CITY / CITYПеревірене порівняння міст
АфінипротиБарселона.
Барселона сильніше за 6 з 8 ключових фактів; Афіни — за 2. Вартість життя (одна особа, без оренди): Афіни $766/міс, Барселона $941/міс. Податкове навантаження фрилансера: Афіни 30,9%, Барселона 28,4%. Кліматичний комфорт: Афіни 5/12 міс, Барселона 7/12 міс.
ПеревіреноОновлено
14 порівняних критеріїв · 29 джерел · факти рівня країни чітко позначено
gr / es · SettleMetric
01
Ключові відмінності
Ключові цифри лице в лице — сильніша сторона позначена. Загальна оцінка лишається декором; головне — які факти підходять саме вам.
Результат за ключовими фактами
Барселона попереду в 6 з 8
Афіни
2
Барселона
6
ELSTAT — Household Budget Survey 2023
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- ELSTAT HBS 2023: середні річні витрати на особу = €8 358,24 = €696,52/міс (грошові витрати, без урахування умовної орендної плати власника). Віднято компонент фактичної орендної плати (~€24,6/особу) → €671,9/особу без орендної плати × 1,1399 = $766. Та ж занижена база на душу населення HBS, що й у порівнюваних країнах.
- Примітки
- Грошове споживання домогосподарств у Греції справді пригнічене (ELSTAT повідомляє про рівень ~20,5% нижче за 2008 рік), тому показник на особу опиняється близько до Чехії, попри те, що Греція відчувається дорожчою в туристичних зонах. Оренда показана окремо.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Стандартна схема для фрилансера при €60 000, одна особа (схема gr-freelancer-standard): EFKA Клас 1 = 3 006/рік (підлягає вирахуванню); податок на дохід із 56 994 за шкалою 2026 року (9/20/26/34/39%) = 15 528. Збори 18 534 → 30,9%. ПРИМІТКА: новий податковий резидент, який переїжджає, отримує 50% звільнення від податку на дохід (Стаття 5C, схема gr-freelancer-newresident-50) на 7 років, що знижує цей показник до ≈13,5% — але заголовним показником наведено стандартні 30,9% як безумовне навантаження в усталеному стані.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB, geo=EL)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (0,78). Дуже низький показник за світовими стандартами (середньосвітовий показник ~5,8) і знижується протягом усього ряду (з 1,29 у 2008 р. до 0,68–0,88 останнім часом). Одна з безпечніших країн у наборі.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (Climates to Travel 1991–2020, Афіни/Елінікон)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C ТА опадами < 150 мм: березень (16,5), квітень (20,2), травень (25,2), жовтень (23,8), листопад (18,8) = 5. Виключено: січень/лютий/грудень (максимум 13,3–14,7°C); червень–вересень (максимум 28,9–33,4°C). Усі місяці відповідають тесту на опади (максимум 60 мм). Спекотне літо та прохолодна зима в Афінах залишають два міжсезонні періоди як найбільш приємний відрізок року.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
M-Lab NDT country aggregates for Greece
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 343 щоденних медіанних значень швидкості завантаження для GR у 2023 р. = 37,3 Мбіт/с (268 076 тестів завантаження; щоденні медіани в діапазоні 21,3–47,3). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує нижчі значення, ніж тести на кшталт Ookla, — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Фіксований широкосмуговий зв'язок у Греції покращується з розгортанням оптоволокна; однопотокова медіана M-Lab використовується лише для міжкраїнного порівняння за єдиною послідовною методикою.
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
EF EPI 2025 — Greece (score 592, rank 20/123, High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна градація на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Греція набирає 592 бали, посідає 20/123 місце — верхівка групи «Високий», трохи нижче порогу «Дуже високий» (~600); середньосвітовий показник — 488. Англійська широко функціональна в туризмі, сфері послуг і серед молодших греків, хоча показник знизився на 10 балів порівняно з попереднім виданням.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середня точка місцевих комплексних (стаціонарних + амбулаторних) річних премій для здорової людини 35 років, €600–1 800 від великих грецьких страховиків (середній діапазон €100–180/міс) → ~€1 200/рік × 1,1399 = $1 368.
- Примітки
- Державне покриття існує через EOPYY (фінансується внесками EFKA), але черги очікування та прогалини стимулюють великий приватний ринок. Місцеві плани дешевші за міжнародні/експатські ($2 000–4 000+/рік). Грецькі страховики підвищили премії приблизно на 14% у 2025 р. — це зростаюче кураторське середнє значення, а не точна цінова пропозиція.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середньорічний показник PM2.5 за 2024 р., усереднений за 5 моніторинговими станціями звітності EEA в районі Афін, на основі перевірених даних EEA, зібраних EU Air Quality Tracker.
- Примітки
- ≈2,8× настанови ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); у межах чинного річного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Помітно нижче за ~22 мкг/м³ у 2019 році (IQAir), що узгоджується з тенденцією до зниження. Базовий орган — EEA (стороннє представлення даних, перевірених EEA за 2024 рік).
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
02
Яке місто підходить вашому плану?
Кожна призма зважує лише факти, важливі для цього плану, і називає, чий бік вона підтримує.
Віддалене IT / фриланс
Контракт або фриланс у ІТ, рахунки клієнтам за кордоном.
Тут майже порівну
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Стандартна схема для фрилансера при €60 000, одна особа (схема gr-freelancer-standard): EFKA Клас 1 = 3 006/рік (підлягає вирахуванню); податок на дохід із 56 994 за шкалою 2026 року (9/20/26/34/39%) = 15 528. Збори 18 534 → 30,9%. ПРИМІТКА: новий податковий резидент, який переїжджає, отримує 50% звільнення від податку на дохід (Стаття 5C, схема gr-freelancer-newresident-50) на 7 років, що знижує цей показник до ≈13,5% — але заголовним показником наведено стандартні 30,9% як безумовне навантаження в усталеному стані.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
M-Lab NDT country aggregates for Greece
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 343 щоденних медіанних значень швидкості завантаження для GR у 2023 р. = 37,3 Мбіт/с (268 076 тестів завантаження; щоденні медіани в діапазоні 21,3–47,3). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує нижчі значення, ніж тести на кшталт Ookla, — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Фіксований широкосмуговий зв'язок у Греції покращується з розгортанням оптоволокна; однопотокова медіана M-Lab використовується лише для міжкраїнного порівняння за єдиною послідовною методикою.
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
EF EPI 2025 — Greece (score 592, rank 20/123, High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна градація на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Греція набирає 592 бали, посідає 20/123 місце — верхівка групи «Високий», трохи нижче порогу «Дуже високий» (~600); середньосвітовий показник — 488. Англійська широко функціональна в туризмі, сфері послуг і серед молодших греків, хоча показник знизився на 10 балів порівняно з попереднім виданням.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
ELSTAT — Household Budget Survey 2023
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- ELSTAT HBS 2023: середні річні витрати на особу = €8 358,24 = €696,52/міс (грошові витрати, без урахування умовної орендної плати власника). Віднято компонент фактичної орендної плати (~€24,6/особу) → €671,9/особу без орендної плати × 1,1399 = $766. Та ж занижена база на душу населення HBS, що й у порівнюваних країнах.
- Примітки
- Грошове споживання домогосподарств у Греції справді пригнічене (ELSTAT повідомляє про рівень ~20,5% нижче за 2008 рік), тому показник на особу опиняється близько до Чехії, попри те, що Греція відчувається дорожчою в туристичних зонах. Оренда показана окремо.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Мережі грецьких перевізників (ELTA, ACS, BoxNow) — сукупний показник
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Щільне покриття материкових міст: національні кур'єрські служби (ELTA post, ACS, Geniki Taxydromiki, Speedex) плюс одна з найбільших мереж поштоматів Південно-Східної Європи (BoxNow) та Skroutz Last Mile; накладений платіж («αντικαταβολή») є звичною практикою. Афіни/Салоніки на відмінному рівні, але фінансові проблеми ELTA та залежна від поромів доставка «останньої милі» на острови утримують загальнонаціональну оцінку на рівні «добре», а не «відмінно».
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
Сім’я
Переїзд із партнером і дітьми шкільного віку.
Барселона підходить краще — 4 з 5
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл IB World Schools у метрополії Афіни/Аттика (акредитаційний орган: International Baccalaureate): ACS Athens, International School of Athens, St. Catherine's British School, Campion School, Pierce–The American College of Greece, Costeas-Geitonas, Geitonas School, Doukas School, Platon School, Athens College, DES Schools, Lampiri School, International Metropolitan School, International School of Piraeus = 14. Провідні школи незалежно підтверджені через власні сайти.
- Примітки
- Перевірений НИЖНІЙ ПОРІГ, лише на основі акредитації IB (реальна кількість вища — сюди не входять Німецька школа Афін (Abitur) та Lycée Franco-Hellénique (AEFE), а також кембриджські центри). У Греції загалом 22 школи IB World Schools. ±2 щодо кількості IB.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 жовт. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл у Барселонській агломерації (місто Барселона + AMB/приміська зона: Есплугес, Ель-Прат, Сант-Жоан-Деспі, Гава, Кастельдефельс, Сітжес, Сант-Кугат, Сант-Пере-де-Рібес), які пропонують кваліфікацію, пов'язану з названим акредитаційним органом в офіційній таблиці Ajuntament: IB (IBDP/IBCP/PYP/MYP), Cambridge International (iGCSE/GCSE/A-Level), гомологована AEFE французька програма (Baccalauréat), німецька ZfA (Abitur) або американська (American HSD + AP). Гомологацію AEFE перевірено на aefe.gouv.fr (Lycée Français de Barcelone, Lycée Bon Soleil/Gavà, Lycée Bel Air, École Ferdinand-de-Lesseps); Deutsche Schule Barcelona підтверджена як визнана німецьким урядом; школи Cambridge (Highlands, ES American, Princess Margaret) перехресно перевірені на cambridgeinternational.org.
- Примітки
- Похибка ±3. Підраховано 21 школу агломерації з кваліфікацією, зіставленою з акредитаційним органом. Виключено: школи поза ядром агломерації (Терраса, Канет-де-Мар, Ллінарс-дель-Вальєс, Ла-Гаррига, включно з членом CIS SEK Catalunya), а також школи в межах агломерації, які офіційна таблиця вказує з кваліфікацією N/A, тому акредитаційний орган не вдалося підтвердити з цього джерела (наприклад, BSB City Campus, St. George, Zürich Schule) — кілька з них дуже ймовірно акредитовані британською/Cambridge або німецькою системою, тож справжній показник, ймовірно, вищий. Публічні реєстри «знайти школу» IB та Cambridge захищені Cloudflare і не могли бути опитані безпосередньо; де можливо, окремі школи були підтверджені за їхнім акредитаційним органом. Джерельна таблиця датована жовтнем 2023 року (останнє офіційне видання Ajuntament).
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB, geo=EL)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (0,78). Дуже низький показник за світовими стандартами (середньосвітовий показник ~5,8) і знижується протягом усього ряду (з 1,29 у 2008 р. до 0,68–0,88 останнім часом). Одна з безпечніших країн у наборі.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середня точка місцевих комплексних (стаціонарних + амбулаторних) річних премій для здорової людини 35 років, €600–1 800 від великих грецьких страховиків (середній діапазон €100–180/міс) → ~€1 200/рік × 1,1399 = $1 368.
- Примітки
- Державне покриття існує через EOPYY (фінансується внесками EFKA), але черги очікування та прогалини стимулюють великий приватний ринок. Місцеві плани дешевші за міжнародні/експатські ($2 000–4 000+/рік). Грецькі страховики підвищили премії приблизно на 14% у 2025 р. — це зростаюче кураторське середнє значення, а не точна цінова пропозиція.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середньорічний показник PM2.5 за 2024 р., усереднений за 5 моніторинговими станціями звітності EEA в районі Афін, на основі перевірених даних EEA, зібраних EU Air Quality Tracker.
- Примітки
- ≈2,8× настанови ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); у межах чинного річного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Помітно нижче за ~22 мкг/м³ у 2019 році (IQAir), що узгоджується з тенденцією до зниження. Базовий орган — EEA (стороннє представлення даних, перевірених EEA за 2024 рік).
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
EF EPI 2025 — Greece (score 592, rank 20/123, High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна градація на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Греція набирає 592 бали, посідає 20/123 місце — верхівка групи «Високий», трохи нижче порогу «Дуже високий» (~600); середньосвітовий показник — 488. Англійська широко функціональна в туризмі, сфері послуг і серед молодших греків, хоча показник знизився на 10 балів порівняно з попереднім виданням.
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
Гроші та крипта
Оптимізація податків, банкінгу та крипторегулювання.
Барселона підходить краще — 2 з 3
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 10 квіт. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Застосовується регламент ЄС MiCA, транспонований Законом 5193/2025 (10 квітня 2025 р.), з ліцензуванням CASP та єдиним паспортом ЄС, під наглядом HCMC і Банку Греції. Приріст капіталу від криптовалюти для фізичних осіб оподатковується за фіксованою ставкою 15% (з 1 січня 2025 р.), з річним неоподатковуваним порогом €500 та перенесенням збитків на 5 років. Повністю легально і тепер чітко регульовано/оподатковано, а не є сірою зоною.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: EUR (єврозона), повна свобода руху капіталу в межах ЄС; кризові обмеження на рух капіталу 2015 року були повністю скасовані 1 вересня 2019 р., тому кошти вільно виводяться за кордон без обмежень. Це компенсується тим, що Греція має НАЙСУВОРІШУ в ЄС межу готівкових розрахунків (€500 для споживчих операцій; порушення штрафуються у подвійному розмірі суми) плюс регулярну звітність AML/CASP. Сам по собі відкритий рух капіталу відповідав би оцінці «низький», але обмеження побутових готівкових розрахунків у €500 підвищує композитний показник до «помірний».
- Примітки
- Пропозицію 2025–26 рр. знизити ліміт до €200 було відкликано; ліміт €500 залишається чинним.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Стандартна схема для фрилансера при €60 000, одна особа (схема gr-freelancer-standard): EFKA Клас 1 = 3 006/рік (підлягає вирахуванню); податок на дохід із 56 994 за шкалою 2026 року (9/20/26/34/39%) = 15 528. Збори 18 534 → 30,9%. ПРИМІТКА: новий податковий резидент, який переїжджає, отримує 50% звільнення від податку на дохід (Стаття 5C, схема gr-freelancer-newresident-50) на 7 років, що знижує цей показник до ≈13,5% — але заголовним показником наведено стандартні 30,9% як безумовне навантаження в усталеному стані.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
Спокійне життя
Пріоритет — безпека, повітря і легкий побут.
Барселона підходить краще — 3 з 4
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB, geo=EL)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (0,78). Дуже низький показник за світовими стандартами (середньосвітовий показник ~5,8) і знижується протягом усього ряду (з 1,29 у 2008 р. до 0,68–0,88 останнім часом). Одна з безпечніших країн у наборі.
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середньорічний показник PM2.5 за 2024 р., усереднений за 5 моніторинговими станціями звітності EEA в районі Афін, на основі перевірених даних EEA, зібраних EU Air Quality Tracker.
- Примітки
- ≈2,8× настанови ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); у межах чинного річного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Помітно нижче за ~22 мкг/м³ у 2019 році (IQAir), що узгоджується з тенденцією до зниження. Базовий орган — EEA (стороннє представлення даних, перевірених EEA за 2024 рік).
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
ELSTAT — Household Budget Survey 2023
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- ELSTAT HBS 2023: середні річні витрати на особу = €8 358,24 = €696,52/міс (грошові витрати, без урахування умовної орендної плати власника). Віднято компонент фактичної орендної плати (~€24,6/особу) → €671,9/особу без орендної плати × 1,1399 = $766. Та ж занижена база на душу населення HBS, що й у порівнюваних країнах.
- Примітки
- Грошове споживання домогосподарств у Греції справді пригнічене (ELSTAT повідомляє про рівень ~20,5% нижче за 2008 рік), тому показник на особу опиняється близько до Чехії, попри те, що Греція відчувається дорожчою в туристичних зонах. Оренда показана окремо.
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (Climates to Travel 1991–2020, Афіни/Елінікон)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C ТА опадами < 150 мм: березень (16,5), квітень (20,2), травень (25,2), жовтень (23,8), листопад (18,8) = 5. Виключено: січень/лютий/грудень (максимум 13,3–14,7°C); червень–вересень (максимум 28,9–33,4°C). Усі місяці відповідають тесту на опади (максимум 60 мм). Спекотне літо та прохолодна зима в Афінах залишають два міжсезонні періоди як найбільш приємний відрізок року.
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
03
Повне порівняння
Відкрийте будь-який факт, щоб побачити, що він вимірює, його актуальність і повний ланцюжок джерел для обох міст.
01
Податки
01+−Податкове навантаження фрилансера% ефективного навантаження для профілю самозайнятого з доходом €60 тис./рікАфіни30,9Барселонасильніше28,4
Що це вимірює
Ефективне сукупне навантаження (податок на доходи + обов'язкові соціальні та медичні внески) для одноосібного IT-фрилансера з доходом €60 000/рік та 10% витрат, що підлягають вирахуванню, з використанням найвигіднішого доступного режиму з даних про податкові режими країни. Розраховано двигуном оподаткування SettleMetric; зафіксовано як курований показник із зазначенням id режиму-переможця в method.
Афіни
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Стандартна схема для фрилансера при €60 000, одна особа (схема gr-freelancer-standard): EFKA Клас 1 = 3 006/рік (підлягає вирахуванню); податок на дохід із 56 994 за шкалою 2026 року (9/20/26/34/39%) = 15 528. Збори 18 534 → 30,9%. ПРИМІТКА: новий податковий резидент, який переїжджає, отримує 50% звільнення від податку на дохід (Стаття 5C, схема gr-freelancer-newresident-50) на 7 років, що знижує цей показник до ≈13,5% — але заголовним показником наведено стандартні 30,9% як безумовне навантаження в усталеному стані.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Найкращий реалістично доступний режим для самозайнятого ІТ-фрилансера = es-autonomo-estimacion-directa за доходу €60 000 з 10% (€6000) витрат. RETA cuota tramo 14 (база 1732,03 × 31,5%) = 6547,08/рік; difícil-justificación 2000 (умовна сума); база IRPF 39 902,92 (після особистого мінімуму 5550) → 10 465,58. Загальні збори 17 012,66 / 60 000 = 28,4%. Режим «Бекхема» (фіксовані 24%) НЕ доступний для звичайних фрилансерів, лише для прийнятних працевлаштованих/переселених іммігрантів — див. es-beckham-impatriate.
02
Легалізація
01+−Легкість легалізації віддаленої роботиАфіниОкрема віза для цифрових кочівниківБарселонаОкрема віза для цифрових кочівників
Що це вимірює
Найкращий доступний шлях легалізації для незалежного від локації працівника з типовим (не з ЄС, не з США) паспортом, класифікований на основі даних країни про шляхи легалізації: спеціальна віза для цифрових кочівників; загальний дозвіл на фриланс/самозайнятість; реалістичний шлях довгострокового перебування (наприклад, поновлювана тимчасова посвідка на проживання); лише короткі безвізові/туристичні перебування; фактично відсутній.
Афіни
Hellenic Republic MFA — Digital Nomad Visa (Law 4825/2021)
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Греція має окрему візу для цифрових кочівників (Закон 4825/2021): 12-місячна віза, а потім 2-річний дозвіл на проживання для громадян не з ЄС, які дистанційно працюють і заробляють ≥ €3 500/місяць нетто з-за кордону. У поєднанні з 50% звільненням від податку на дохід для нових резидентів це одна з найбільш рекламованих у ЄС угод для релокації фрилансерів із середнім доходом, хоча поріг доходу вищий, ніж в Албанії чи Болгарії. Громадяни ЄС просто реєструються.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Іспанія має окремий шлях для цифрових кочівників: дозвіл на проживання для міжнародної дистанційної роботи (autorización de residencia por teletrabajo de carácter internacional), створений Законом 28/2022 (Закон про стартапи), чинний з січня 2023 року. Доступний для громадян не з ЄС, які працюють дистанційно на неіспанські компанії (максимум 20% діяльності від іспанських фірм). Вимога до доходу — 200% SMI (мінімальної заробітної плати). Початкова віза на 1 рік (з-за кордону) або 3-річний дозвіл на проживання через UGE-CE, з можливістю продовження, шлях до постійного проживання.
03
Вартість життя
01+−Вартість життя (одна особа, без оренди)USD/місяць, одна особа, без орендиАфінисильніше766Барселона941
Що це вимірює
Місячна вартість визначеного споживчого кошика для однієї особи (їжа, транспорт, комунальні послуги, мобільний зв'язок+інтернет, помірний відпочинок) без оренди, курована на основі даних національного статистичного органу про ціни та опублікованих цін великих місцевих рітейлерів, конвертована в USD за курсом ЄЦБ, зафіксованим у fx-rates. Поле method кожного значення деталізує складові кошика.
Афіни
ELSTAT — Household Budget Survey 2023
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- ELSTAT HBS 2023: середні річні витрати на особу = €8 358,24 = €696,52/міс (грошові витрати, без урахування умовної орендної плати власника). Віднято компонент фактичної орендної плати (~€24,6/особу) → €671,9/особу без орендної плати × 1,1399 = $766. Та ж занижена база на душу населення HBS, що й у порівнюваних країнах.
- Примітки
- Грошове споживання домогосподарств у Греції справді пригнічене (ELSTAT повідомляє про рівень ~20,5% нижче за 2008 рік), тому показник на особу опиняється близько до Чехії, попри те, що Греція відчувається дорожчою в туристичних зонах. Оренда показана окремо.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Середні витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024 (загалом €34 044/домогосподарство). Група житла €11 029 зведена лише до комунальних послуг (умовну оренду €9299 виключено), залишається кошик без оренди €24 746/домогосподарство. Поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 (€34 044 ÷ €13 626 на особу) → €9905/особу/рік = €825/міс; конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399 (ЄЦБ, 02.07.2026) → $941/міс. Перехресно звірено з порівняльними рівнями цін Eurostat (Іспанія ≈ 92% від EU27; ≈ 1,28× Польщі, показник якої $753).
- Примітки
- Загальнонаціональний кошик витрат на душу населення без урахування оренди. Особа, яка живе сама, зазвичай витрачає дещо більше на людину (фіксовані витрати не діляться) — цей показник є відтворюваним мінімумом за даними опитувань домогосподарств. Показники по містах (Мадрид/Барселона) вищі; Валенсія/менші міста — нижчі.
Щомісячні витрати за категоріями (без оренди)
ELSTAT — Household Budget Survey 2023, Таблиця 1 (частки COICOP)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Щомісячні суми на домогосподарство з Таблиці 1 ELSTAT HBS 2023, з якої вилучено €59,5 орендної плати з рядка «Житло»; кожна сума поділена на розмір домогосподарства 2,42 та конвертована за курсом 1,1399. Сума статей ≈ $766. «Житло» тут охоплює лише комунальні послуги/енергію/воду/обслуговування (оренда виключена); витрати на електроенергію в Греції відносно високі, що тримає цю статтю великою.
INE — Encuesta de Presupuestos Familiares 2024 (обстеження бюджету домогосподарств)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Витрати домогосподарства за категоріями COICOP за даними INE EPF 2024, без урахування оренди (умовну оренду €9299 виключено з групи житла, комунальні послуги залишено), поділено на середній розмір домогосподарства 2,50 до кошика на душу населення без оренди, конвертовано за курсом EUR/USD 1,1399. Категорії в сумі дають загальний показник вартості життя ~$941/міс. Розраховано на душу населення по країні — проживання самотньою особою в Мадриді/Барселоні коштує дорожче.
04
Житло
Оренда за типом квартири
Орієнтовна оренда, ціна в центрі з ціною поза центром у дужках ($/міс).
Spitogatos Price Index — заявлена оренда Афін (1 кв. 2026), центр проти околиці, €/м²
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 бер. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Заявлена ціна Spitogatos €/м²/місяць × стандартизовані розміри (студія 30, 1-кімн. 40, 2-кімн. 60, 3-кімн. 85 м²) × 1,1399 USD/EUR. Центр = центральні Афіни (Kentro) ~€11,5/м²; околиця = передмістя Захід/Схід Афін ~€9,3/м² (індекс Spitogatos, 1 кв. 2026). Наприклад, 1-кімн. центр = 11,5×40×1,1399 = $524.
- Примітки
- РОЗРАХОВАНО (€/м² × стандартизований розмір), а не спостережувані медіани за оголошеннями. Оренда в Афінах різко зросла після 2021 року під тиском короткострокової оренди (Airbnb). «Центр» — це середнє по центральних районах (~€11,5/м²); престижні локації дорожчі — Колонакі €14–18/м², Рів'єра (Гліфада/Вульягмені) €14–20+/м².
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Річна ціна за м² за районами Incasòl у 2025 році: центральне ядро (Сьютат-Вейя 18,1, Ешампле 16,8, Грасія 17,7) середнє 17,53 €/м²; зовнішні райони (Орта-Гінардо 15,0, Ноу-Баррис 13,4, Сант-Андреу 14,1) середнє 14,17 €/м². Комірки = €/м² × типова площа (студія 35 м², 1-кімнатна 50 м², 2-кімнатна 70 м², 3-кімнатна 90 м²), конвертовано за курсом 1 EUR = 1,1399 USD (fx-rates.json, 02.07.2026). Перевірка на достовірність: розрахований показник 2-кімнатної в центрі €1227 ≈ спостережуване середнє району Ешампле €1284 (≈76 м²).
- Примітки
- РОЗРАХУНКОВА матриця: Incasòl публікує середню орендну плату та €/м² за районами, але не за кількістю спалень і не у вигляді таблиці центр/поза центром × кількість кімнат. Розподіл центр/поза центром використовує спостережувані значення €/м² для центральних та зовнішніх районів; вимір кількості кімнат використовує типові площі іспанських квартир. Безпосередньо спостережувані вхідні дані — це значення €/м² за районами; комірки для студії/1-кімнатної/2-кімнатної/3-кімнатної квартир розраховані. Це орендна плата за зареєстрованими контрактами в умовах каталонського контролю оренди, яка нижча за запитувані ціни відкритого ринку.
05
Безпека
01+−Рівень умисних вбивствумисні вбивства на 100 000/рікАфіни0,8Барселонасильніше0,7
Що це вимірює
Кількість жертв умисних вбивств на 100 000 населення, останній доступний рік. Рівень країни: національна серія UNODC. Рівень міста: офіційна муніципальна/поліцейська статистика, де опублікована; інакше null (значення країни показане як загальнонаціональне).
Афіни
Eurostat — police-recorded intentional homicide (crim_off_cat, ICCS0101, unit P_HTHAB, geo=EL)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Умисні вбивства, зареєстровані поліцією, 2024 р. (0,78). Дуже низький показник за світовими стандартами (середньосвітовий показник ~5,8) і знижується протягом усього ряду (з 1,29 у 2008 р. до 0,68–0,88 останнім часом). Одна з безпечніших країн у наборі.
Барселона
Eurostat — police-recorded intentional homicide (ICCS 0101, per 100k)
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Останній рік, 2024 = 0,72 на 100 тис. (2023: 0,69; 2022: 0,69). Іспанія входить до числа безпечніших країн ЄС щодо умисних вбивств.
06
Клімат
01+−Кліматичний комфортприємних місяців/рікАфіни5Барселонасильніше7
Що це вимірює
Кількість місяців, кліматичні норми яких за 1991–2020 роки відповідають умовам: середньодобовий максимум від 15°C до 28°C і місячна кількість опадів менше 150 мм. Розраховано на основі показника кліматичних норм міста; необроблені норми зберігаються поруч, щоб користувачі могли оцінити на власний смак.
Афіни
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (Climates to Travel 1991–2020, Афіни/Елінікон)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C ТА опадами < 150 мм: березень (16,5), квітень (20,2), травень (25,2), жовтень (23,8), листопад (18,8) = 5. Виключено: січень/лютий/грудень (максимум 13,3–14,7°C); червень–вересень (максимум 28,9–33,4°C). Усі місяці відповідають тесту на опади (максимум 60 мм). Спекотне літо та прохолодна зима в Афінах залишають два міжсезонні періоди як найбільш приємний відрізок року.
Барселона
Обчислення SettleMetric на основі кліматичних норм (NOAA/WMO 1991–2020, ВМО 08181)
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2020 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Місяці із середнім добовим максимумом 15–28°C та опадами < 150 мм: березень (16,8), квітень (18,9), травень (22,2), червень (26,2), вересень (26,7), жовтень (22,7), листопад (17,9) = 7. Січень/лютий/грудень не проходять (максимум ≈14°C); липень (29,0) та серпень (29,7) перевищують 28°C. Усі місяці нижчі за поріг опадів 150 мм.
02+−Якість повітря (PM2.5)мкг/м³, середньорічний PM2.5Афіни14,2Барселонасильніше14
Що це вимірює
Середньорічна концентрація дрібнодисперсних частинок (PM2.5) для міста, останній доступний рік. Прив'язки орієнтуються на настанову ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³ → 10) аж до території граничного значення ЄС (25 мкг/м³ → 2). Пріоритетне джерело: дані про якість повітря на рівні міст Європейського агентства з навколишнього середовища; поза Європою: База даних ВООЗ щодо якості довкільного повітря або національна мережа моніторингу.
Афіни
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середньорічний показник PM2.5 за 2024 р., усереднений за 5 моніторинговими станціями звітності EEA в районі Афін, на основі перевірених даних EEA, зібраних EU Air Quality Tracker.
- Примітки
- ≈2,8× настанови ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); у межах чинного річного ліміту ЄС (25), але вище за ліміт ЄС на 2030 рік (10). Помітно нижче за ~22 мкг/м³ у 2019 році (IQAir), що узгоджується з тенденцією до зниження. Базовий орган — EEA (стороннє представлення даних, перевірених EEA за 2024 рік).
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2024 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Вплив PM2.5 на населення міста, зважений за чисельністю населення, річне середнє за 2024 рік = 14 мкг/м³ (звіт ASPB, резюме). Річні середні за гравіметричним методом станцій за 2024 рік (ASPB, таблиця 3): Ешампле 15, Грасія-Сан-Жерваси 15, Пласа-Універсітат 15, Побленоу 13, Сона-Універсітарія (фонова) 12, Валь-д'Еброн 10 мкг/м³.
- Примітки
- Приблизно втричі вищий за норматив ВООЗ 2021 року (5 мкг/м³); нижчий за поточний ліміт ЄС (25), але вищий за ліміт ЄС на 2030 рік (10) на всіх станціях, крім Валь-д'Еброн. Рівні PM2.5 у Барселоні залишаються загалом стабільними з 2013 року, тоді як NO2 знизився. Офіційний показник на рівні міста від муніципального агентства охорони здоров'я; узгоджується з методологією перегляду якості повітря європейських міст EEA (річне середнє, зважене за населенням).
07
Охорона здоров’я
01+−Вартість приватної медициниUSD/рік, премія за комплексне приватне страхування, здоровий 35-річнийАфіни1 368Барселонасильніше821
Що це вимірює
Медіана щонайменше трьох публічно оприлюднених річних премій за комплексне приватне медичне страхування (амбулаторне + стаціонарне лікування, покриття ~$100 тис., невелика франшиза) для здорового 35-річного іноземця-резидента, за даними місцевих та міжнародних страховиків. Поле method перелічує страховиків, за якими наведено котирування.
Афіни
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Середня точка місцевих комплексних (стаціонарних + амбулаторних) річних премій для здорової людини 35 років, €600–1 800 від великих грецьких страховиків (середній діапазон €100–180/міс) → ~€1 200/рік × 1,1399 = $1 368.
- Примітки
- Державне покриття існує через EOPYY (фінансується внесками EFKA), але черги очікування та прогалини стимулюють великий приватний ринок. Місцеві плани дешевші за міжнародні/експатські ($2 000–4 000+/рік). Грецькі страховики підвищили премії приблизно на 14% у 2025 р. — це зростаюче кураторське середнє значення, а не точна цінова пропозиція.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 4 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Комплексні іспанські приватні медичні поліси (póliza de salud) за замовчуванням включають амбулаторне ТА стаціонарне лікування. Для здорової особи 35 років повне покриття коштує ≈ €45–52/міс з невеликою співоплатою та ≈ €65–90/міс без співоплати (Sanitas, Adeslas, DKV — опубліковані діапазони 2026 року). Комплексне середнє значення ≈ €60/міс ≈ €720/рік ≈ $821 за курсом EUR/USD 1,1399 (діапазон ≈ $615–$1230/рік).
- Примітки
- Резиденти, включені у внескову систему, мають доступ до державної охорони здоров'я (Sistema Nacional de Salud); приватне страхування є необов'язковим і широко купується заради швидкості/вибору. Премії надаються за запитом і різняться за провінціями (найвище в Мадриді/Барселоні) та структурою співоплати, тому це підібране середнє значення ринку на комплексній основі (амбулаторне + стаціонарне лікування), а не єдина державна пропозиція.
08
Гроші та крипто
01+−Регулювання криптовалютАфіниЛегально, регульованоБарселонаЛегально, регульовано
Що це вимірює
Власна класифікація правового статусу володіння, торгівлі та обміну криптовалюти на готівку для фізичних осіб: legal-friendly (легально з чіткими сприятливими правилами або прямими податковими пільгами), legal-regulated (легально за стандартного ліцензування/AML та оподаткування), restricted (часткові заборони: платежі або доступ до банківських послуг заборонені), banned (володіння/торгівля заборонені). Класифіковано на основі офіційних позицій національних регуляторів і центральних банків.
Афіни
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 10 квіт. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Застосовується регламент ЄС MiCA, транспонований Законом 5193/2025 (10 квітня 2025 р.), з ліцензуванням CASP та єдиним паспортом ЄС, під наглядом HCMC і Банку Греції. Приріст капіталу від криптовалюти для фізичних осіб оподатковується за фіксованою ставкою 15% (з 1 січня 2025 р.), з річним неоподатковуваним порогом €500 та перенесенням збитків на 5 років. Повністю легально і тепер чітко регульовано/оподатковано, а не є сірою зоною.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Володіння/торгівля криптовалютою легальні для фізичних осіб. Прибуток від реалізації (у фіат АБО обмін криптовалюти на криптовалюту, який ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, на відміну від Польщі) вважається доходом від заощаджень (renta del ahorro) і оподатковується за ставкою 19–30% за IRPF; застосовується метод FIFO. Регламент ЄС MiCA повністю застосовується в Іспанії з 1 липня 2026 року (CASP ліцензуються/контролюються CNMV та Banco de España); звітність DAC8 з 2026 року. Купівля за фіат не є оподатковуваною подією.
02+−Рівень фінансового контролюАфіниПомірнийБарселонасильнішеНизький
Що це вимірює
Власний композитний показник державного контролю над особистими грошовими потоками: валютний/капітальний контроль (IMF AREAER), обмеження на іноземні рахунки та перекази, обсяг обов'язкового декларування доходів для резидентів, ліміти готівкових розрахунків, доступ до банківських послуг для іноземців. Low = вільний рух особистих коштів і легке відкриття рахунків нерезидентами; very-high = жорсткий контроль капіталу та повсюдна звітність. Поле method для кожного значення перелічує використані вхідні дані.
Афіни
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: EUR (єврозона), повна свобода руху капіталу в межах ЄС; кризові обмеження на рух капіталу 2015 року були повністю скасовані 1 вересня 2019 р., тому кошти вільно виводяться за кордон без обмежень. Це компенсується тим, що Греція має НАЙСУВОРІШУ в ЄС межу готівкових розрахунків (€500 для споживчих операцій; порушення штрафуються у подвійному розмірі суми) плюс регулярну звітність AML/CASP. Сам по собі відкритий рух капіталу відповідав би оцінці «низький», але обмеження побутових готівкових розрахунків у €500 підвищує композитний показник до «помірний».
- Примітки
- Пропозицію 2025–26 рр. знизити ліміт до €200 було відкликано; ліміт €500 залишається чинним.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 1 січ. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Композитний показник: член єврозони, євро повністю конвертований, немає валютного/капітального контролю (вільний рух капіталу ЄС). Ліміт готівкового платежу €1000 за транзакцію, коли сторона діє як бізнес/фахівець (Закон 11/2021), €10 000 для приватних осіб-нерезидентів. Стандартна банківська звітність ЄС CRS/DAC та DAC8 для криптовалюти; існує декларація Modelo 720 про закордонні активи >€50 000 (інформаційна). Немає обмежень на обмін особистих коштів; нерезиденти можуть відкривати банківські рахунки (потрібен NIE).
- Примітки
- Звітність про закордонні активи Modelo 720 (>€50 000) є інформаційним обов'язком; Суд ЄС скасував її непропорційний режим штрафів у 2022 році, з тих пір штрафи узгоджені із загальними правилами. Загалом рух особистих коштів вільний (низький контроль) за визначенням критерію.
09
Інфраструктура
01+−Якість внутрішньої доставкиАфіниДобраБарселонаДобра
Що це вимірює
Якість доставки посилок усередині країни. excellent = доставка наступного дня широко доступна по всій країні, щільна мережа поштоматів, стандартне відстеження в реальному часі; good = доставка за 1–3 дні, поштомати у великих містах; basic = надійна, але повільна (3–7 днів), переважно доставка до дверей або отримання на пошті; poor = ненадійна доставка, вуличні адреси часто непридатні для використання, поширені неформальні обхідні шляхи. Класифіковано на основі офіційних даних про сервіс/покриття національного поштового оператора та двох найбільших приватних перевізників; вхідні дані деталізовані в полі method кожного значення.
Афіни
Мережі грецьких перевізників (ELTA, ACS, BoxNow) — сукупний показник
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Щільне покриття материкових міст: національні кур'єрські служби (ELTA post, ACS, Geniki Taxydromiki, Speedex) плюс одна з найбільших мереж поштоматів Південно-Східної Європи (BoxNow) та Skroutz Last Mile; накладений платіж («αντικαταβολή») є звичною практикою. Афіни/Салоніки на відмінному рівні, але фінансові проблеми ELTA та залежна від поромів доставка «останньої милі» на острови утримують загальнонаціональну оцінку на рівні «добре», а не «відмінно».
Барселона
Correos офіційно (мережа пунктів видачі, поштомати Citypaq) + приватні перевізники
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 груд. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Correos має ~13 000 пунктів обслуговування/видачі (2380 відділень + сільські пункти + 2115+ локерів Citypaq, а також нові зручні пункти Punto Correos, кінець 2025); SEUR, MRW, GLS, DHL, UPS, Correos Express працюють по всій країні з відстеженням; доставка за 24–48 годин є стандартом у містах. Щільність локерів нижча, ніж на найщільніших ринках ЄС, тому класифіковано як «добре», а не «відмінно».
- Примітки
- Надійна доставка з відстеженням у межах країни за 1–3 дні з мережею поштоматів, що зростає (Citypaq); поширені як доставка до дверей, так і самовивіз (PUDO).
02+−Легкість міжнародної доставкиАфінисильнішеБезперешкоднаБарселонаНезначні перешкоди
Що це вимірює
Легкість отримання товарів з-за кордону. seamless = основні міжнародні перевізники доставляють до дверей, суттєвий безмитний поріг de minimis, митне оформлення передбачуване за кілька днів; minor-friction = перевізники присутні, але низький поріг de minimis, додаткова паперова робота або звичайні затримки; significant-friction = часті митні затримки, високі брокерські збори, деякі маркетплейси відмовляються доставляти; unreliable = посилки регулярно губляться або блокуються, переважають неформальні канали ввезення. Пороги de minimis та правила митного оформлення — від національного митного органу (офіційне джерело, з посиланням на регуляцію); наявність перевізників — з офіційних сторінок перевізників.
Афіни
Членство в єдиному ринку / митному союзі ЄС (Греція) + покриття інтеграторів
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Якісна оцінка на основі членства в ЄС: як член митного союзу ЄС/Шенгену Греція пропускає внутрішньоєвропейські посилки без мита чи прикордонного ПДВ, тож основна маса європейської електронної торгівлі проходить без перешкод, а всі великі інтегратори (DHL, FedEx, UPS, ACS/Aramex) працюють у країні → «безперешкодно». Незначні застереження (недостатні для зниження оцінки): Греція географічно периферійна (на день-два довше, ніж до основних хабів ЄС), імпорт з-поза ЄС проходить звичайне митне оформлення, а доставка на острови додає внутрішню затримку.
- Примітки
- Безперешкодно в межах ЄС; географічна периферійність та острови додають певний транзитний час, але не митні перешкоди.
Барселона
Офіційне джерело
- Дані станом на
- 1 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Доставка всередині ЄС проходить безперешкодно (єдиний ринок, усі основні перевізники). Імпорт з-поза ЄС: поріг безмитного ввезення €150 було скасовано в усьому ЄС з 01.07.2026 — до відправлень на суму ≤€150 застосовується тимчасове фіксоване мито €3 за товар (до 2028 року); ПДВ уже стягується при оформленні замовлення через IOSS з 2021 року. Передбачувано, але вже не безмитно; DHL/UPS/FedEx/SEUR регулярно проходять митне оформлення.
03+−Швидкість інтернетуМбіт/с, медіанне фіксоване завантаженняАфіни37,3Барселонасильніше50,4
Що це вимірює
Медіанна швидкість завантаження фіксованого широкосмугового інтернету за останні 6 місяців за відкритими даними M-Lab NDT (CC0), агреговані на рівні країни або міста. Непорівнянно з показниками Ookla (інша методологія тестування) — не змішувати джерела в межах цього критерію.
Афіни
M-Lab NDT country aggregates for Greece
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 343 щоденних медіанних значень швидкості завантаження для GR у 2023 р. = 37,3 Мбіт/с (268 076 тестів завантаження; щоденні медіани в діапазоні 21,3–47,3). M-Lab NDT — однопотоковий тест і показує нижчі значення, ніж тести на кшталт Ookla, — порівнянний лише в межах цього критерію. 2023 рік — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab.
- Примітки
- Фіксований широкосмуговий зв'язок у Греції покращується з розгортанням оптоволокна; однопотокова медіана M-Lab використовується лише для міжкраїнного порівняння за єдиною послідовною методикою.
Барселона
M-Lab NDT country aggregates for Spain
Відкриті дані
- Дані станом на
- 31 груд. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Медіана з 344 щоденних медіан по країні, 9 298 577 тестів (2023 — останній повний рік у публічному API статистики M-Lab; файл за 2024 рік частковий, охоплює 86 днів із подібною медіаною 52,5 Мбіт/с).
- Примітки
- M-Lab NDT є однопотоковим тестом і показує значно нижчі значення за показники типу Ookla — порівнянні лише в межах цього критерію. Іспанія має широке покриття FTTH; реальні заявлені швидкості оптоволоконного інтернету значно вищі за цю медіану на основі тестів.
10
Мова
01+−Рівень володіння англійськоюАфінисильнішеВисокийБарселонаПомірний
Що це вимірює
Власна градація того, наскільки далеко англійська мова допомагає резиденту в повсякденному житті (державні установи, охорона здоров'я, житло, послуги). Ґрунтується на градації EF EPI (дослідницьке джерело, зазначене з атрибуцією, не передруковане), а також офіційному статусі мови та реаліях сфери послуг. Значення — це наші власні градації, а не бали EF.
Афіни
EF EPI 2025 — Greece (score 592, rank 20/123, High band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна градація на основі EF EPI 2025 (атрибуція: EF Education First): Греція набирає 592 бали, посідає 20/123 місце — верхівка групи «Високий», трохи нижче порогу «Дуже високий» (~600); середньосвітовий показник — 488. Англійська широко функціональна в туризмі, сфері послуг і серед молодших греків, хоча показник знизився на 10 балів порівняно з попереднім виданням.
Барселона
EF EPI 2025 (Spain rank 36/123, score 540 — Moderate band)
Дослідження
- Дані станом на
- 1 лист. 2025 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Примітки
- Власна категорія визначена на основі EF EPI 2025 (джерело: EF Education First; бал Іспанії 540, категорія «Помірний рівень», найслабше — розмовна мова, 462). Англійська придатна для використання в туристичних/готельних зонах та серед молодих міських професіоналів, але обмежена в державних установах, охороні здоров'я та повсякденних послугах поза великими містами — помірна оцінка для повсякденного життя.
11
Освіта
01+−Міжнародні школиакредитовані міжнародні школи, кількістьАфіни14Барселонасильніше21
Що це вимірює
Кількість міжнародних шкіл у міській агломерації, акредитованих IB, CIS, COBIS або еквівалентним органом національної програми за кордоном, або таких, що є їх членами (перевірено за публічним реєстром акредитаційного органу, а не за сайтами-агрегаторами).
Афіни
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 15 лип. 2026 р.
- Перевірено
- 15 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл IB World Schools у метрополії Афіни/Аттика (акредитаційний орган: International Baccalaureate): ACS Athens, International School of Athens, St. Catherine's British School, Campion School, Pierce–The American College of Greece, Costeas-Geitonas, Geitonas School, Doukas School, Platon School, Athens College, DES Schools, Lampiri School, International Metropolitan School, International School of Piraeus = 14. Провідні школи незалежно підтверджені через власні сайти.
- Примітки
- Перевірений НИЖНІЙ ПОРІГ, лише на основі акредитації IB (реальна кількість вища — сюди не входять Німецька школа Афін (Abitur) та Lycée Franco-Hellénique (AEFE), а також кембриджські центри). У Греції загалом 22 школи IB World Schools. ±2 щодо кількості IB.
Барселона
Підготовлено SettleMetric
- Дані станом на
- 31 жовт. 2023 р.
- Перевірено
- 4 лип. 2026 р.
- Метод
- Кількість шкіл у Барселонській агломерації (місто Барселона + AMB/приміська зона: Есплугес, Ель-Прат, Сант-Жоан-Деспі, Гава, Кастельдефельс, Сітжес, Сант-Кугат, Сант-Пере-де-Рібес), які пропонують кваліфікацію, пов'язану з названим акредитаційним органом в офіційній таблиці Ajuntament: IB (IBDP/IBCP/PYP/MYP), Cambridge International (iGCSE/GCSE/A-Level), гомологована AEFE французька програма (Baccalauréat), німецька ZfA (Abitur) або американська (American HSD + AP). Гомологацію AEFE перевірено на aefe.gouv.fr (Lycée Français de Barcelone, Lycée Bon Soleil/Gavà, Lycée Bel Air, École Ferdinand-de-Lesseps); Deutsche Schule Barcelona підтверджена як визнана німецьким урядом; школи Cambridge (Highlands, ES American, Princess Margaret) перехресно перевірені на cambridgeinternational.org.
- Примітки
- Похибка ±3. Підраховано 21 школу агломерації з кваліфікацією, зіставленою з акредитаційним органом. Виключено: школи поза ядром агломерації (Терраса, Канет-де-Мар, Ллінарс-дель-Вальєс, Ла-Гаррига, включно з членом CIS SEK Catalunya), а також школи в межах агломерації, які офіційна таблиця вказує з кваліфікацією N/A, тому акредитаційний орган не вдалося підтвердити з цього джерела (наприклад, BSB City Campus, St. George, Zürich Schule) — кілька з них дуже ймовірно акредитовані британською/Cambridge або німецькою системою, тож справжній показник, ймовірно, вищий. Публічні реєстри «знайти школу» IB та Cambridge захищені Cloudflare і не могли бути опитані безпосередньо; де можливо, окремі школи були підтверджені за їхнім акредитаційним органом. Джерельна таблиця датована жовтнем 2023 року (останнє офіційне видання Ajuntament).