна цифра каталогу і його перелік збігаються на шести: TAIS Naples (американська), The International School of Naples (американська й Монтессорі), Teodoro Monticelli International School (американська), International School of Lago Patria (американська), Anglo-Italian School — Montessori Division і École Française de Naples Alexandre-Dumas (французька). Той самий каталог і те саме правило підрахунку використано для Рима, Мілана, Генуї, Флоренції та Болоньї в цьому наборі даних.
- Примітки
- Шість шкіл, але чотири з шести викладають за американською програмою, а ще одна — за французькою: британського, IB чи німецького варіанта в місті немає взагалі, тож попри середню кількість це найвужчий набір програм серед італійських міст тут. Американська концентрація відображає велику присутність ВМС США в Неаполі та поблизькому Лаго-Патрія — тому ж одна з шести розташована за 20 км від міста. Це підрахунок за каталогом, а не за акредитаційними органами, бо реєстр IB World School відповідає на автоматичні запити ботоперевіркою, яку ми не обходимо.