01
TR · ANTALYAМісцеві дані
Анталія: життя та переїзд.
Середземноморське курортне місто на південному узбережжі Туреччини — туристична столиця країни та, з 2022 року, магніт для російських, українських та інших експатів-віддалених працівників, приваблених м'яким кліматом, пляжами та низькими витратами. Літо дуже спекотне; зима м'яка й волога. Оренда у прибережних районах (Muratpaşa, Konyaaltı, Lara) різко зросла на тлі напливу експатів. Повсякденне життя ведеться турецькою мовою; англійська та російська поширені в економіці, орієнтованій на експатів.
ПеревіреноОновлено
TÜİK — Address-Based Population Registration System (ADNKS) Results, 2025
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Постійне населення ПРОВІНЦІЇ Анталія станом на 31.12.2025 (серед найшвидше зростаючих провінцій). З 2014 року територія провінції збігається з Метрополійним муніципалітетом Анталії. Міське ядро (Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu) налічує приблизно 1,6 млн осіб; решта — прибережні містечка (Alanya, Manavgat, Side) та внутрішні райони.
TR · ANTALYA
01
Коротко
Ключові цифри (Анталія) — кожна з власним джерелом і датою. Жива офіційна цифра — це не те саме, що оцінка з опитування чи 30-річна кліматична норма.
02
Оренда, 1–3 кімн.
/міс
03
Податок фрилансера
Безпека
6.1/10Якість повітря
4.8/10Інтернет
0.3/10Англійська
2.0/10Приватна медицина
9.0/1002
Скільки це коштує на місяць
Орієнтовний розрахунок: реальна орендна ставка плюс кошик витрат, масштабований під ваше домогосподарство. Це не пропозиція ціни.
≈ $7 560 / рік
- Оренда (1-кімн.)$179
- Транспорт$119
- Їжа та безалкогольні напої$99
- Комунальні послуги житла (енергія, вода, обслуговування) без оренди$43
- Ресторани та проживання$36
- Меблі та побутове обладнання$32
- Одяг та взуття$28
- Особиста гігієна та інші товари/послуги$21
- Інформація та зв'язок$20
- Алкоголь та тютюн$14
- Охорона здоров'я (з власної кишені)$13
- Відпочинок, спорт та культура$13
- Освітні послуги$9
- Страхування та фінансові послуги$4
- Поточні витрати$451
Оренда — з матриці орендних ставок нижче. Поточні витрати масштабують кошик на одну особу ($451/міс) за розміром домогосподарства й способом життя; коефіцієнти еквівалентності — наше припущення. Навчання та разові витрати на облаштування не враховано.
03
Вартість життя
Скільки одна людина витрачає щомісяця — їжа, комунальні, транспорт, харчування поза домом та інше — без урахування оренди.
TÜİK, споживчі витрати домогосподарств 2024 (COICOP на душу населення), скориговано за ІСЦ
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місячні витрати на особу за категоріями COICOP за даними TÜİK 2024 ÷ 3,1 особи, ×1,7534 коригування на ІСЦ до середини 2026 року, ÷46,65 TRY/USD; житло показано лише як комунальні послуги (~30% категорії «житло», оренда не враховується). У сумі ≈$450. Туреччина має незвично високу частку транспортних витрат (21,6%), зумовлену вартістю пального та транспортних засобів.
Кошик бюджету домогосподарства для однієї особи, без урахування оренди (Туреччина). Витрати без оренди мало різняться між містами — специфічна для міста частина — це оренда, показана в розділі «Житло» нижче.
01Вартість життя (одна особа, без оренди)на рівні країни450USD/місяць, одна особа, без оренди10.0
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Підготовлено SettleMetric
TÜİK — витрати на споживання домогосподарств, 2024 (у розрахунку на особу, COICOP), приведено за ІСЦ
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середнє споживання домогосподарства за TÜİK 2024: 45 344 TRY/міс ÷ 3,1 особи = 14 627 TRY/особу (2024). Житло (26,0%) поділене на ~70% оренда (виключено) / ~30% комунальні послуги (враховано), відповідно до бази порівняння з іншими країнами. Показник на особу без оренди приведений до середини 2026 року за індексом споживчих цін (ІСЦ) TÜİK ×1,7534 і перерахований за курсом 46,65 TRY/USD (TCMB, 02.07.2026) → ≈$450.
- Примітки
- ПОПЕРЕДЖЕННЯ — волатильність ліри: за річної інфляції ~32% і курсу, що постійно переоцінюється, це доларове значення має похибку ±15–20% і змінюється з місяця в місяць; TRY зміцнилася в реальному вираженні з 2024 року, тому доларова вартість життя в Туреччині ЗРОСТАЄ, навіть залишаючись нижчою за партнерів по ЄС. Розрахунок на особу для всіх домогосподарств; Стамбул/Ізмір мають показники вище загальнонаціональних.
04
Житло
Скільки коштує оренда — за типом квартири й розташуванням.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Заявлена TRY/м²/місяць за індексами районів endeksa/emlakjet (середина 2026 року): популярні серед експатів центральні прибережні райони Muratpaşa 284, Konyaaltı 287 (включно з Lara) → центральний якір 285 TRY/м²; середнє по всій Анталії ~230 і дешевші внутрішні/окраїнні (Kepez, Döşemealtı, Aksu) → зовнішній якір 210 TRY/м². Комірки = TRY/м² × площа (студія 30, 1-кімнатна 40, 2-кімнатна 60, 3-кімнатна 85 м²) ÷ 47,0098 TRY/USD (TCMB, 14 липня 2026 р.).
- Примітки
- ПОЗНАЧКА — значення в USD ВИСОКОВОЛАТИЛЬНІ (ліра). Також ПОЗНАЧКА щодо сплеску після 2022 року: значний приплив росіян/українців та інших експатів різко підняв заявлену орендну плату в Muratpaşa/Konyaaltı (+~26% р/р до середини 2026), а короткостроковий попит утримує центральну заявлену орендну плату вище за змішаний показник TRY/м². ПОХІДНА матриця; менші об'єкти мають вищий TRY/м², тому комірки студія/1-кімнатна є консервативними (реальні центральні оголошення 1+1 ~14 000–20 000 TRY проти змодельованих 11 400). endeksa блокує автоматизоване зчитування — перевірте конкретні дані, перш ніж покладатися на них.
| Квартира | Центр | Поза центром |
|---|---|---|
| Студія | 182 USD/міс | 134 USD/міс |
| 1-кімнатна | 243 USD/міс | 179 USD/міс |
| 2-кімнатна | 364 USD/міс | 268 USD/міс |
| 3-кімнатна | 515 USD/міс | 380 USD/міс |
05
Клімат
Температура й опади протягом року, а також якість повітря.
NOAA/WMO Climatological Standard Normals 1991–2020 — Antalya Airport (WMO 17300)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Кліматичні норми станції ВМО за 1991–2020 рр., NCEI accession 0253808 (суспільне надбання, MGM). Станція Antalya Havalimanı (аеропорт), ВМО 17300, висота 64 м. tMax/tMin = середній добовий максимум/мінімум; precipMm = середня місячна сума опадів. За рік: tMax 24,7°C, tMin 14,1°C, опади 1070 мм.
- Примітки
- Класичний середземноморський клімат зі спекотним літом: спекотне, вкрай сухе літо (липень/серпень ~2 мм, максимуми ~35°C) та м'яка, дуже волога зима (грудень 274 мм, січень 214 мм) — понад 60% річної кількості опадів випадає з листопада по лютий.
Середня денна/нічна температура (лінії, ліва вісь) і сумарні опади (стовпчики, права вісь) за кожен місяць — норми 1991–2020. Наведіть на місяць для точних значень.
| січ | лют | бер | квіт | трав | черв | лип | серп | вер | жовт | лист | груд | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Денний максимум °C | 15.0° | 16.0° | 18.5° | 21.8° | 26.4° | 31.6° | 34.9° | 34.9° | 31.7° | 27.3° | 21.6° | 16.7° |
| Нічний мінімум °C | 5.7° | 6.5° | 8.3° | 11.3° | 15.7° | 20.1° | 23.4° | 23.7° | 20.1° | 15.9° | 10.7° | 7.4° |
| Опади, мм | 214 | 111 | 105 | 64 | 40 | 8 | 2 | 2 | 20 | 82 | 148 | 275 |
01Кліматичний комфорт6приємних місяців/рік6.0
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Підготовлено SettleMetric
Розрахунок SettleMetric за кліматичними нормами (аеропорт Анталії, ВМО 17300)
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C ТА опадами < 150 мм: лютий (16,0), березень (18,5), квітень (21,8), травень (26,4), жовтень (27,3), листопад (21,6, 147,6 мм) = 6. Червень–вересень (31,6–34,9°C) перевищують стелю спеки 28°C; січень (214 мм) та грудень (275 мм) проходять тест за температурою, але не проходять за лімітом опадів 150 мм. Комфортний сезон — теплі, сухіші перехідні місяці.
02Якість повітря (PM2.5)17,9мкг/м³, середньорічний PM2.54.8
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Antalya/TUR, 2023 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 17,89 мкг/м³ за 94% часового покриття по 1 станціях (одна міська транспортна станція), джерело «European Environmental Agency». Опорний рік — 2023-й: у базі є пізніші рядки для цього міста, але жоден із них не несе значення PM2.5. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,8 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- Опорний рік — 2023-й, а не 2024-й: у базі є рядки Антальї за 2024 і 2025 роки, але жоден із них не несе значення PM2.5. Показник спирається на одну міську транспортну станцію, яка міряє придорожній вплив, а не загальний міський фон, і має очікувано завищувати; фонової станції, яка б її врівноважила, у рядку немає. Єдиний інший рік зі значенням — 2019-й, за покриття 7%, що надто тонко навіть для тренду. Попередні роки того самого ряду: 2019 — 32,53, але за покриття 7%; це єдиний інший рік зі значенням.
06
Безпека
Наскільки безпечне повсякденне життя, за офіційною статистикою злочинності.
01Рівень умисних вбивствна рівні країни3,2умисні вбивства на 100 000/рік6.1
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Відкриті дані
World Bank / UNODC — intentional homicides per 100,000 (Türkiye, 2023)
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Серія UNODC через Світовий банк: 3,23 на 100 000 у 2023 році (зростання з 2,62 у 2022 році; серія має прогалини та коливання). 2024/2025 роки ще не опубліковано. Туреччина не охоплена Eurostat, тому міжкраїнне порівняння спирається на серію UNODC. Помірно-вищий показник порівняно з європейськими країнами в наборі.
OSCE ODIHR Hate Crime Reporting — Türkiye (official police-recorded)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- OSCE ODIHR 2024: офіційний поліцейський показник 39 охоплює ЛИШЕ погрози на релігійному ґрунті та пошкодження культових споруд/кладовищ (статті 115 і 153 Кримінального кодексу) — це не всеохопний облік злочинів на ґрунті ненависті. Турецькі правоохоронні органи не фіксують мотив упередження при злочинах, тому офіційного показника расистських/ксенофобських злочинів немає (звідси порожнє значення). Для контексту (дані НУО, а не поліцейський облік): громадянське суспільство повідомило ОБСЄ/БДІПЛ про 77 інцидентів, приблизно половина — расистські/ксенофобські, переважно спрямовані проти сирійських біженців. Непорівнянно між країнами.
OSCE ODIHR 2024: офіційний поліцейський показник 39 охоплює ЛИШЕ погрози на релігійному ґрунті та пошкодження культових споруд/кладовищ (статті 115 і 153 Кримінального кодексу) — це не всеохопний облік злочинів на ґрунті ненависті. Турецькі правоохоронні органи не фіксують мотив упередження при злочинах, тому офіційного показника расистських/ксенофобських злочинів немає (звідси порожнє значення). Для контексту (дані НУО, а не поліцейський облік): громадянське суспільство повідомило ОБСЄ/БДІПЛ про 77 інцидентів, приблизно половина — расистські/ксенофобські, переважно спрямовані проти сирійських біженців. Непорівнянно між країнами.
07
Інфраструктура
Швидкість інтернету й те, як посилки дістаються до ваших дверей.
01Якість внутрішньої доставкина рівні країниДобра7.0
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Підготовлено SettleMetric
Турецька екосистема перевізників — PTT + Yurtiçi/Aras/MNG/Sürat/Sendeo/HepsiJET/Trendyol Express
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Щільний, конкурентний внутрішній ринок кур'єрської доставки на тлі величезного сектору електронної комерції (Trendyol, Hepsiburada): PTT Kargo разом із Yurtiçi, Aras, MNG, Sürat, Sendeo, HepsiJET та Trendyol Express забезпечують загальнонаціональне покриття з доставкою наступного дня/за 2 дні; доставка того самого дня/наступного дня є нормою у великих метрополіях. Оплата при отриманні («kapıda ödeme») поширена повсюдно. Щільність поштоматів зростає, але залишається нижче за орієнтир насичення поштоматами, тому рейтинг «добре», а не «відмінно».
02Легкість міжнародної доставкина рівні країниЗначні перешкоди4.0
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Транскордонні вхідні відправлення стикаються зі значними перешкодами. Поріг безмитного ввезення (de minimis) знизили з €150 до €30 (набув чинності 21.08.2024) і фактично становить ~€27 з урахуванням доставки (грудень 2024 р.); на посилки накладається єдиний фіксований митний збір у розмірі 30% вартості для товарів походженням з ЄС і 60% для товарів не з ЄС (плюс спеціальний акциз, де застосовно). Митне оформлення для товарів не з ЄС разом із цими високими зборами робить замовлення з-за кордону повільним і дорогим → «значні перешкоди». На внутрішні та вихідні відправлення це не впливає.
03Швидкість інтернетуна рівні країни12,1Мбіт/с, медіанне фіксоване завантаження0.3
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Відкриті дані
M-Lab NDT country aggregates for Türkiye (Asia grouping)
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 343 денних медіанних значень завантаження по країні для TR за 2023 рік = 12,09 Мбіт/с (402 083 тести завантаження; Туреччина віднесена до континентальної групи M-Lab «Азія» (AS), а не ЄС). M-Lab NDT є однопотоковим і показує значення, які істотно нижчі за рекламовані показники — турецьке оптоволокно зазвичай рекламується на рівні 100–1000 Мбіт/с — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному статистичному API M-Lab.
- Примітки
- Медіана M-Lab за одним потоком низька (і найнижча в наборі), але відображає уніфіковану міжкраїнну методику, а не реальні швидкості оптоволоконних ліній; турецький фіксований широкосмуговий інтернет на практиці значно швидший.
08
Охорона здоров’я
Скільки коштує повноцінне приватне медичне страхування.
01Вартість приватної медицинина рівні країни860USD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річний9.0
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Повне окреме приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне покриття в приватних лікарнях) для здорової особи віком 35 років коштує ~25 000–100 000 TRY/рік залежно від мережі контрактних лікарень; план середнього рівня коштує близько ~40 000 TRY/рік ≈ $860 за курсом 46,65 TRY/USD. Діапазон ≈ $540–$2 140.
- Примітки
- Дворівневий контекст: резиденти з підставою для роботи/проживання охоплені обов'язковим державним страхуванням (SGK); додатково турки зазвичай купують доповнювальне страхування (~5 000–20 000 TRY/рік), що працює із SGK у приватних лікарнях, або повне окреме приватне покриття (це значення). Дешевий обов'язковий поліс для іноземних власників дозволу на проживання (~$32–130/рік) — це мінімальне покриття, непорівнянне з іншими варіантами. Приватне покриття дешеве в доларах через слабку ліру; премії в TRY зростають на 50–80%/рік, тому це нестабільне орієнтовне (дібране вручну) серединне значення.
09
Гроші та крипто
Правила щодо крипто й наскільки вільно рухаються особисті кошти.
01Регулювання криптовалютна рівні країниЛегально, регульовано8.0
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 2 лип. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Торгівля, зберігання та обмін криптовалюти є законними і дуже популярними, але ОПЛАТА криптовалютою ЗАБОРОНЕНА (постанова CBRT, чинна з 30 квітня 2021 року). Закон № 7518 (чинний з 2 липня 2024 року) поставив постачальників послуг з криптоактивів під нагляд Ради з ринків капіталу (SPK): обов'язкове ліцензування, обов'язки зі зберігання активів та мінімальний капітал; офшорні платформи, орієнтовані на резидентів, та криптовалютні банкомати мали згорнути діяльність. Класифіковано як «legal-regulated» — торгівля законна і тепер формально контрольована, платежі заборонені.
02Рівень фінансового контролюна рівні країниПомірний7.0
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Офіційне джерело
Revenue Administration (GİB) — cash-payment documentation (tevsik) limit; CBRT crypto-payment ban
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексно: ліра вільно конвертована, і резиденти можуть тримати депозити/рахунки в іноземній валюті та переказувати кошти за кордон — жорстких індивідуальних обмежень на рух капіталу немає. Але держава здійснює більший контроль, ніж партнери по ЄС: платежі понад 30 000 TRY (~$640) мають проводитися через банки/картки (правило tevsik); криптоплатежі заборонені; влада активно втручається у валютний ринок і використовує резервні/макропруденційні заходи; а поріг безмитного ввезення (de minimis) низький за високих мит. Вільно конвертована, але з низьким порогом безготівкових розрахунків через банк і кількома видами контролю → «помірний» (ближче до суворішого краю).
- Примітки
- Висока інфляція знецінює гроші на практиці, але не є юридичним обмеженням. Повсякденні банківські операції, купівля валюти та перекази не обмежені для фізичної особи; тертя виникають через низький поріг готівкових операцій, заборону оплати криптовалютою та періодичні валютні інтервенції.
10
Мова
Наскільки далеко заведе вас англійська в побуті та сервісах.
01Рівень володіння англійськоюна рівні країниНизький2.0
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Дослідження
EF EPI 2025 — Türkiye (rank 71/123, score 488, Low band)
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First): Туреччина посідає 71/123 місце, бал 488 (категорія Low, поріг 450–499) — зниження на 9 балів порівняно з попереднім виданням. Англійська придатна для використання в Стамбулі/туризмі та частині технологічного сектору, але слабко представлена в державних установах та менших містах; турецька — єдина офіційна мова. Найнижча категорія англійської мови в цьому наборі.
11
Освіта
Можливості міжнародного шкільного навчання для родин.
01Міжнародні школи2акредитовані міжнародні школи, кількість4.0
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Підготовлено SettleMetric
IB (ibo.org), реєстр Find an IB World School — перевірка по кожній школі для Анталії
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум 2 школи IB World Schools в Анталії: (1) Antalya Toplum Koleji / ICCA — IB (ibo.org 061620), також Cambridge International; (2) İSTEK Antalya Lara School — IB (ibo.org 061882), у Lara, Muratpaşa.
- Примітки
- Консервативний НИЖНІЙ ПОРІГ, що враховує лише школи IB. Імовірна третя школа (TED College Antalya) заявляє про членство в IBO/CIS/ECIS, але її акредитацію не вдалося підтвердити за первинними реєстрами цього разу; у QSI немає школи в Анталії. Якщо рахувати підтверджені школи Cambridge/інші, загальна кількість зросла б до ~3–4. Значно менше міжнародних шкіл, ніж у Стамбулі.
12
Демографія
Хто ще тут живе — частка іноземних мешканців і найбільші національні спільноти, за офіційною статистикою.
Відкритість до іноземцівна рівні країниСтриманеGallup MAI 2,53/9 · 2019
Що це вимірює
Наскільки прихильно населення-резиденти ставиться до мігрантів та іноземців — протилежність ксенофобії, реальне питання для того, хто переїжджає. Наша власна оцінка з п'яти рівнів (дуже відкрите / відкрите / помірне / стримане / низьке), сформована передусім за Gallup Migrant Acceptance Index (шкала 0–9: три питання — про мігрантів, які живуть у країні, стають сусідами та одружуються в родині; хвиля 2019 року), і перехресно звірена, де це можливо, з питанням World Values Survey хвилі 7 / European Values Study 2017 про те, чи не хотіли б люди мати іммігрантів або іноземних працівників сусідами (більша частка = більша ворожість). Орієнтир розподілу за балом Gallup 0–9: ≥7,0 дуже відкрите, 5,5–7,0 відкрите, 4,0–5,5 помірне, 2,5–4,0 стримане, нижче 2,5 низьке (глобальне середнє 2019 року 5,21 потрапляє в «помірне»). Лише на рівні країни: достовірних опитувань про ставлення до іноземців на рівні міст не існує, тому на сторінках міст показано країнову оцінку як контекст країни. Gallup — дослідницьке джерело, що цитується з атрибуцією, а не републікується масово; сам бал індексу/рік та будь-яка перехресна цифра зберігаються всередині кожного значення. Форма значення: { band, gallupMai?, gallupYear?, unwantedNeighborPct?, unwantedNeighborSource? }. Лише для відображення: це оцінка ставлення на основі опитувань ~2019 року, тому показано як чесний контекст і ніколи не входить у композитний бал.
Дослідження
Gallup Migrant Acceptance Index, 2019 update (research, attribution)
- Дані станом на
- 23 вер. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Gallup MAI 2,53/9 (хвиля 2019 року, зниження з 3,27 у 2016-му) — серед найменш приязних країн; Туреччина приймає одну з найбільших у світі популяцій біженців/осіб під тимчасовим захистом (~3,6 млн), і рівень прийняття знизився в міру зростання цього навантаження. Градація: стримане.
Presidency of Migration Management (goc.gov.tr) + Ministry of Interior; TÜİK ADNKS 2024 population
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Міністерство внутрішніх справ (кінець червня 2026 р.): 3 632 064 легально присутніх іноземних громадян — з яких 2 264 983 сирійці під тимчасовим захистом і ~1,08–1,37 млн власників дозволу на проживання/іншого статусу — проти населення TÜİK у ~85,7 млн, що дає ≈4,2% (включно з тимчасовим захистом). За вужчим критерієм «зареєстровані іноземні резиденти» (ADNKS) TÜİK фіксує 1 480 547 = 1,7%. Кількість осіб під тимчасовим захистом різко скоротилася з грудня 2024 р. (~700 000 сирійців повернулися після падіння режиму Асада), тому частка має тенденцію до зниження.
Presidency of Migration Management (goc.gov.tr) — residence-permit holders by nationality
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 13 бер. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Основа: ЛИШЕ ВЛАСНИКИ ДОЗВОЛУ НА ПРОЖИВАННЯ (~1 076 643 загалом, станом на 13 березня 2025 року) — очолюють список Туркменістан, Азербайджан, Росія, Іран, Сирія, Ірак (далі: Узбекистан, Афганістан). Якщо врахувати ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ, Сирія — безумовно найбільша окрема національність (~2,34 мільйона сирійців із 3,63 мільйона всіх легально присутніх іноземців загалом). Частки розраховані від загальної кількості дозволів на проживання, а не від населення.
Основа: ЛИШЕ ВЛАСНИКИ ДОЗВОЛУ НА ПРОЖИВАННЯ (~1 076 643 загалом, станом на 13 березня 2025 року) — очолюють список Туркменістан, Азербайджан, Росія, Іран, Сирія, Ірак (далі: Узбекистан, Афганістан). Якщо врахувати ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ, Сирія — безумовно найбільша окрема національність (~2,34 мільйона сирійців із 3,63 мільйона всіх легально присутніх іноземців загалом). Частки розраховані від загальної кількості дозволів на проживання, а не від населення.
13
Як ви можете залишитися
Як можна легально в’їхати й залишитися. Діють по всій країні (Туреччина).
Усі вимоги та фільтр громадянства- 01Віза для цифрових кочівників (GoTürkiye) + короткострокове проживанняВіза цифрового номадаУсі громадянствадохід ≥ 3 000 USD/monthВіддалені працівники віком 21–55 років з вищою освітою (диплом університету), які заробляють ≥ $3 000/міс від іноземних роботодавців/клієнтів1 рік +→ шлях до ПМП
- 02Короткостроковий дозвіл на проживання (ikamet)Тимчасове проживанняУсі громадянстваІноземні громадяни, які бажають залишитися в Туреччині довше за безвізовий/е-візовий термін (понад 90 днів) з метою туризму, віддаленої роботи, володіння нерухомістю або з сімейних причин1 рік +→ шлях до ПМП
- 03Безвізовий в'їзд / електронна віза — короткострокове перебування (90/180)Безвізове перебуванняГромадяни ЄС, Громадяни Великої Британії, Громадяни України, Громадяни СШАГромадяни ЄС/ЄЕЗ, Великої Британії та України можуть в'їжджати до Туреччини без візи на строк до 90 днів у межах будь-якого 180-денного періоду3 місяці
14
Скільки ви платитимете податків
Податкові режими, з-поміж яких може обирати фрилансер. Правила загальнонаціональні — однакові скрізь (Туреччина).
Усі режими та калькулятор- 01Фрилансер (serbest meslek) — експорт послуг: 100% відрахування доходу + Bağ-Kurфіксовано 11 808,23 за місяць (вираховується з прибутку) + 100% від прибутку (вираховується з прибутку)4.3%навантаження за €60 тис.
- 02Фрилансер (serbest meslek) — внутрішній дохід: прогресивний податок + Bağ-Kurфіксовано 11 808,23 за місяць (вираховується з прибутку) + прогресивно від прибутку: 15% до 190 000, 20% до 400 000, 27% до 1 500 000, 35% до 5 300 000, 40% понад33.0%навантаження за €60 тис.
Порахуйте, скільки лишиться
Ваш дохід проти реальних податкових режимів (Туреччина) — той самий рушій, що й у повному калькуляторі.
- 1 Фрилансер (serbest meslek) — експорт послуг: 100% відрахування доходу + Bağ-Kur57 428 EURнетто/рік4.3% навантаження
- 2 Фрилансер (serbest meslek) — внутрішній дохід: прогресивний податок + Bağ-Kur40 187 EURнетто/рік33.0% навантаження
15
Кому підходить Анталія?
Те саме місто читається по-різному залежно від мети переїзду. Кожна призма збирає найважливіші факти для цього плану — з джерелами й чесно названими компромісами.
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Грає на вашу користь
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Найвигідніша доступна схема за доходу €60 000 (~3 193 644 TL) для ІТ-фрилансера, що обслуговує ІНОЗЕМНИХ клієнтів (схема tr-freelancer-export): 100% відрахування доходу від експорту послуг (підвищене з 80% у 2026 році) обнуляє податок на доходи; сплачується лише фіксований мінімальний соціальний внесок Bağ-Kur (11 808,23 TL/місяць = 141 699/рік). Навантаження = 141 699 / 3 193 644 = 4,4%. При обслуговуванні турецьких клієнтів (без експортного відрахування) навантаження становить ~31–33% (прогресивний податок + Bağ-Kur).
TÜİK — витрати на споживання домогосподарств, 2024 (у розрахунку на особу, COICOP), приведено за ІСЦ
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середнє споживання домогосподарства за TÜİK 2024: 45 344 TRY/міс ÷ 3,1 особи = 14 627 TRY/особу (2024). Житло (26,0%) поділене на ~70% оренда (виключено) / ~30% комунальні послуги (враховано), відповідно до бази порівняння з іншими країнами. Показник на особу без оренди приведений до середини 2026 року за індексом споживчих цін (ІСЦ) TÜİK ×1,7534 і перерахований за курсом 46,65 TRY/USD (TCMB, 02.07.2026) → ≈$450.
- Примітки
- ПОПЕРЕДЖЕННЯ — волатильність ліри: за річної інфляції ~32% і курсу, що постійно переоцінюється, це доларове значення має похибку ±15–20% і змінюється з місяця в місяць; TRY зміцнилася в реальному вираженні з 2024 року, тому доларова вартість життя в Туреччині ЗРОСТАЄ, навіть залишаючись нижчою за партнерів по ЄС. Розрахунок на особу для всіх домогосподарств; Стамбул/Ізмір мають показники вище загальнонаціональних.
Турецька екосистема перевізників — PTT + Yurtiçi/Aras/MNG/Sürat/Sendeo/HepsiJET/Trendyol Express
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Щільний, конкурентний внутрішній ринок кур'єрської доставки на тлі величезного сектору електронної комерції (Trendyol, Hepsiburada): PTT Kargo разом із Yurtiçi, Aras, MNG, Sürat, Sendeo, HepsiJET та Trendyol Express забезпечують загальнонаціональне покриття з доставкою наступного дня/за 2 дні; доставка того самого дня/наступного дня є нормою у великих метрополіях. Оплата при отриманні («kapıda ödeme») поширена повсюдно. Щільність поштоматів зростає, але залишається нижче за орієнтир насичення поштоматами, тому рейтинг «добре», а не «відмінно».
На що зважати
M-Lab NDT country aggregates for Türkiye (Asia grouping)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 343 денних медіанних значень завантаження по країні для TR за 2023 рік = 12,09 Мбіт/с (402 083 тести завантаження; Туреччина віднесена до континентальної групи M-Lab «Азія» (AS), а не ЄС). M-Lab NDT є однопотоковим і показує значення, які істотно нижчі за рекламовані показники — турецьке оптоволокно зазвичай рекламується на рівні 100–1000 Мбіт/с — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному статистичному API M-Lab.
- Примітки
- Медіана M-Lab за одним потоком низька (і найнижча в наборі), але відображає уніфіковану міжкраїнну методику, а не реальні швидкості оптоволоконних ліній; турецький фіксований широкосмуговий інтернет на практиці значно швидший.
EF EPI 2025 — Türkiye (rank 71/123, score 488, Low band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First): Туреччина посідає 71/123 місце, бал 488 (категорія Low, поріг 450–499) — зниження на 9 балів порівняно з попереднім виданням. Англійська придатна для використання в Стамбулі/туризмі та частині технологічного сектору, але слабко представлена в державних установах та менших містах; турецька — єдина офіційна мова. Найнижча категорія англійської мови в цьому наборі.
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Грає на вашу користь
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Повне окреме приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне покриття в приватних лікарнях) для здорової особи віком 35 років коштує ~25 000–100 000 TRY/рік залежно від мережі контрактних лікарень; план середнього рівня коштує близько ~40 000 TRY/рік ≈ $860 за курсом 46,65 TRY/USD. Діапазон ≈ $540–$2 140.
- Примітки
- Дворівневий контекст: резиденти з підставою для роботи/проживання охоплені обов'язковим державним страхуванням (SGK); додатково турки зазвичай купують доповнювальне страхування (~5 000–20 000 TRY/рік), що працює із SGK у приватних лікарнях, або повне окреме приватне покриття (це значення). Дешевий обов'язковий поліс для іноземних власників дозволу на проживання (~$32–130/рік) — це мінімальне покриття, непорівнянне з іншими варіантами. Приватне покриття дешеве в доларах через слабку ліру; премії в TRY зростають на 50–80%/рік, тому це нестабільне орієнтовне (дібране вручну) серединне значення.
На що зважати
IB (ibo.org), реєстр Find an IB World School — перевірка по кожній школі для Анталії
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Перевірений мінімум 2 школи IB World Schools в Анталії: (1) Antalya Toplum Koleji / ICCA — IB (ibo.org 061620), також Cambridge International; (2) İSTEK Antalya Lara School — IB (ibo.org 061882), у Lara, Muratpaşa.
- Примітки
- Консервативний НИЖНІЙ ПОРІГ, що враховує лише школи IB. Імовірна третя школа (TED College Antalya) заявляє про членство в IBO/CIS/ECIS, але її акредитацію не вдалося підтвердити за первинними реєстрами цього разу; у QSI немає школи в Анталії. Якщо рахувати підтверджені школи Cambridge/інші, загальна кількість зросла б до ~3–4. Значно менше міжнародних шкіл, ніж у Стамбулі.
World Bank / UNODC — intentional homicides per 100,000 (Türkiye, 2023)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Серія UNODC через Світовий банк: 3,23 на 100 000 у 2023 році (зростання з 2,62 у 2022 році; серія має прогалини та коливання). 2024/2025 роки ще не опубліковано. Туреччина не охоплена Eurostat, тому міжкраїнне порівняння спирається на серію UNODC. Помірно-вищий показник порівняно з європейськими країнами в наборі.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Antalya/TUR, 2023 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 17,89 мкг/м³ за 94% часового покриття по 1 станціях (одна міська транспортна станція), джерело «European Environmental Agency». Опорний рік — 2023-й: у базі є пізніші рядки для цього міста, але жоден із них не несе значення PM2.5. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,8 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- Опорний рік — 2023-й, а не 2024-й: у базі є рядки Антальї за 2024 і 2025 роки, але жоден із них не несе значення PM2.5. Показник спирається на одну міську транспортну станцію, яка міряє придорожній вплив, а не загальний міський фон, і має очікувано завищувати; фонової станції, яка б її врівноважила, у рядку немає. Єдиний інший рік зі значенням — 2019-й, за покриття 7%, що надто тонко навіть для тренду. Попередні роки того самого ряду: 2019 — 32,53, але за покриття 7%; це єдиний інший рік зі значенням.
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Грає на вашу користь
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 2 лип. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Торгівля, зберігання та обмін криптовалюти є законними і дуже популярними, але ОПЛАТА криптовалютою ЗАБОРОНЕНА (постанова CBRT, чинна з 30 квітня 2021 року). Закон № 7518 (чинний з 2 липня 2024 року) поставив постачальників послуг з криптоактивів під нагляд Ради з ринків капіталу (SPK): обов'язкове ліцензування, обов'язки зі зберігання активів та мінімальний капітал; офшорні платформи, орієнтовані на резидентів, та криптовалютні банкомати мали згорнути діяльність. Класифіковано як «legal-regulated» — торгівля законна і тепер формально контрольована, платежі заборонені.
Revenue Administration (GİB) — cash-payment documentation (tevsik) limit; CBRT crypto-payment ban
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексно: ліра вільно конвертована, і резиденти можуть тримати депозити/рахунки в іноземній валюті та переказувати кошти за кордон — жорстких індивідуальних обмежень на рух капіталу немає. Але держава здійснює більший контроль, ніж партнери по ЄС: платежі понад 30 000 TRY (~$640) мають проводитися через банки/картки (правило tevsik); криптоплатежі заборонені; влада активно втручається у валютний ринок і використовує резервні/макропруденційні заходи; а поріг безмитного ввезення (de minimis) низький за високих мит. Вільно конвертована, але з низьким порогом безготівкових розрахунків через банк і кількома видами контролю → «помірний» (ближче до суворішого краю).
- Примітки
- Висока інфляція знецінює гроші на практиці, але не є юридичним обмеженням. Повсякденні банківські операції, купівля валюти та перекази не обмежені для фізичної особи; тертя виникають через низький поріг готівкових операцій, заборону оплати криптовалютою та періодичні валютні інтервенції.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Найвигідніша доступна схема за доходу €60 000 (~3 193 644 TL) для ІТ-фрилансера, що обслуговує ІНОЗЕМНИХ клієнтів (схема tr-freelancer-export): 100% відрахування доходу від експорту послуг (підвищене з 80% у 2026 році) обнуляє податок на доходи; сплачується лише фіксований мінімальний соціальний внесок Bağ-Kur (11 808,23 TL/місяць = 141 699/рік). Навантаження = 141 699 / 3 193 644 = 4,4%. При обслуговуванні турецьких клієнтів (без експортного відрахування) навантаження становить ~31–33% (прогресивний податок + Bağ-Kur).
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Грає на вашу користь
TÜİK — витрати на споживання домогосподарств, 2024 (у розрахунку на особу, COICOP), приведено за ІСЦ
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 30 черв. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середнє споживання домогосподарства за TÜİK 2024: 45 344 TRY/міс ÷ 3,1 особи = 14 627 TRY/особу (2024). Житло (26,0%) поділене на ~70% оренда (виключено) / ~30% комунальні послуги (враховано), відповідно до бази порівняння з іншими країнами. Показник на особу без оренди приведений до середини 2026 року за індексом споживчих цін (ІСЦ) TÜİK ×1,7534 і перерахований за курсом 46,65 TRY/USD (TCMB, 02.07.2026) → ≈$450.
- Примітки
- ПОПЕРЕДЖЕННЯ — волатильність ліри: за річної інфляції ~32% і курсу, що постійно переоцінюється, це доларове значення має похибку ±15–20% і змінюється з місяця в місяць; TRY зміцнилася в реальному вираженні з 2024 року, тому доларова вартість життя в Туреччині ЗРОСТАЄ, навіть залишаючись нижчою за партнерів по ЄС. Розрахунок на особу для всіх домогосподарств; Стамбул/Ізмір мають показники вище загальнонаціональних.
На що зважати
World Bank / UNODC — intentional homicides per 100,000 (Türkiye, 2023)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Серія UNODC через Світовий банк: 3,23 на 100 000 у 2023 році (зростання з 2,62 у 2022 році; серія має прогалини та коливання). 2024/2025 роки ще не опубліковано. Туреччина не охоплена Eurostat, тому міжкраїнне порівняння спирається на серію UNODC. Помірно-вищий показник порівняно з європейськими країнами в наборі.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 28 серп. 2026 р.
- Метод
- Рядок Antalya/TUR, 2023 рік, бази WHO Ambient Air Quality Database v8.0 (2026), зчитано з опублікованої таблиці 2026-08-28: pm25_concentration = 17,89 мкг/м³ за 94% часового покриття по 1 станціях (одна міська транспортна станція), джерело «European Environmental Agency». Опорний рік — 2023-й: у базі є пізніші рядки для цього міста, але жоден із них не несе значення PM2.5. Ідентичність перевірено за власним центроїдом станцій цього рядка, який лежить за 2,8 км від записаних координат міста — у файлі трапляються схожі назви на кшталт «Playa Del Ingles/ESP» і «Porto Empedocle/ITA», тож перевірка тут не формальність.
- Примітки
- Опорний рік — 2023-й, а не 2024-й: у базі є рядки Антальї за 2024 і 2025 роки, але жоден із них не несе значення PM2.5. Показник спирається на одну міську транспортну станцію, яка міряє придорожній вплив, а не загальний міський фон, і має очікувано завищувати; фонової станції, яка б її врівноважила, у рядку немає. Єдиний інший рік зі значенням — 2019-й, за покриття 7%, що надто тонко навіть для тренду. Попередні роки того самого ряду: 2019 — 32,53, але за покриття 7%; це єдиний інший рік зі значенням.
Розрахунок SettleMetric за кліматичними нормами (аеропорт Анталії, ВМО 17300)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C ТА опадами < 150 мм: лютий (16,0), березень (18,5), квітень (21,8), травень (26,4), жовтень (27,3), листопад (21,6, 147,6 мм) = 6. Червень–вересень (31,6–34,9°C) перевищують стелю спеки 28°C; січень (214 мм) та грудень (275 мм) проходять тест за температурою, але не проходять за лімітом опадів 150 мм. Комфортний сезон — теплі, сухіші перехідні місяці.
16
Відеоогляди
Дібрані вручну YouTube-огляди та розповіді про життя тут — кожен перевірено, що досі відтворюється.
Анталія: не лише курорт, а місто для життя
Де жити? · Розгорнутий випуск про життя в місті
17
Анталія: порівняння
Повна картина по країні:
огляд: Туреччина